EFT İptal Etme

EFT iptal etme hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Eft iptal edilir mi, hesaba geçen EFT iptal edilir mi ve EFT iptal etme süresi işte detaylar.

Eft iptal etme işlemi yapılır mı, nasıl yapılır ve benzeri soruların yanıtları sıklıkla merak ediliyor. EFT işlemleri bildiğiniz üzere iki farklı banka hesabı arasında yapılan para transferi işlemleridir.  Tüm özel ve kamu bankalarının tamamında EFT işlemlerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Nitekim EFT işlemleri farklı bankalar arasındaki işlemler olduğu için sadece mesai saatleri içerisinde yapılabiliyor. Bu noktada mesai saatleri dışındaki zamanlarda yapacağınız EFT işlemleri bir sonraki mesai saatinde işleme alınır. Bu süre zarfında eğer yanlış işlem yaptıysanız EFT işlemlerinizi iptal edebilirsiniz. İptal süreçlerinde herhangi bir ücret kesintisiz vs. söz konusu değildir. EFT iptal işlemlerini dört farklı yolla yapabilirsiniz. Bunları sırasıyla;

 • Banka şubesine giderek EFT iptal etme
 • Müşteri hizmetlerini arayarak iptal etme
 • İnternet bankacılığı üzerinden iptal etme
 • Mobil bankacılık uygulaması üzerinden EFT iptali

Banka fark etmeksizin tüm EFYT iptal işlemlerinizi belirttiğimiz bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak yapabilirsiniz.

EFT İptal Etme Ziraat

Eft İptal Edilir Mi

Eft iptal edilir mi, nasıl iptal edilir gibi sorular sıklıkla merak ediliyor. EFT işlemlerinizi eğer karşı tarafa para transferi henüz yapılmadıysa kolaylıkla iptal edebilirsiniz. Bu noktada birden fazla EFT iptal yöntemi bulunuyor. Tüm yöntemleri kısaca aktarmak gerekirse de;

Banka Şubesi EFT İptali

 • Banka şubesine giderek doğrudan EFT iptal işlemi yaptırabilirsiniz. Bunun için EFT ile yaptığınız para transferinin henüz karşı hesaba geçmemiş olması gerekiyor.

Müşteri Hizmetleri EFT İptali

 • Kendi bankanızın müşteri hizmetleri irtibat numarasını arayarak EFT iptal talebinizi iletebilirsiniz.
 • Bankanızın müşteri temsilcileri ilgili bilgi teyitlerinden sonra talebiniz üzerine istediğiniz EFT işlemini iptal ederek yardımcı olacaktır.

İnternet Bankacılığı EFT İptali

 • Kullandığınız bankanın internet şubesine giriş sağlayın.
 • Ardından para transferleri kısmına tıklayarak ilerleyin.
 • Bu adımdan sonra EFT emirleri kısmına erişerek istediğiniz EFT işlemini tek tıkla iptal edebilirsiniz.

Mobil Bankacılık EFT İptali

 • Kullandığınız bankanın mobil uygulamasına giriş sağlayın.
 • Genelde sağ menüde yer alan para transferi kısmına tıklayarak devam edin.
 • Ardından EFT işlemleri sayfasına erişerek EFT emirleriniz arasından istediğinizi kolayca iptal edebilirsiniz

Bu adımlardan herhangi birini kullanarak kolayca EFT iptal işlemlerinizi yapabilirsiniz. Eğer mobil bankacılık ve internet bankacılığı kullanmayı bilmiyorsanız EFT iptal işlemi adımlarında yardım almak üzere bankanızın müşteri hizmetleri ile irtibata geçebilirsiniz.

Hesaba Geçen EFT İptal Edilir Mi

Hesaba Geçen EFT İptal Edilir Mi

Hesaba geçen EFT iptal edilir mi, nasıl iptal edilir sorusu merakla araştırılıyor. EFT para transferi işlemleri eğer mesai saatleri dışında yapıldıysa ve gönderdiğiniz para henüz karşı tarafından hesabına geçmediyse iptal edebilirsiniz. Ancak eğer mesai saatleri içerisinde para gönderimi sağladıysanız ve tutar karşı tarafından hesabına geçtiyse ne yazık ki burada EFT iptal işlemi yapmanız mümkün olmayacaktır. Burada yanlışlıkla EFT ile para gönderdiğiniz hesap sahibini bularak irtibata geçebilirsiniz.

EFT İptal Etme Süresi

EFT iptal etme süresi sadece mesai saatleri dışındaki zamanlarda geçerlidir. Bildiğiniz üzere EFT para transferi işlemleri farklı bir banka hesabından farklı bir banka hesabına gönderilen para işlemidir. Bu noktada özel ya da kamu bankalarının tümü EFT işlemlerini sadece mesai saatleri içerisinde yapıyor. Eğer EFT işleminizi mesai saatleri dışında yaptıysanız mesai saati gelene kadar o işlemi isterseniz iptal edebilirsiniz. Buradaki temel süre yaptığınız işlemin mesai saatlerine denk gelmemesidir. Aksi durumda EFT iptal işlemini yapmanız mümkün olmayacaktır.

EFT İptal Etme İş Bankası

EFT İptal Etme VakıfBank

EFT İptal Etme Garanti

EFT İptal Etme Halkbank

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu