Egm.Personel.Alımları Bekçi Alımı

Egm.Personel.Alımları bekçi alımı hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. EGM bekçi başvuru formu 2022 ve 3250 bekçi alımı başvuru işte detaylar.

Birçok kişi tarafından merak edilen ve heyecanla beklenen bekçi alımları için ilan yayınlandı. Ülkemizde çok sayıda bekçi alınacağını geçtiğimiz haftalarda Resmi Gazetede duyurulmuştur. Adayların alım ilanın detaylarını ise sizler için derledik. 2022 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü yapısında görevlendirilmek için 3 binden fazla yeni bekçilerin işe alınacağı bildirilmiştir. Başvuru formu ve adaylarda olması gereken şartları sizler için derledik. Hadi gelin detaylıca inceleyelim.

Bekçi Sınav Ücreti Nereye Yatırılıyor

EGM Bekçi Başvuru Formu 2022

2022 yılında 4 Mart tarihinde bekçi alımı ile ilgili ilk haber verilmiştir. Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre 2022 yılında çok sayıda bekçi adaylarının işe alınacağı bildirilmiştir. Peki heyecanla bekçilik için başvuru yapmak isteyen kişiler başvuru formuna nereden ulaşabilirler.

 • Bekçi adayları 28 Nisan ve 13 Mayıs tarihleri arasında https://pa.edu.tr linkine tıklayarak e-devlet şifreniz ile giriş yapınız. İlgili alanları doldurduktan ve gerekli bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra ön başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

PA. edu tr Bekçi Başvuru e-Devlet

Polis Akademisi tarafından yayınlanan kılavuzda Bekçi adayların ilk olarak ön başvuru yapmaları ardından sınav ücretlerini ödemeleri gerekir. Bekçilik için sınav tarihleri başvuru tarihlerinden sonra belirlenecektir. 28 Nisan 2022 tarihinde başvurular başlamış olup 13 Mayıs 2022 tarihinde başvurular bitecektir.

 • 28 Nisan sabah 09.00 tarihi itibari ile başvuru yapmak için ilk olarak https://pa.edu.tr linkine tıklamanız gerekir ardından e-devlet şifreniz ile giriş yaparak ön başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. 13 Mayıs 2022 tarihinde saat 17’den sonra başvurularınız geçerli sayılmayacaktır.
3250 Bekçi Alımı Başvuru

3250 Bekçi Alımı Başvuru

Ülkemizin 81 ilinde 3250 tane bekçi alınacağı geçen haftalarda duyurulmuştur. Bekçi olmak isteyen adayları bu haber sevindirmiştir. 3250 kişinin yeni bekçi olarak işe alınması ve EGM yapısında görevlendirilecek olması birçok kişiyi mutlu etmiştir. Bekçi başvuruları Polis Akademisi ana sayfasından e-devlet şifreniz ile ön başvuru formunu doldurmanız ve sınav ücreti ödemeniz gerekir. Başvuru yapılması için belirli şartları sağlamanız gerekmektedir. Başvuru şartları şu şekildedir;

 • En az lise mezunu olmanız ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız gerekir.
 • Boyun 1.67 cm’den düşük olmaması gerekir.
 • Beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında olması gerekir.
 • Askerlik görevini bitirmiş olması gerekir.
 • 18 yaşını tamamlamış, 31 yaşından da gün almamış olması gerekir.
 • Hükümlü olmaması ve sicilinin temiz olması gerekir.
 • Memur olması için herhangi bir engelinin olmaması gerekir.
 • Adayın alkol, uyuşturucu kullanmaması ve bu nedenden kaynaklı tedavi görmemesi gerekir.
 • Siyasi partiye veya yan kuruluşlarına üye olmaması ve destek vermemesi gerekir.

Bekçi Nasıl Olunur

Satılık Belçika Kurdu Fiyatları

Askerlik Nereye Çıktı Nasıl Öğrenebilirim

Taşıma Ruhsatlı Silah Nasıl Alınır

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu