Kore dizileri sevenlerinin başına oturduklarında kendilerini alamadan koca diziyi bitirdikleri sürükleyici dizilerdir. Özellikle gençlik ve dram söz konusu olduğunda başarılı birçok yapımı dizilerin Kore mutfağında bulabilirsiniz.

Kore dizileri arasında en çok sevilenler, her Kore dizisi severin mutlaka izlemiş olması gereken tek solukta bitecek dizileri listeledik. Geçmişten günümüze en çok izlenen ve izlenme rekorları kıran bu dizilerin her birine ayrıca kefiliz. Kore dizilerinden hoşlanıyorsanız bu seriler sizi ekran başına kilitleyecek. İşte en çok izlenen Kore dizileri listesi;

Bir dilek perisi ile tanışsanız ne dilerdiniz? If You Wish Upon Me (IMDB: 8.8)

If You Wish Upon Me

Hayatı boyunca ölümle kovalamaca oynayan bir adam bir gün bakım evinde çalışmaya başlar. Gönüllü olarak gerçekleştirdiği bu çalışma sonunda hayatlarının sonunda olan insanların ne çok dileği olduğunu fark eder ve onların dileklerini gerçekleştirmeye karar verir.

Bir yandan ölümden kaçarken bir yandan da ölüme yakın olan insanların dileklerini gerçekleştirmeye çalışan Yoon Gye Re’nin hikayesi sizi kendine bağlayacak.

Fantastik yapım sevenler toplansın. Goblin (IMDB: IMDB:8.6)

Goblin

Kore dizisi severlerin mutlaka izlemesi gereken bir yapım. Lanetlenmiş bir ruh olan Kim Shin lanetten kurtulup ölebilmek için insan genine ihtiyaç duymaktadır. Goblin’in gelinini bulması lanetten kurtulmasının tek yolu. Ancak onu bulduğunda her şey sandığından daha farklı gelişecektir. Fantastik ancak bir o kadar da romantizm, acı ve dram barındırıyor.

Para için kendinden ne kadar verebilirsin? Squid Game ( IMBD: 8.4)

Squid Game

Squid Game tüm dünya tarafından sevilen bir Güney Kore yapımı. Netflix’de yayınlanan bu seri size bir solukta kendini izletebilir. Para için belirli şartları kabul eden ve paraya çok ihtiyacı olan bu insanlar hayatlarını ortaya koyduklarını henüz bilmiyordur.

Hiç bilinmeyen bir adanın ortasında kimse tarafından bilinmeyen bir yerde sadece 1 kazananın olabileceği oyunlarda başarılı olmak zorundalar. Üstelik kurdukları arkadaşlıkları da harcayarak.

Sizden uzak hayatlara dokunmak ne kadar zor olabilir ki? Descendants of the Sun (IMDB:8.4)

Descendants of the Sun

En çok izlenen Kore dizileri listesinde mutlaka yer verilmesi gereken bir yapım olduğunu söyleyelim. Yapımda bir asker ile bir doktorun önce Kore’de sonra da memleketlerinden uzakta yardım gereken bir yerde karşılaşmaları konu ediliyor.

Birbirlerine aşık olan bu çiftin ilişkilerini yürütmeleri sandıklarından çok daha zor olacaktır. Kötü bir başlangıç olsa da sonuna kadar romantizm sevenlerin ara vermeden izledikleri bir yapım. Kore dizileri arasında ünlülerden.

Hayatı boyunca aşka öncelik tanıyanlara: The Undateables (IMDB:8.3)

The Undateables

Hayatınız boyunca öncelikleriniz her zaman değişebilir. Bazı insanların ise öncelikleri her zaman aynıdır. Tüm öncelikleri hayatları boyunca aşkı yakalamak ve aşkla yaşamak olan iki kişinin karşılaşmasını hayal edin. İkisi de çok romantik ama bazı uyuşmazlıklar var.

Gerilim ve gizem sevenlere: Blind (IMDB: 8.2)

Blind

Kötülükler her zaman dünyada ceza bulmaz. Bir adam bunu kabul etmiyor. Dünyada gördüğü tüm kötülüklerin cezasını kendisi vermeye kalkar. Kurban edilen bu masumların hayatları hakkında ortaya çıkan gerçekler her zaman geride kalanları mutlu etmez.

Gerçek kötülükleri ortaya çıkarmak kahramanımızın istediği gibi bir sonuç doğurmaz. Gerilim ve gizem kategorisinde 2022 yılının en sevilenlerinden biri olan yapımı bir çırpıda izleyebilirsiniz.

Dram ve aşk sevenlere: The Innocent Man (IMDB:8.1)

The Innocent Man

Bir adam aşık olur. Hayatı boyunca aşkını taşırken bir gün aşkının ona ihtiyacı olur. Sevdiği kadının işlediği cinayeti üstlenen adam kadından bir söz alır. Kadın onu bekleyecektir. Ancak bir zaman sonra hapishane ziyaretleri azalarak biter.

Kang Ma Roo hapisten çıktığında gördükleri karşısında şok olur. O çok sevdiği kadının bambaşka bir hayatı olmuştur. İntikam, dram ve aşk aynı anda ekranlarda. Song Joong Ki’nin usta oyunculuğu ile.

Zombilerden kaçmaya çalışan bir grup liselinin hayat mücadelesini izleyin. All of Us Are Dead(IMDB:7.6)

All of Us Are Dead

Okulda her zamanki gibi bir gündür. Ancak bir virüs yayılarak insanları zombiye dönüştürür. Bazılarını ise ölümsüz yapar. Bir grup gencin kurtulmak için verdikleri çabaya şahit olun. Üstelik aşk, gençlik ve dram bir arada.

Netflix’te yayınlanan bu seri tüm dünyada sevilerek izlendi. İkinci sezonunun geleceği bilinen dizide zombi efektleri Busan Train ile çok benziyor. Seveceğinize eminiz. Aksiyonunuz bol olsun.

Kuralları aşan bir aşk hikayesi: Cherry Blossoms After Winter (IMDB: 7.7)

Cherry Blossoms After Winter

Hae Bom daha 17 yaşındayken hem annesini hem de babasını kaybeder. Evde yalnız yaşayamayacağını anlayan Hae Bom kendisi ile aynı yaşta olan ve yalnız yaşayan Tea Seong’un evine taşınır.

Başlarda kardeş gibi birbirlerini sevmeye başlayan ikilinin aralarındaki ilişki günden güne değişir. İlişkinin bu noktada abi kardeş ilişkisinden evrilerek değişmesi her ikisi için de çıkılmaz bir yol haline gelir. Alışılmış Kore dizilerinin dışında bir yapım. Romantik komedi ve gençlik alanında 7.7 puan aldı.

Romantik komedi severlere; Business Proposal (IMDB: 7.1)

Business Proposal

2022 güncel Kore romantik komedilerinden olan yapımda konu biraz bilinenlerden. İki yakın arkadaş birbirlerini çok severler. Birgün kızlardan biri diğerinin ailesinin gitmesini istediği görücü usulü randevulara arkadaşı yerine gider.

Randevularda karşı tarafı kendinden soğutan arkadaş farkında olmadan hayatının aşkını, arkadaşının patronunu bulur. Konu biraz tanıdık olsa da hikaye fena sarıyor.

Kuralcı bir adam aşkla tanışır: Forecasting Love and Weather (IMDB:7.1)

Forecasting Love and Weather

2022 yapımı olan bu romantik komedide iki zıt karakter karşılaşıyor. Biri çok kuralcı ve katı diğeri ise çok eğlenceli ve kuralları esneten bir karaktere sahip. İkisinin aşık olması ise sandığınızdan çok daha kolay olacak. Beklenmedik anda ortaya çıkan karşılaşmaların sonucu çoğu zaman iyi olur derler.

2022’nin en çok ses getirenlerinden: Adamas (IMDB:6.9)

Adamas

İki kardeş bir gün uyandıklarında üvey babaları öldürülür. Bu cinayetin suçlanan kişisi ise kardeşlerin öz babasıdır. Şimdi kardeşlerin görevi ise öz babalarının masum olduklarını ispatlamaktır. Başta görgü tanıklarını arayan iki kardeş sandığınızdan çok daha farklı bir şekilde iletişim kurmaya başlar. Gerilim, gizem ve dramı bir arada bulabileceğiniz bu yapımı bir solukta izleyeceksiniz.

Uzayda sessiz bir çığlık. The Silent Sea (IMDB:6.9)

The Silent Sea

Uzak gelecekte dünyada su bitmek üzeredir. Suyun azalması insanların hayatlarının sonlanmasına da neden oluyor. Ne kadar çok suya ulaşabilirseniz o kadar üst rütbeli olduğunuz bir dünyayı suya kavuşturmak için tek umudunuz var. Ay suyu. Ancak bilinmeyen bir husus var ki ay suyunun çoğalma gücü insanlar üzerinde sanılandan çok daha fazla etki bırakmaktadır.

Bir grup asker ve doktorun ay suyunu almak üzere bir uzay üssüne gönderilmesini konu alan dizide yaşanan ölümler ve olaylar size olması gerekenden daha fazla gerçek hissettirecek. Profesyonel oyuncu kadrosu ile herkesin şans verdiği bir yapım.

Animelerden fırlamış bir korku dizisi: Sweet Home (IMDB:6.9)

Sweet Home

Sweet Home, korku severlerin ağızları açık izlediği bir dizi serisi. 2020 yapımı olan bu dizide bazılarının canavar ısırıklarına karşı bağışıklığı vardır. Bazıları ise kelimenin tam anlamı ile canavar olur. Dizide canavarların aniden istila ettiği şehirde hayatta kalmak isteyen bir grup insan hayatta kalmak için çabalar. Fantastik ve korku türünde olan dizide bolca dram izleyeceksiniz.

Comments are closed.