En Doğru Sonucu Veren En İyi Ateş Ölçer Markası – Dayanıklı Ateş Ölçer Hangisi

En iyi ateş ölçer markası sorusunun yanıtını sizler için detaylı bir şekilde ele aldık. Birçok markaya ait ateş ölçer modelleri bulunur. Ancak bu modeller arasında en doğru ölçümün yapan ve uzun ömürlü olan ateş ölçeri tercih etmeniz gerekir. Çocuklardan yetişkinlere kadar birçok yaş grubunda ateş ölçer kullanılır. Ateşinizi kontrol altında tutmak için kullanılır. Sağlıksal sorun oluştuğu zaman ateşinizi ölçerek uzman doktorla görüşebilirsiniz. Ateş yükselmesi bu sayede anlaşılabilir. Her evde olması gereken ateş ölçer cihazında hangi modelin iyi olduğuna gelin birlikte bakalım.

En İyi 8 Ateş Ölçer

Sağlık sorunu tespit etmek için kullanabileceğiniz ateş ölçer cihazınızın iyi olmasını istersiniz. Özellikle bebekleriniz için kullanacaksanız evinizde mutlaka bulundurmanız gerekir. Ateşi düşüren ya da yükseldiğini görmek için evinizde kullanabilirsiniz. Binlerce ateş ölçer marka ve modelleri arasında kullanıcıların tercih ettiği, yüksek olumlu yoruma sahip ateş ölçer modellerini bir araya getirdik.

  • Braun NFT3000,
  • Omron MC520-E Gentle Temp,
  • Weewell WTN550 R,
  • Braun Thermoscan 7 IRT 6520,
  • Leelvis GXG01,
  • Beurer FT990,
  • Omron MC 720 E,
  • Medisana FTG

Braun NFT3000

En doğru sonucu veren en i̇yi ateş ölçer markası - dayanıklı ateş ölçer hangisi

Braun NFT3000 sayesinde alından ölçüm yapabilirsiniz. Böylece çocuk ya da bebeklerinizi uyandırmak zorunda kalmazsınız. Patentli sensör kullanıldığı için hassas ölçüm için kullanabilirsiniz. Yüksek ateş olduğu zaman alarm bildirimi verildiği gibi 2 saniye içerisinde ölçüm yapabilir. Karanlıkta bile ekran ışığı sayesinde derecelendirmeyi kolayca okuyabilirsiniz. Klinik olarak doğrulanan bu ateş ölçer cihazı renk kodu ile çalışıyor.

Braun NFT3000 Fiyat 20232.200 TL

Omron MC520-E Gentle Temp

En doğru sonucu veren en i̇yi ateş ölçer markası - dayanıklı ateş ölçer hangisi

Temassız ateş ölçme özelliği olmasa bile en doğru sonuçları Omron MC520-E sayesinde öğrenebilirsiniz. Kulaktan ölçüm yapan bu cihaz kulak zarına herhangi bir tehlike oluşturmaz. Güvenli, rahat ve hassas bir şekilde ölçüm yapmanıza yardımcı olur. Klinik araştırmalar sonucu ideal ölçüm için kulak kullanılır. Hem santigrat hem de fahrenheit göstergesine sahip. Saniyeler içerisinde ölçüm tamamlanır. Ayrıca 520 kulaktan ateş ölçme kapasitesine sahiptir.

Omron MC520-E Gentle Temp Fiyat 2023800 TL

Weewell WTN550 R

En doğru sonucu veren en i̇yi ateş ölçer markası - dayanıklı ateş ölçer hangisi

Temas etmeden alından kolayca ölçüm alabilirsiniz. Böylece çocuğunuzu ya da bebeğinizi uyandırmak zorunda kalmazsınız. 5 cm uzaktan ölçüm yapabilen bu cihaz 0.5 saniye içerisinde hızlıca ateşi kontrol eder. 32 ölçüme sahip hafıza kapasitesi, otomatik kapanma ve ortam sıcaklığını ölçme gibi birçok özelliğe sahip. Ayrıca mama, obje, banyo suyu gibi birçok alanın sıcaklığını da ölçebilirsiniz. Anormal sıcaklık fark edildiği an ateş ölçer sizi uyarır.

Weewell WTN550 R Fiyat 2023900 TL

Braun Thermoscan 7 IRT 6520

En doğru sonucu veren en i̇yi ateş ölçer markası - dayanıklı ateş ölçer hangisi

Çocuğun yaşına göre ateş değişiklik gösterebilir. Bu yüzden Braun daha doğru ölçüm olması için yaşlara göre ateş ölçümünü değiştirdi. Çocuğunuzun yaşını seçerek daha doğru ateş ölçümünde bulunabilirsiniz. Ölçüm esnasında dereceyi takip edebilir, karanlıkta ölçüm yapmak için gece ışığı ve renk kodu ile karşımızda. Birkaç saniyede doğru ölçüm alabileceğiniz bu cihaz temassız kullanıma uygun değil. Kulak içinden ateş ölçümü yapılır.

Braun Thermoscan 7 IRT 6520 Fiyat 20232.500 TL

Leelvis GXG01

En doğru sonucu veren en i̇yi ateş ölçer markası - dayanıklı ateş ölçer hangisi

Temassız ateş ölçmenize yardımcı olacak cihazlardan bir tanesi Leelvis GXG01 olarak karşımıza çıkıyor. LCD dijital ekran gösterge paneli sayesinde ölçümlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Kısa sürede ateşi ölçer ve kolayca okumanızı sağlar. Sesli ve renkli uyarı sistemi sayesinde yüksek ateşte sizi uyarır. Otomatik olarak kapanır ve pil tüketiminden tasarruf etmenizi sağlar. 32 ölçümü hafızasında saklama kapasitesine sahiptir. Ayrıca kızılötesi sıcaklık sensörü sayesinde yüksek derecede ölçüm kolaylığı sağlanır.

Leelvis GXG01 Sıfır Fiyat 2023500 TL

Beurer FT990

En doğru sonucu veren en i̇yi ateş ölçer markası - dayanıklı ateş ölçer hangisi

Temassız bir şekilde hem vücut ısısını hem de ortam ısısını kolayca ölçebilir. Saniyeler içerisinde doğru ölçümü sağlar. Kızılötesi ölçüm teknolojisi kullanılır ve 38 dereceden fazlaysa ateş alarmı verilir. 0,2 derece ölçüm hassasiyeti kullanılır. 60 vücut sıcaklığını hafızasında saklayabilir. Ayrıca açık unutulduğu zaman otomatik olarak kapanır ve enerji tasarrufu yapmanıza olanak sağlanır. Ölçümden sonra sinyal sesi ile ölçümün bittiğine dair haber verilir. Vücut sıcaklığının yanı sıra su, mama gibi yerlerde ölçüm yapmanıza da olanak sağlanır.

Beurer FT990 Sıfır Fiyat 2023 1.400 TL

Omron MC 720 E

En doğru sonucu veren en i̇yi ateş ölçer markası - dayanıklı ateş ölçer hangisi

Temas olmadan ateş ölçebilir ve bebeğinizin ateşini kontrol altında tutabilirsiniz. Ateş ölçer sayesinde bir saniyeden daha kısa sürede bebeğinizin ateşini ölçebilirsiniz. Alından vücut sıcaklığını ölçtüğü gibi yüzey sıcaklıklarını da kolayca ölçebilir. Oda sıcaklığı ve yüzey sıcaklığı konusunda başarılı ölçüm yapan bu cihaz 25 ölçüm sayısına sahip. LCD ekran üzerinden ölçümle ilgili tüm değerleri kolayca görebilirsiniz. Karanlık ortamlarda bile arka ışığı sayesinde ölçüm yapmanızı kolaylaştırır.

Omron MC 720 E Fiyat 2023 1.900 TL

Medisana FTG

En doğru sonucu veren en i̇yi ateş ölçer markası - dayanıklı ateş ölçer hangisi

Medisana FTG modeli 10 yıl garanti imkanı ile karşınıza çıkıyor. Bu durum diğer modellere göre daha çok tercih edilmesini sağlıyor. Ateş, ortam sıcaklığı ya da banyo sıcaklığını bu cihaz sayesinde kontrol edebilirsiniz. 32 ölçüm kayıtları hafızasında tutma özelliğine sahip bu cihaz yüksek ateşlerde sesli bir şekilde sizleri uyarır. Gece modunda ölçtüğünüz ateşlerde sessiz moduna alabilirsiniz. Böylece çocuğunuz ya da bebeğiniz uyanmadan kolayca ateşini kontrol edersiniz. 1 saniyeden daha kısa sürece ölçüm yapan bu cihaz tüm aile bireyleri için kullanıma uygundur.

Medisana FTG Fiyat 20231.900 TL

Ateş ölçer cihazı hakkında yorumlarınızı, fikirlerinizi ve deneyimlerinizi bizlere aktarmayı unutmayınız.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥