Denenmiş Ateşi Düşüren Güçlü Şifa Dua

Denenmiş ateşi düşüren dua ile karşınızdayız. Hem yetişkinler hem de çocuklar için etkili olan ateşi düşüren dua hakkında detaylar.

İslam’da yaşanan her türlü rahatsızlık, dert, mutluluk ya da şifa bulmak için Allah’a dua edilir. Baş ağrısı, ateş, mide bulantısı gibi hastalıklarla mücadele ediyor olabilirsiniz. Ameliyata girecek hastaya okunan dua olduğu gibi ateşi düşürmek için de dua edebilirsiniz. İlaç kullanmanıza rağmen ateş düşmüyorsa Allah’a dua ederek en kısa sürede sağlığınıza kavuşmak için şifa isteyebilirsiniz. İslam alimleri tarafından en tesirli ateşi düşüren dua şu şekildedir;

Duanın Arapçası;

Bismillahi allahümme inni innema iğteseltül timase şifaike ve tasdikan binebiyyike

Duanın Türkçe Anlamı;

Rabbimin adıyla, Ey Allah’ım, ben ancak senin şifanı aramak ve peygamberini doğrulamak için yıkanıyorum.

Ateş Düşürmek İçin Dua Cübbeli

Denenmiş ateşi düşüren güçlü şifa dua

Ağrılarınızın gitmesi ve eski sağlığınıza kavuşmak için Allah’tan yardım isteyebilirsiniz. Doktora giderek muayene olduktan sonra geçmeyen ve dinmeyen ağrılar için bu dua Cübelli Ahmet Hoca tarafından tavsiye edilir. İbni Abbas (r.a) tarafından Peygamber Efendimiz okunacak dua olarak bu duayı söylediği ifade edilir.

Duanın Arapça Okunuşu;

Bismillahi kebir. Eüzübillahil azimi min şerri külli irgin near. Ve min şerri harrinnar.

Duanın Türkçe Anlamı;

Yücelerin yücesi Allah’ın ismiyle şifa istiyoruz. Atan büyün damarların kötülüğünden ve ateşin şerrinden sadece Rabbime sığınırım.

Peygamber Efendimizin Ateşli Hastalıklara Karşı Okuduğu Dua

Hasta olduğunuz zaman hastalığı kısa sürede atlatmak istersiniz. Bitkisel doğal yöntemler ya da ilaç ile hastalığınızı atlatmak isteyebilirsiniz. Kısa sürede ilaçların etkisini göstermesi ve gündelik hayatınıza geri dönmek için şifa duası yapabilirsiniz. Ayrıca bu dua yoğun bakımda yatan hasta için de okunabilir. Peygamber Efendimiz rahatsız olduğu zaman Muavvizeteyn surelerini okuyarak dua ederdi.

Türkçe Okunuşu;

Bismillahi allahümme davini bi devaike veşfini bi şifaike ve ağnini bi fadlike ammen sivak vehzer anni ezake.

Türkçe Anlamı;

Yüce Rabbimin ismiyle, Ey Allah’ım beni kendi devan ile tedavi et, bana şifa ver ve kendi fazlınla senden başkalarına muhtaç etme. Beni kaza ve musibetlerden uzak tut.

Ateş İçin Okunacak Esmaül Hüsna

Ateş düşürmek için dua edebileceğiniz gibi zikir sayesinde de ateşinizi düşürebilirsiniz. Esmaül Hüsnaların hepsinin birer anlamı var. Allah’ın izniyle Esmaül Hüsna zikrini yaparak hastalıklarınız, dertleriniz ve sıkıntılarınızın ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Ateşli hastalıklara çekilmesi gereken zikirler şu şekildedir;

  • Ya Vedud,
  • Ya Zel arşil mecid,
  • Ya Mübdi,
  • Ya Muid,
  • Ya Şafi

Ateşi düşüren dua hakkında yorumlarınız ya da fikirleriniz varsa alt kısımda yer alan yorum bölümüne kolay bir şekilde düşüncelerinizi aktarabilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥