Bilgisayarlarda en iyi kablosuz klavye arayışı devam ediyor. Kablosuz klavye birçok alanda zaman kazanmanıza yardımcı oluyor. Hem oyunlarınızda hem de işlerinizde kullanım kolaylığı sağlayan kablosuz klavyeler hayatınızı konforlu hale getirebilir. Eğer bilgisayar malzemeleri arasından kablosuz klavye almak istiyor ancak hangi modeli tercih edeceğinize karar veremediyseniz sizler için birkaç öneri ile geldik. Klavyelerin tiplerine ve özelliklerine göre en iyilerini araştırdık. Artık kablo sorunundan kurtulabilirsiniz. Uzaktan kontrol sağlayabileceğiniz en iyi özelliklere sahip kablosuz klavye listesine gelin birlikte bakalım.

En İyi 8 Kablosuz Klavye

Kablo uğraşmaktan sıkıldınız mı? Cevabınızın evet olduğunu biliyorum. Uzaktan kablo olmadan bilgisayarınızı ya da televizyonlarınızı kontrol etmek isteyebilirsiniz. Klavye sembolleri ya da özel tuşları ile tüm işlerinizi kolayca halletmeye var mısınız? Kablosuz klavye modelleri arasında en iyi 8 öneriye gelin birlikte bakalım.

  • Logitech Craft Advanced,
  • MF Product Shift 0080,
  • Microsoft N9Z 00017,
  • Tronsmart Elite,
  • Microsoft Sculpt Ergonomic,
  • Logitech K380 Multi Device,
  • Gamepower Warlock Compact Switch,
  • Everst KB BT 82

Logitech Craft Advanced

Kablosuz klavye denildiği zaman aklınıza ilk Logitech markası gelir. Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarınız için kolayca bu klavyeyi kullanabilirsiniz. Hem Bluetooth üzerinden hem de Wifi üzerinden bağlantı gerçekleştirebilirsiniz. 10 metreden kolayca bağlantı gerçekleşir. Geniş vuruş alanı ve yuvarlak bilek desteği ile karşınıza geliyor. Bu sayede yazı yazarken yazım hataları azaltılır. Ayrıca arkadan aydınlatması sayesinde karanlıkta görüş açınızı değiştirebilir. Hem iş hem oyun hem de eğitimlerinizde zaman kazanmaya başlayabilirsiniz.

Logitech Craft Advanced Fiyat 20234.300 TL

MF Product Shift 0080

Ayarlanabilir yüksekliği sayesinde kolay tutuş özelliğine sahip. Bu özelliğinin dışında sıvı dökülmelerine karşı dayanıklı bir yapısı var. 10 tane birbirinden farklı kısa yol tutuş özelliği var. Kablosuz özelliği sayesinde istediğiniz her yerde özgür bir şekilde klavyenizi kullanabilirsiniz. İnce ve şık yapısı sayesinde dış görüntüsü de özellikleri gibi mükemmel diyebiliriz. Bağlantı için tak çalıştır ya da Bluetooth özelliğini kullanmalısınız. Uygun fiyatlı bu ürün fiyat performans ürünlerinden biri.

MF Product Shift 0080 Fiyat 2023500 TL

Microsoft N9Z 00017

Ofislerinizde ya da oturma odanızda bu klavyeyi rahatça kullanabilirsiniz. Klavye sayesinde istediğiniz gibi kaydırma işlemi, yazma, yakınlaştırma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca kısayol tuşları sayesinde işlerinizi daha kolay halledebilirsiniz. Buna ek olarak klavyede en çok beğenilen özelliklerde bir diğeri ise sıvı dökülmelerine karşı dayanıklı. 9 metreye kadar bağlantıyı koruyabilirsiniz. Dokunmatik iz sürücüsü sayesinde kolaylıkla yönetmenize yardımcı olur. Ayrıca ses ile klavyenizi yönetebilirsiniz.

Microsoft N9Z 00017 Fiyat 20231.100 TL

Tronsmart Elite

Mekanik tuşlara sahip bu klavye sayesinde kontrol artık sizinle. LED aydınlatması ve tepkime süresinin hızlı olmasından dolayı oyuncular tarafından tercih ediliyor. Dayanıklı yapısıyla uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Mekanik tuşlarda 1 ms tepki süresine sahip bu klavye oyunlarda hızlı olmanıza yardımcı olur. Ayarlanabilir ayaklar sayesinde her türlü cihazda kolayca kullanabilirsiniz. Bluetooth bağlantı, kablosuz ya da kablolu bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

Tronsmart Elite Fiyat 20231.800 TL

Microsoft Sculpt Ergonomic

Bileklerinizi ve ön kollarınızı rahat pozisyonda tutmak için gelişmiş tasarıma sahip. Bilekte ağrının oluşmasını engellediği gibi hareketlerinizin kısıtlanmasını engeller. Diğer klavyelerden daha farklı tasarıma sahiptir. Bunun için iki ayrı tuş takımı, ayrı sayısal tuş takımı kullanılır. Bunun amacı ise işlemlerini gerçekleştirirken efor sarfetmemeniz. 4 yöne doğru hareket eden kaydırma özelliğini kullanabilir ve geri düğmesini kullanarak kolayca çıkış yapabilirsiniz.

Microsoft Sculpt Ergonomic Fiyat 20233.700 TL

Logitech K380 Multi Device

Bilgisayar, tablet ve telefonlar için kolayca kullanabileceğiniz bir tasarıma sahip. Hem evinizde hem de iş yerinizde kolayca kullanabilirsiniz. Oyun oynamaya uygun bir klavye olmadığını belirtelim. Bluetooth ile bağlantı kurulan bu klavyede 2 ayrı pil kullanılır. Giriş, geri, uygulama değiştirme gibi özel tuşları bulunur. Özel tuşlarını kullanarak kolayca işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Windows, Apple, İOS, Android gibi tüm işletim sistemlerinde uyumlu bir şekilde çalışabilir.

Logitech K380 Multi Device Fiyat 2023950 TL

Gamepower Warlock Compact Switch

Oyuncular için üretilen kablosuz klavyeler arasında en iyisi diyebiliriz. Karanlıkta daha gizli hareket etmenize yardımcı aydınlatma sistemini kullanabilirsiniz. İster evinizde isterseniz ofisinizde kolayca kullanabilirsiniz. Tepki verme süresinin kısa olması ve dayanıklı bir yapıya sahip olmasından dolayı bu klavye tercih ediliyor. Multimedya fonksiyonlarına ulaşmak için özel kısa yollarını kullanabilirsiniz. Switch ömrü 50 milyon olurken raporlama hızı ise 1000 Hz olarak bilinir.

Gamepower Warlock Compact Switch Fiyat 900 TL

Everst KB BT 82

Şarj etme özelliği bulunan bu klavyede pil kullanmanıza gerek bile yok. Hem İOS hem de Android işletim sistemlerinde uyumlu bir şekilde çalışma imkanız sunar. Ayrıca iki farklı cihazı aynı anda klavyeye entegre edebilirsiniz. 10 metre uzaklığa kadar bağlantı kurulmaya devam eder. Ayrıca bağlantı bluetooth üzerinden gerçekleşir. Oyun için olmasa da iş ve eğitim hayatınızda en iyi hızı size kazandırır. Telefon, tablet ya da bilgisayarlarınızda bu kablosuz klavyeyi kullanabilirsiniz.

Everst KB BT 82 Fiyat 2023580 TL

Kablosuz klavye konusu hakkında bilmediklerinizi, merak ettiklerinizi ya da görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.