En iyi katı meyve sıkacağı en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden biri. Sağlıklı beslenerek vücut sağlığınızı tüm tehlikelere karşı koruyabilirsiniz. Bunun için gün içerisinde sık sık meyve suyu tüketmeniz gerekir. Meyve suyunu hazır almak yerine evinizde kendiniz yapmak ister misiniz? Dışarda meyve sularının içeriğinde ne olduğunu bilemezsiniz. Bu yüzden evinizde bulunan meyveler sayesinde muhteşem içecekler oluşturabilirsiniz. Bunun için katı meyve sıkacağı alırken motor gücü, özel bıçak, depolama alanın büyüklüğü, çalışma fonksiyonları ve temizliğinin kolay olmasına dikkat etmeniz gerekir.

En İyi 7 Katı Meyve Sıkacağı

Katı meyve sıkacağı almak istiyor ancak hangisinin iyi olduğunu bilemiyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Karaca, Philips, Beko ya da Kiwi katı meyve sıkacağı modelleri bulunur. Meyve sıkacağı alırken dikkat edilmesi gerekenleri, kullanıcı yorumlarını ele alarak en iyi listesini oluşturduk. İşte tercih etmeniz gereken meyve sıkacağı modelleri;

  • Beko BKK 2145,
  • Tefal East Fruit Inox,
  • Karaca Maxvit 1501,
  • Philips HR1863/20,
  • Arzum AR191,
  • Arçelik K 1582 B-Fit,
  • Sinbo SJ 3143

Beko BKK 2145

Beko BKK 2145 katı meyve sıkacağı birçok kişi tarafından en beğenilen ürünlerden biri olmayı başarıyor. 1500 W motor gücü sayesinde sert kabuklu meyveleri bile anında parçalar. Beslenme ağzının geniş olmasından dolayı elmayı bütün olarak atabilirsiniz. Güvenlik kilidinin yanı sıra temizliği de oldukça kolay. Katı meyve sıkacağına ait bazı aksesuarları çıkartarak kolayca bulaşık makinesinde yıkayabilirsiniz. Sürahi kapasitesi ise 750 ml olarak karşımıza çıkıyor. Evinizde en doğal meyve sularını hazırlayabilirsiniz.

Beko BKK 2145 Fiyat 2023 3.200 TL

Tefal East Fruit Inox

Meyve ya da sebzelerinizin dakikalar içerisinde suyunu çıkartabilir. Üstelik küçük dilimlere ayırmanıza gerek bile yok. Geniş ağız yapısıyla bütün şeklinde meyve sebzelerinizi atabilirsiniz. 800 W motor gücüne sahip bu katı meyve sıkacağınız 2 farklı hız seviyesi bulunur. Normal ve hızlı olmak üzere 2 farklı hız seviyesinden birini ihtiyacınıza göre belirleyebilirsiniz. 1.2 L sürahi ve 2 L posa kabı sayesinde tüm aileye meyve suyu hazırlayabilirsiniz.

Tefal East Fruit Inox Fiyat 20232.700 TL

Karaca Maxvit 1501

Meyve ve sebzelerde bulunan vitaminleri öldürmez. Bu sayede vücudunuz ihtiyaç duyduğu vitaminleri doğal yollarla sağlarsınız. Karaca küçük ev aletleri arasında meyve sıkacağı yerini alıyor. Zirkonyum bıçağı sayesinde uzun süre paslanmadan ya da kireçlenmeden kullanabilirsiniz. 2 litre kapasitesi ve 1500 W motor gücü sayesinde dakikalar içerisinde meyve suyunuzu hazırlayabilirsiniz. Beslenme borusunun 75 mm olmasından dolayı meyve ya da sebzeleri dilimlemenize gerek bile yok. Oluk kısmında ise suyun damlaması engellenir. Bu sayede tezgahınız batmaz.

Karaca Maxvit 1501 Fiyat 20233.000 TL

Philips HR1863/20

Katı meyve sıkacağından beklentileriniz neler? Beklentilerinizin hepsini bu modelde bulabilirsiniz. En sert meyveyi ya da sebzeyi parçalayarak suyunu çıkartır. Üstelik içinde bulunan vitaminlerden yararlanabilirsiniz. 500 W motor gücü ve 1.5 litre kapasitesi ile karşınızda. Damlama önleyici yapısıyla katı meyve sıkacağının bulunduğu alan kirlenmez. Çıkartılabilir aksesuarlarını iki dakika içerisinde temizleme imkanınız var. Eğer el yapımı meyve suyuna ihtiyacınız varsa kesinlikle bu model size göre.

Philips HR1863/20 Fiyat 20232.800 TL

Arzum AR191

Meyve ve sebzelerini küçük dilimlere ayırmadan tüm bir şekilde parçalamanıza olanak sağlar. Üstelik iki farklı hız ayarı sayesinde istediğiniz gücü seçebilirsiniz. 1.5 litre meyve suyu kapasitesi sayesinde kendinize bir şişe meyve suyu hazırlayabilirsiniz. Çıkartılabilir posa haznesini kolayca temizleyebilir, köpük ayırıcı özelliğinden yararlanabilirsiniz. Katı meyve sıkacağının içerisinde bulunan tüm aksesuarları temizleme fırsatınız var.

Arzum AR191 Fiyat 20234.900 TL

Arçelik K 1582 B-Fit

Sebze ve meyveleri bıçakla parçalamaz. Dilerseniz ezme yöntemini kullanarak meyvelerdeki vitaminleri koruyabilirsiniz. Meyve ve sebzeler katı meyve sıkacağına sürekli sıkışır. Bu durumda geri döndürme fonksiyonunu kullanarak sıkışmasını önleyebilirsiniz. Birbirinden farklı meyve ve sebzeleri haznenin içerisine atın ve karışmasını sağlayın. 200 W güç ve 45 mm besleme ağzına sahip. Ayrıca çift yöne dönebilme özelliğini de kullanabilirsiniz. 1.2 litre sürahi kapasitesine sahip.

Arçelik K 1582 B-Fit Fiyat 20234.450 TL

Sinbo SJ 3143

Uygun fiyatlı katı meyve sıkacağı arasında yer alan Sinbo SJ 3143 modeli birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Çıkarılabilir pos haznesi sayesinde kolayca temizleyebilirsiniz. 1000 W motor gücü ve 2 hız kademesi sayesinde istediğiniz gücü tercih edebilirsiniz. Posa haznesi 1250 ml kapasitesi sayesinde kolayca meyveleri sıkabilirsiniz. Köpük engelleme, emniyet kilidi ve kaydırmaz ayaklar ile karşınızda. Bu ürünün tek bir dezavantajı 450 ml sürahi kapasitesi bulunur.

Sinbo SJ 3143 Fiyat 2023800 TL

Katı meyve sıkacağı konusu hakkında yorumlarınızı, deneyimlerinizi ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.