En iyi Kripto Para Eğitimi – Sıfırdan, Yüz Yüze Eğitim

En iyi kripto para eğitimi ve sıfırdan kripto para eğitimi nasıl alınır, bilgilendiriyoruz. Yüz yüze kripto para eğitimi ve kripto para eğitimi ücretsiz nasıl alınır, birlikte inceleyelim.

En iyi kripto para eğitimi, son günlerde kripto paralarda yaşanan hızlı hareketlenmelerden sonra yatırımcılar işi uzmanından öğrenmek için araştırmalara girdi. Kripto paralarla ticaret imkânı gün geçtikçe artmaktadır. Kripto para borsasını çevrim içi ticarete çevirip para kazanmaya başlamak son günlerin trend hareketi. yüz yüze kripto para eğitimi, online eğitime kadar ulaşabileceğiniz farklı seçeneklerde ki kurslar mevcut. En iyi kripto para eğitimi alınabilecek yerleri sizler için listeledik.

 • Udemy: Sistem kayıtlı videolardan oluşan eğitim serisi olarak sunulmaktadır. Satın alınan kurslara ömür boyu erişim sağlanmaktadır. Ayrıca kursla ilgili gelen güncellemeler tekrar satın alma gerektirmez. Çeşitli tradelerlerin oluşturduğu, kendi yöntem ve tecrübelerinden yola çıkılarak sunulan eğitimler Udemy sisteminde bulunmaktadır.
 • Bigtradeboss: Çevrim içi verilen eğitimlerden biridir. Eğitime dâhil olan kursiyerler grafik analiz, grafik okuma, hedef belirleme ve strateji oluşturma gibi temel konularda eğitim alabilirler. 6 modülden oluşturulan eğitimlere canlı dersler ile katılım sağlanmaktadır. Dersler güncellemeleri garanti etmekle birlikte ömür boyu erişim hakkı tanır.
 • Binance Akademi: Binance borsasının kendi içerisinde oluşturduğu bilgi içerikli eğitim makalelerinden oluşmaktadır. 21 farklı dile çevirisi yapılan uzman görüşlerinin yer aldığı eğitim serisi tüm kullanıcıların ücretsiz erişimine açıktır.

Yüz Yüze Kripto Para Eğitimi

Kripto para borsasında yatırımların hızla artması, blokchain teknolojisinden ayrı olarak kripto para eğitimlerinin kurumlarca eğitim programlarına eklenmesini sağladı. Çevrim içi ve uzaktan eğitimler dışında yüz yüze kripto para eğitimi veren kurumların başlıcaları şunlardır:

 • İstanbul Blockchain Okulu: İstanbul’da Bahçeşehir Üniversitesi tarafından blokchain teknolojisi ve kripto paralar üzerine yüz yüze verilen ücretsiz eğitim projesidir. Devam zorunluluğu bulunan, 4 hafta sürecek eğitim, 25 kişi kontenjanı ile sınırlıdır. Eğitim sonunda başarılı olunması halinde Bahçeşehir Üniversitesi onaylı sertifika dağıtılmaktadır.
 • Piyasa Akademi: Özel eğitim veren kurum çevrim içi derslerin yanı sıra bire bir özel ders eğitimi vermektedir. Kursiyerler temel seviyeden ileri seviyeye ayrılmış kurslara, derecelerine göre kabul edilmektedir.
 • İşternet: İstanbul, Bursa, İzmir, Samsun, Konya ve Tekirdağ’da birebir uygulamalı ve yüz yüze kripto para eğitimi veren kurumdur. Eğitimler, yatırımcı uzman Aydın Bilek tarafından sınırlı sayıda katılımcı ile eğitim semineri olarak verilmektedir.

Sıfırdan Kripto Para Eğitimi

Sıfırdan kripto para eğitimi

Kripto paralar her kesim ve her düzeyde inşa tarafından ilgi ile takip edilmektedir. Sınırlı yatırımlarını akıllı bir kazanca dönüştürmek isteyenler sıfırdan kripto para eğitimi alarak bu yönde tecrübe kazanabilirler. Bilgi seviyesi gözetmeksizin sıfırdan kripto para eğitimi veren kurumlar:

 • Class Central: Online kripto para eğitimi vermektedir.
 • Teknik Analiz Eğitim: Online ve birebir eğitim vermektedir.
 • Bilişim Eğitim Merkezi: Her seviyeye sıfırdan kripto para eğitimi vermektedir.
 • Erasmursgram: Avrupa Birliği fonu tarafından desteklenen ücretli ve ücretsiz kursların bulunduğu eğitim platformunda sıfırdan ileri seviye kripto para eğitimleri de verilmektedir.

Daha fazla ilgili içerik;


Kripto Para Eğitimi Veren Üniversiteler

Üniversiteler tarafından da desteklenen kripto para eğitimleri gerek bire bir üniversitelerin verdiği eğitimler gerek destekledikleri kurslar şeklinde verilmektedir. Türkiye’de ve dünyada kripto para eğitimi veren üniversiteler şunlardır:

 • Aknetege: 60 saatlik temel seviye online kripto para eğitim serisidir. Başkent Üniversitesi’nin sertifikalı eğitimi olup kurs sonunda ki sınavdan geçer not alınması halinde üniversite onaylı sertifikaya sahip olunur.
 • Novarge: Uzaktan kripto para eğitimi veren kurum, eğitim sonrasında başarılı öğrencilere sertifika da vermektedir. 2 ay süren kursta temelden ileri seviyeye kadar alım satım sinyallerinin nasıl değerlendirileceği anlatılmaktadır. Ankara Bilim Üniversitesi desteği altında oluşturulan kursta sertifika yine Ankara Bilim Üniversitesi tarafından verilmektedir.
 • Duke Üniversitesi: Üniversitenin İşletme Bölümü Finans yan dalı enstitüsü tarafından “merkezi olmayan finans eğitim Defi programı” adı altında araştırma görevlisi Cam Harvey tarafından verilmektedir. Kurum ayrıca uygulamalı blokchain dersleri de vermektedir.
 • Pensilvanya Üniversitesi: Kripto para birimi ve merkezi olmayan finansa giriş temel derslerini içermektedir.
 • Singapur Ulusal Üniversitesi: Finans teknolojilerinin merkezi olan Singapur bu alanda en kapsamlı eğitimi veren üniversiteyi bünyesinde bulundurmaktadır.
 • Kraliyet Melbourne Teknoloji Enstitüsü: Enstitünün online olarak verdiği ücretsiz kripto para eğitimlerine katılım şartı aranmamaktadır.
 • California Berkeley Üniversitesi: Amerika’nın kripto para merkezi olma hedefi doğrultusunda resmi olarak devlet tarafından desteklenen eğitim programları, hem online hem de yüz yüze olarak verilmektedir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥