En uzun süre oruç tutan ülke 2023 yılında da en sık araştırılan konulardan biri haline gelmiştir. Her yıl daha önceden belirlenmiş olan Ramazan ayında İslam dinine inanan Müslümanlar oruç ibadetlerini yerine getirerek sevap kazanmaktadır. Bunun yanı sıra oruç tutmak yalnızca Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında yaşayan Müslümanlar için vazife olan bir durumdur. Ülkelerin farklı coğrafi konumlarda olması ise oruç tutulan sürelerinin birbirinden farklı olmasını sağlar.

En Uzun Oruç

En Uzun Oruç

En uzun oruç Ramazan yaklaşırken en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri olmaktadır. Her yıl araştırılan bir konu olmasının yanı sıra pek çok kişi en uzun orucun nerede ve ne kadar süre boyunca tutulduğunu merak etmektedir. Oruçlu kalma süresinin en uzun olduğu yerin İskandinavya olduğu bilinmektedir. İzlanda’nın başkenti Reykjavik şehrinde yaşayan Müslümanlar yirmi bir saat on üç dakika boyunca oruçlu kalmaktadır. Bunun ardından Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de yaşayan Müslümanlar ise 19 saat 50 dakika ile en uzun oruçlu kalan 2. ülke olarak bilinmektedir.

Oruç, Müslümanların yerine getirilmesi gereken ibadetlerden biridir. Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan Müslümanlar her yıl Ramazan ayında belirli bir saat boyunca aç kalarak oruç ibadetlerini yerine getirmeye çalışırlar. Ülkelerin coğrafi konumu ve güneşin doğuş ile batış saatlerinin birbirinden farklı olması ülkelerde oruçlu kalma süresinin de birbirinden farklı olmasına neden olmaktadır. Bu gibi sebepler dolayısıyla İzlanda, Finlandiya, Stockholm, Oslo ve Kopenhag dünyanın en uzun oruç tutan bölgelere olarak bilinmektedir.

23 Saat Oruç Tutan Ülke

23 Saat Oruç Tutan Ülke

Her yıl Ramazanın yaklaşmasıyla en sık araştırılan konulardan bir tanesi 23 saat oruç tutan ülke olmaktadır. Ancak ülkelerde oruçlu kalma süresi coğrafi konumu ve güneşin doğuş ile batış saatlerine göre ayarlanmaktadır. Bu gibi sebepler göz önünde bulundurulduğunda dünyada 23 saat oruç tutan bir ülke olduğu bilgisine ulaşılamaz. 2023 yılında en uzun oruçlu kalacak ülke ise İzlanda olarak bilinmektedir. 19 saat 50 dakika ile en uzun süre oyuncu oruçlu kalan Müslümanlar İzlanda’da yaşamakta olan Müslümanlar olarak bilinir.

Oruçluyken Kaş Bıyık Almak Orucu Bozar Mı

Oruçluyken Öpüşmek Orucu Bozar Mı

Parfüm ve Ruj Orucu Bozar Mı