Engellenen Kişi Nasıl Aranır

Engellenen kişi nasıl aranır hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Engellenen numara nasıl anlaşılır ve engellediğim numarayı ben arayabilir miyim işte detaylar.

Engellenen bir kişiyi aramak için engellemediğiniz başka kanallardan aramayı deneyebilirsiniz. Bunun sık kullanılan bir yolu da WhatsApp aramalarıdır. WhatsApp üzerinden arama yapmak telefondan engellediğiniz bir kişiyi aramanın kolay bir yoludur. Telegram da denenebilir.

Sık kullanılan üçüncü parti mesajlaşma uygulamaları telefondan engellediğiniz birine ulaşmak için kullanılabilecek yollar arasında yer almaktadır. Bir numaranın sizi aradığını nasıl anlayacağınız ve engellediğiniz numarayı aramanın yollarına ilişkin merak edilenleri yazımızda inceleyebilirsiniz.

iPhone da Engellenen Numaralar Nasıl Görülür

Engellenen Numara Nasıl Anlaşılır

Engellenen numara en basit şekilde arama yapılarak anlaşılabilir.Bir numaranın sizin telefon numaranızı engelleyip engellemediğini anlamak için kullanılabilecek bazı yöntemler vardır. Bu yöntemlerden biri de telefon ile aramaktır. Eğer aradığınız kişi sizi engellemiş ise aşağıda yer alan iki durumdan birini yaşarsınız.

  • Arama tuşuna bastıktan sonra aralıklı zil sesinin duyulmaması,
  • Arama tuşuna bastıktan sonra sürekli meşgul zil sesi çalması ve ardından ulaşılamıyor mesajı duyulması.
  • Aradığınız kişi mevcut değil uyarısı alınması,
  • Aradığınız numara geçici olarak hizmet dışı.

Engellenen numarayı anlamanın en kolay yolu yukarıda yer alan mesajlardan birini alıp almadığınızı kontrol etmektir. Telefondan engellenmişseniz numarayı aradığınızda normal bir arama yapar gibi zil sesi duymazsınız.

Engellenen Numara Nasıl Anlaşılır

Engellediğim Numarayı Ben Arayabilir Miyim

Engellediğim numarayı kendim aramam mümkün değildir. Bir numarayı engellemeniz halinde onu aramak için engeli kaldırmanız gerekir. Ancak normal olarak telefonunuzdan engellemeniz sonrasında WP üzerinden daha önce mevcut olan bir görüşmeden faydalanarak arama kısmını kullanmak yolu ile WP araması yapmanız da mümkündür.

Engellediğiniz numarayı arayabilmek için engellemediğiniz başka bir kanalı seçmelisiniz. Telegram ya da WhatsApp benzeri mesajlaşma uygulamaları üzerinden de arama gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bir kişiyi engellediğinizde o kişiye mesaj atmak için listenizde bulunmayacağından mesaj atamazsınız.

Eski mesajlar içeren bir sohbet mevcutsa bu sohbet üzerinden farklı mesajlaşma uygulamalarından arama gerçekleştirebilirsiniz. Normal olarak engellediğiniz bir numarayı telefonunuzdan doğrudan arayamazsınız.

Beni Engelleyen Kişiye Nasıl Ulaşırım

Bip’te Engellendiğimi Nasıl Anlarım

Whatsaptan Engellendiğimizi Nasıl Anlarız

iPhone Yasal Uyarı Mesajı

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu