Engellenen bir kişiyi aramak için engellemediğiniz başka kanallardan aramayı deneyebilirsiniz. Bunun sık kullanılan bir yolu da WhatsApp aramalarıdır. WhatsApp üzerinden arama yapmak telefondan engellediğiniz bir kişiyi aramanın kolay bir yoludur. Telegram da denenebilir.

Sık kullanılan üçüncü parti mesajlaşma uygulamaları telefondan engellediğiniz birine ulaşmak için kullanılabilecek yollar arasında yer almaktadır. Bir numaranın sizi aradığını nasıl anlayacağınız ve engellediğiniz numarayı aramanın yollarına ilişkin merak edilenleri yazımızda inceleyebilirsiniz.

Beni Engelleyen Kişiye Nasıl Ulaşılır

Engellenen Kişi Nasıl Aranır

Beni engelleyen kişiye nasıl ulaşılır, engellenen numara en basit şekilde arama yapılarak anlaşılabilir.Bir numaranın sizin telefon numaranızı engelleyip engellemediğini anlamak için kullanılabilecek bazı yöntemler vardır. Bu yöntemlerden biri de telefon ile aramaktır. Eğer aradığınız kişi sizi engellemiş ise aşağıda yer alan iki durumdan birini yaşarsınız.

  • Arama tuşuna bastıktan sonra aralıklı zil sesinin duyulmaması,
  • Arama tuşuna bastıktan sonra sürekli meşgul zil sesi çalması ve ardından ulaşılamıyor mesajı duyulması.
  • Aradığınız kişi mevcut değil uyarısı alınması,
  • Aradığınız numara geçici olarak hizmet dışı.

Engellenen numarayı anlamanın en kolay yolu yukarıda yer alan mesajlardan birini alıp almadığınızı kontrol etmektir. Telefondan engellenmişseniz numarayı aradığınızda normal bir arama yapar gibi zil sesi duymazsınız.


Daha fazla ilgili içerik;


Numaramı engelleyen kişiye nasıl Ulaşırım

Numaramı engelleyen kişiye nasıl ulaşırım, bir numarayı engellemeniz halinde onu aramak için engeli kaldırmanız gerekir. Ancak normal olarak telefonunuzdan engellemeniz sonrasında WP üzerinden daha önce mevcut olan bir görüşmeden faydalanarak arama kısmını kullanmak yolu ile WP araması yapmanız da mümkündür.

Engellediğiniz numarayı arayabilmek için engellemediğiniz başka bir kanalı seçmelisiniz. Telegram ya da WhatsApp benzeri mesajlaşma uygulamaları üzerinden de arama gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bir kişiyi engellediğinizde o kişiye mesaj atmak için listenizde bulunmayacağından mesaj atamazsınız.

Eski mesajlar içeren bir sohbet mevcutsa bu sohbet üzerinden farklı mesajlaşma uygulamalarından arama gerçekleştirebilirsiniz. Normal olarak engellediğiniz bir numarayı telefonunuzdan doğrudan arayamazsınız.


Daha fazla ilgili içerik;

Engellenen numara arama yapabilir mi?

Hayır, engellenen numara arama yapamaz. Engellenen numara, sizi aradığında, aramanız doğrudan telesekretere yönlendirilir. Engellenen numaranın, aramanın başarısız olduğunu veya çağrının yönlendirildiğini gösteren bir bildirim almasını engelleyebilirsiniz.

Engellenen numara mesaj gönderebilir mi?

Hayır, engellenen numara mesaj gönderemez. Engellenen numara, size mesaj gönderdiğinde, mesajınız doğrudan çöp kutusuna gider. Engellenen numaranın, mesajınızın başarısız olduğunu veya mesajınızın çöp kutusuna gönderildiğini gösteren bir bildirim almasını engelleyebilirsiniz.

Instagram beni engelleyen kişiye nasıl ulaşırım?

Instagram’da engellenen bir kişiye ulaşamazsınız. Engellenen bir kişi, profilinizi görüntüleyemez, gönderilerinize yorum yapamaz veya size mesaj gönderemez.

Beni engelleyen birini aradığımda bildirim gider mi?

Hayır, engelleyen birini aradığınızda bildirim gitmez. Engellenen kişi, aramanızın başarısız olduğunu veya çağrının yönlendirildiğini gösteren bir bildirim almaz.

Bir kişi engellendiğinde telefon nasıl çalar?

Bir kişi engellendiğinde, telefonunuz çalmaz. Engellenen kişi, aramanızın başarısız olduğunu veya çağrının yönlendirildiğini gösteren bir bildirim almaz.

WhatsApp beni engelleyen kişiye nasıl ulaşırım?

WhatsApp’ta engellenen bir kişiye ulaşamazsınız. Engellenen bir kişi, profilinizi görüntüleyemez, gönderilerinize yorum yapamaz veya size mesaj gönderemez.

WhatsApp beni engelleyen kişiye mesaj gider mi?

Hayır, WhatsApp’ta engellenen kişiye mesaj gitmez. Engellenen kişi, mesajınızın başarısız olduğunu veya mesajınızın çöp kutusuna gönderildiğini gösteren bir bildirim almaz.

Whatsappta sizi engelleyen kişiye mesaj gider mi?

Hayır, WhatsApp’ta sizi engelleyen kişiye mesaj gitmez. Engellenen kişi, mesajınızın başarısız olduğunu veya mesajınızın çöp kutusuna gönderildiğini gösteren bir bildirim almaz.

Telefonda engelli olduğumu nasıl anlarım?

Telefonda engelli olduğunuzu anlamak için, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilirsiniz:
Engellenen kişiyi arayın. Eğer aramanız doğrudan telesekretere yönlendirildiyse, engellenmişsinizdir.
Engellenen kişiye mesaj gönderin. Eğer mesajınız çöp kutusuna yönlendirildiyse, engellenmişsinizdir.
Engellenen kişinin profilini görüntüleyin. Eğer profilini görüntüleyemiyorsanız, engellenmişsinizdir.
Engellenen kişinin gönderilerine yorum yapın. Eğer yorumunuz çöp kutusuna yönlendirildiyse, engellenmişsinizdir.
Engelli olduğunuzu düşünüyorsanız, engelleyen kişiyle iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Engelleyen kişi, sizi engelleme nedenini açıklayabilir ve engellemeyi kaldırabilir.
Leave A Reply