WhatsApp Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme

WhatsApp engellenen numaradan gelen mesajları görme nasıl yapılır sorusu kullanıcılar tarafından yoğun bir şekilde merak ediliyor. WhatsApp bildiğiniz üzere dünya çapında en çok kullanılan sosyal haberleşme uygulamaları arasında yer alıyor. Bu uygulama üzerinden istemediğiniz kişileri engelleyebilirsiniz.

Engellediğiniz kişiler size mesaj atsa bile hiçbir bildirim almazsınız. Ancak bazı kullanıcılar kişileri engellese bile gelen mesajları merak ediyor. Ancak böyle bir sistem ya da yöntem bulunmuyor. Engellediğiniz kişilerin mesajlarını görmek istiyorsanız engeli kaldırmanız gerekiyor. Bu noktada bilmeyen kullanıcılar için engel kaldırma adımlarını kısaca sıralamak gerekirse de;

 • WhatsApp uygulamasını açın.
 • Ardından ekranın sağ üst kenarında yer alan üç dikey noktaya dokunun ve ayarlar kısmına tıklayın.
 • Ardından ‘’hesap’’ ve sonrasında ise ‘’gizlilik’’ alanına dokunun.
 • Alt alanda yer alan ‘’engellenmiş kişiler’’ kısmına dokunmanız halinde engellediğiniz kişilerin listesini görebilirsiniz.
 • Bu listeden kaldırmak istediğiniz kişiye dokunarak engelini kaldırabilirsiniz.

Bu adımları takip ederek istediğiniz kullanıcıların engelini kaldırabilirsiniz. Engelleri kaldırmanız halinde kişiler size mesaj atabilir ya da sizi uygulama üzerinden aramaya başlayabilir.

WhatsApp Engellediğin Kişinin Mesajlarını Görme Uygulaması

Whatsapp engellenen numaradan gelen mesajları görme

WhatsApp engellediğin kişinin mesajlarını görme uygulaması var mı, yok mu gibi sorular kullanıcılar tarafından sıkça merak ediliyor. Nitekim WhatsApp için engellediğiniz kişilerden gelen mesajları görüntüleme uygulaması ya da yöntemi bulunmuyor. Eğer WhatsApp kişilerinizden herhangi birini engellediyseniz bu kişi size uygulama üzerinden mesaj atıp arayamaz. Kişi mesaj atsa bile tek tik olur ve size bildirim gelmez. Eğer engellediğiniz kişilerin mesajlarının gelmesini istiyorsanız yapabileceğiniz tek şey engeli kaldırmaktır. Engelini kaldırdıktan sonra kişi size mesaj atar ya da sizi ararsa bildirim almaya başlarsınız.

Whatsapp Engeli Kaldırınca Mesajlar Gelir Mi

Whatsapp engeli kaldırınca mesajlar gelir mi sorusu sıkça merak ediliyor. Eğer Whatsapp uygulamasından bir kullanıcıyı engellediyseniz ve kullanıcı engelliyken mesaj attıysa engeli kaldırsanız da o mesajlar gelmez. Engeli kaldırdığınız andan sonra karşı taraf tarafından atılan mesajlar gelmeye başlar. Engelliyken size mesaj atıp atmadığınız merak edebilirsiniz. Ancak bunu görebileceğiniz herhangi bir uygulama ya da yöntem bulunmuyor.


Daha fazla ilgili içerik;


Engellenen kişiden gelen mesajları nasıl görebilirim?

Engellenen kişiden gelen mesajları, engellemeyi kaldırdıktan sonra görebilirsiniz. Engelleme kaldırmak için, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. WhatsApp uygulamasını açın.
 2. Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun.
 3. Ayarlar‘a dokunun.
 4. Hesap‘a dokunun.
 5. Engellenenler‘e dokunun.
 6. Engellemek istediğiniz kişinin adına dokunun.
 7. Engellemeyi kaldır‘a dokunun.

Engellemeyi kaldırdıktan sonra, engellediğiniz kişiden gelen mesajları görebilirsiniz. Ancak, bu mesajlar, engellemeyi kaldırmadan önce okunmamış olarak kalacaklardır.

Whatsappta engellenen kişinin mesajları görünür mü?

Whatsapp’ta engellenen kişinin mesajları, engelleyen kişi tarafından görünmez. Engelleyen kişi, engellenen kişinin mesajlarını almaz ve bu mesajlar, engelleyen kişinin sohbet listesinde görünmez.

Engellenen numaradan gelen mesajlar görünür mü?

Whatsapp’ta engellenen numaradan gelen mesajlar, engelleyen kişi tarafından görünmez. Engelleyen kişi, engellenen numaradan gelen mesajları almaz ve bu mesajlar, engelleyen kişinin sohbet listesinde görünmez.

WhatsApp’ta engellediğim kişi bana mesaj atabilir mi?

Whatsapp’ta engellediğiniz kişi size mesaj atamaz. Engellenen kişi, engelleyen kişiye mesaj atmaya çalışırsa, mesajı gönderemez ve mesajı gönderemediğini belirten bir bildirim alır.

WhatsApp engel kaldırdıktan sonra mesaj gelir mi?

WhatsApp engel kaldırdıktan sonra, engellediğiniz kişi size mesaj gönderebilir. Engellemeyi kaldırdığınızda, engellediğiniz kişiden gelen mesajlar, okunmamış olarak sohbet listenize gelir.

Engel kalktıktan sonra mesaj gider mi?

Engel kalktıktan sonra, engellediğiniz kişiden gelen mesajlar, okunmamış olarak sohbet listenize gelir. Bu mesajları, okuyabilir veya silebilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr