Türkiye’de ertesi gün hapı fiyatları, markasına ve eczaneye göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak, Ella ertesi gün hapı fiyatı 417 TL’dir.

En yaygın kullanılan ertesi gün hapı markaları ve fiyatları:

ELLA417 TL
ERTES 72348 TL
ULPISAD402 TL

Bu markalar arasında ilacın etki süresi, içeriğindeki bileşenler ve fiyat gibi farklılıklar bulunuyor. Hangi markanın sizin için uygun olduğuna eczacınızdan yardım alarak karar verebilirsiniz. Ertesi gün hapının uzun süreli ve ciddi yan etkileri yoktur.

Ancak yine de ilacı kullandıktan sonra mide bulantısı, karın ağrısı ve kusma, halsizlik, baş dönmesi, sonraki regl döneminde değişkenlikler vb. yan etkiler görülebilir. Bu etkiler ilaç kullanmayı bıraktıktan uzun süre sonra devam ederse doktorunuza başvurmanız gerekebilir.

Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Ella ertesi gün hapı fiyatı güncellendi, yapılan son ilaç fiyat zamlarından sonra 417 TL olarak yansıyor. Türkiye’nin her yerinde bu fiyat geçerlidir. Herhangi bir eczaneye giderek bu fiyat üzerinden reçetesiz kolayca satın alabilirsiniz. İlacı satın alırken kullanım direktiflerine dair detayları da mutlaka eczacıya sormayı unutmamalısınız. Eczacının belirttiği şekilde kullanmaya özen göstermeniz tavsiye edilir.

 • Ella Ertesi Gün Hapı, 417 TL

Postpil Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Postpil ertesi gün hapı fiyatı zamlarından sonra değişti. Şu an tüm eczanelerde 340 TL olarak satışa sunuluyor. Bu fiyat Türkiye’nin her yerindeki eczanelerde stabildir. Yeni bir zam gelene kadar tüm eczanelerden bu fiyata kolayca satın alabilirsiniz.

Piyasada en sık tercih edilen ertesi hap seçeneği olarak da dikkat çekiyor. Bu noktada ilacı satın alırken kullanım talimatlarına ilişkin eczacınıza da danışmayı unutmamalısınız. Eczacının belirttiği şekilde kullanmaya da özen göstermeniz gerekiyor.

 • Postpil Ertesi Gün Hapı, 340 TL

Ertes 72 Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Ertes 72 ertesi gün hapı fiyatları sıklıkla merak ediliyor. Ertesi gün hapı olarak satılan birden fazla ilaç markası bulunuyor. Ertes de bir süre bunlardan biri olarak sunuluyordu. Ancak artık piyasada yer almadığı için eczanelerde satışa sunulmuyor. Bunun yerine Ella ve Postpil ertesi gün hapı alternatifleri satışa sunuluyor.

 • Ertes 72 Ertesi Gün Hapı, 340 TL

Norlevo Ertesi Gün Hapı Fiyatı

Norlevo ertesi gün hapı fiyatları yılında değişti mi sorusuna sıklıkla cevap aranıyor. Hamilelik şüphesi olan ancak gebeliği önlemek isteyen kadınlar tarafından sıkça ertesi gün hapları kullanılıyor. Bu hap seçeneklerinden biri de Norlevo ertesi gün hapı olarak dikkat çekiyor. Nitekim Norlevo artık satışta değildir.

 • Norlevo Ertesi Gün Hapı, 340 TL

Daha fazla ilgili içerik;


Ertesi Gün Hapı Nedir?

Ertesi Gün Hapı Fiyat

Ertesi gün hapı nedir, ne işe yarar gibi sorulara yoğun bir şekilde cevap aranıyor. Ertesi gün hapları en yalın tanımıyla gebeliği engellemek için tek seferlik kullanılan bir ilaçtır. İçeriğinde oldukça yüksek oranda progesteron hormonu bulunuyor. Korumasız ilişkilerde bebeğin oluşumunu en az seviyeye indirmek amacıyla kullanılır.

Plansız oluşacak gebeliklerde kadınların sıkça başvurduğu bu ilacın bir takım yan etkileri de olabiliyor. Bu nedenle olabildiğinde kullanılmaması tavsiye ediliyor. Ertesi gün hapları için birden fazla seçenek bulunuyor. Tüm eczanelerde bu seçenekler mevcuttur. Kolay bir şekilde her eczaneden reçetesiz şekilde satın alabilirsiniz.

Ertesi Gün Hapı Yan Etkileri

Ertesi gün hapı yan etkileri var mıdır ve varsa nelerdir gibi sorulara yoğun bir şekilde merak ediliyor. Ertesi gün hapları oluşabilecek gebeliği engellemek amacıyla kullanılıyor. İlişkiden 48 saat sonrasına kadar etki süresi vardır. Ancak bu ilacın bazı yan etkileri olabilir. Sıklıkla görülen yan etkilerini sıralamak gerekirse de;

 • Göğüslerde hassasiyet durumu açığa çıkarabilir.
 • Baş ağrısı yapabilir.
 • Baş dönmesine neden olabilir.
 • Bulantı ve kusma da sıkça görülen yan etkileri arasındadır.
 • Karın ağrısına neden olup ve karında kramplar meydana getirebilir.
 • Halsizliğe neden olabilir.
 • Genel bir şişkinlik yaratabilir.
 • Ara kanamalara neden olabilir.

Bu yan etkilerden en az birinin görülmesi halinde hemen doktora başvurmanız gerekiyor. Çünkü ertesi günü hapı kullanımı gerekmedikçe tercih edilmemelidir. Ağır ve ciddi yan etkilere neden olabiliyor.

Ertesi Gün Hapı Kullananlar

Ertesi Gün Hapı Fiyat

Ertesi gün hapı kullananların yorumları genellikle olumludur. Hapın, hamileliği önlemede etkili olduğu ve genellikle yan etkilerinin hafif olduğu belirtilmektedir.

Ertesi gün hapı kullananların yorumlarından bazıları şunlardır:

 • “Hamileliği önlemek için ertesi gün hapı kullandım ve çok memnun kaldım. Hapı ilişkiden sonra mümkün olan en kısa sürede aldım ve hamilelik olmadı.”
 • “Ertesi gün hapı kullandığımda sadece hafif mide bulantısı yaşadım. Yan etkileri birkaç gün içinde kendiliğinden geçti.”
 • “Ertesi gün hapı, korunmasız cinsel ilişkiden sonra hamileliği önlemek için etkili bir yöntemdir.”

Ertesi gün hapları hakkında bazı kullanıcıların yorumları bu şekildedir. Yorumların detaylarına bakıldığı zaman pek çok kadının hormonal bozukluğa neden olduğunu yazdığı da görülüyor. Yani ağır yan etkileri bulunduğu ifade ediliyor. Hatta bu nedenle gerekmedikçe kesinlikle kullanılmaması da tavsiyeler arasında yer alıyor.

Ertesi gün hapı en geç ne zaman alınmalı?

Ertesi gün hapı, korunmasız cinsel ilişkiden sonra mümkün olan en kısa sürede alınmalıdır. En erken 12 saat, en geç 72 saat içinde alınmalıdır. Hapı ne kadar erken alırsanız, hamileliği önleme şansınız o kadar yüksek olur.

Ertesi gün hapı ilişkiden ne kadar sonra kullanılır?

Ertesi gün hapı, korunmasız cinsel ilişkiden sonra mümkün olan en kısa sürede alınmalıdır. En erken 12 saat, en geç 72 saat içinde alınmalıdır. Hapı ne kadar erken alırsanız, hamileliği önleme şansınız o kadar yüksek olur.

Ertesi gün hapı nasıl kullanılır?

Ertesi gün hapı, korunmasız cinsel ilişkiden sonra hamileliği önlemek için kullanılan bir ilaçtır. Hap, korunmasız cinsel ilişkiden sonra mümkün olan en kısa sürede alınmalıdır.
Ertesi gün hapı, hamileliği önlemek için progesteron hormonu içerir. Bu hormon, yumurtanın döllenmesini ve rahim duvarına yerleşmesini engellemeye yardımcı olur.