Eşimin bana düşkün olması için dua araştırması genelde evli olup da kocasının yuvasına ilgisiz olduğunu düşünen kadınlar tarafından araştırılıyor.

Kuran’ı Kerim’ de her derdin devası olacak sayısız sure ve ayet mevcuttur. Kocanın eve bağlanması için tavsiye edilen dua ise şu şekildedir;

Okunuşu:

 • Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb
 • Mâ eğnâ anhü mâlühû
 • ve mâ keseb Seyeslâ nâren 
 • zâte leheb Vemraetühû 
 • hammâletelhatab Fî cî dihâ 
 • hablün Min mesed

Anlamı:

 • Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.
 • Ebu Leheb’in iki eline yuh oldu, kendine de yuh
 • Ona ne malı fayda verdi ne de kazandığı.
 • O, bir alevli ateşe yaslanacak.
 • Karısı da odun hamalı olacak!
 • Gerdanında fitillisinden bir ip olduğu halde.

Kocamı Kendime Bağlamak İçin Hangi Dua Okunur?

Eşimin Bana Düşkün Olması İçin Dua

Kocamı kendime bağlamak için hangi dua okunur sorusuna Tebbet suresi olarak yanıt vermek mümkündür. Tebbet suresi bağlama duası, bereket ve huzur suresi olarak çokça zikredilir. Kocanın eşe ve eve en iyi şekilde bağlanması için su dolu bir bardağın içerisine 41 kere okunarak üflenir.

Ardından bu sudan kocaya içirilir. Allah2ın rızasıyla yuvayı kurtarma niyeti olduğu için duanın kabul olması beklenir. Bunu düzenli aralıklarla tekrar etmek, tesirinin devamlı ve daha etkili olmasını sağlayabilir.

Eşler Arasını Düzeltmek İçin Hangi Sure Okunur?

Eşler arasını düzeltmek için hangi sure okunur diye merak ediliyor. İki eşin arasının düzelmesi ve evde kavasız huzurlu bir ortam olması için okunacak dua ve anlamı kısaca şu şekildedir;

Okunuşu:

Bismillahirrahmanirrahim

Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.

Anlamı:

Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.

Ne İstersen İste Kabul Olan Dua?

Eşimin Bana Düşkün Olması İçin Dua

Ne istersen iste kabul olan dua hangisi diye sıkça araştırma yapılıyor. Dertli ve çaresiz hissedilen anlarda bu duaya çok ihtiyaç duyulduğunu söyleyebiliriz. Kısaca duanın okunuşu ve detaylar şu şekilde;

Abdülehad Serhendi hazretlerinin müjdelediği rivayet edilen dua (70 kere “Yâ Allah, Yâ Rahman, Yâ Rahîm, Yâ Kavî, Yâ Kâdir” okuyup da dua eden, ne isterse istesin, Allah tüm muradını dinler ve kabul eder.

Eşini Emrine Almak İçin Dua

Eşini emrine almak için dua ederken iyi niyet ve ısrarcı olmak çok önemlidir.  Doğru ve kabul olan dualar abdestle ve tamamen saf niyetle okunan dualardır. Eşinizi size bağlayacak olan o sure ve okunuşu şu şekildedir;

Tebbet Okunuşu:

Bismillahirrahmânirrahîm. Tebbet yedâ ebî lehebin ve tebb.
Mâ eğnâ anhü mâlühû ve mâ keseb. Seyeslâ nâren zâte leheb. Vemraetühû hammâletelhatab. Fî cî dihâ hablün min mesed.

Türkçe Anlamı:

Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın adıyla.
Ebu Leheb’in elleri kurusun, (yok olsun) zaten yok oldu ya. Malı da kazandıkları da kendisine bir yarar sağlamadı. Alevli bir ateşe girecektir. Karısı da odun hamalı (ve), Boynunda bükülmüş bir ip olarak ateşe girecektir.

Eşinin Huyunu Değiştirmek İçin Dua

Eşinin huyunu değiştirmek için dua etmeniz yeterli olacaktır. Allah’ın izniyle huyu kötü olan kişi o huylarından vazgeçecektir. Peygamber efendimiz bu tarz duaların tekli sayılarla okunmasını tavsiye ederdi. Eşinizin ya da bir başkasının kötü huylarının değişmesi için;

Hud süresi 7. Ayet Okunuşu:

İnne ibrâhîme le halîmun evvâhun munîb(munîbun)

Anlamı:

Muhakkak ki İbrâhîm (a.s), cidden çok halim (yumuşak huylu), çok acıyandır (yalvarandır), Allah’a yönelmiş bir kimsedir.


Daha fazla ilgili içerik;

Kocanın Karısına Düşkün Olması İçin Dua Diyanet

Kocanın karısına düşkün olması için dua Diyanet tarafından tavsiye edilen dualardan biridir. Bu dua eşinin kendisine daha çok bağlı olmasını isteyen her kadın tarafından merakla araştırılıyor. Diyanet tarafından tavsiye edilen bu duanın okunuşu ise şu şekildedir;

 • İnnema emruhu iza erade şey’en en yekule lehu kün fe’yekün. Fe-subhanellezi bi yedihi melekütü külli şey’in ve ileyhi turceun.

Bu dua yasin suresinin 82. Ayeti olarak geçer. Temiz niyet ve abdestle sürekli okunması beraberinde her derde deva olacağı ifade ediliyor.

Kocanın Karısının Her Dediğini Yapması İçin Dua

Kocanın karısının her dediğini yapması için dua ve içtenlik, ısrarcılık fayda sağlayacaktır. Eğer kocanız sizden uzaklaşıyorsa ve aksi huylara sahipse bunu Allah’tan yardım dileyerek çözebilirsiniz. Niyetinizi dile getirip Ya Galip ismi azamını sayısız şekilde zikretmeniz bu konuda size yardımcı olacaktır. Ayrıca şu yöntem de tavsiye ediliyor;

 • Bir adet kırmızı ve tatlı elmaya 41 Ayetel Kürsi okuyarak bunu eşinize yedirmeniz gerekir.   Bu yöntem Allah’ın da izniyle eşinizde aranızdaki tüm problemleri ortadan kaldıracaktır.
 • Niyet edip 41 gün günde 41 kez” ve elgaytü aleyke mehabbeten minni”
 • Günde 1100 kere Ya zül celali vel ikram zikri çekmeye devam etmeniz halinde de eşinizle aranızdaki problemler ortadan kalkmaya başlayabilir.
Leave A Reply