Eski Facebook’umu geri yükle ve Facebook hesabımı bul indir ücretsiz işlemini sizlerle paylaşıyoruz. Silinen Facebook hesabını geri alma işlemini birlikte inceleyelim.

Facebook ülkemizde en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Son zamanlarda Facebook uygulamasını kullanan kişilerin sayısı azalmaktadır. Birçok kullanıcı hesabını kapatmıştır. Sürekli olarak gelişen teknolojide yeni uygulamalar çıktıkça eski uygulamaların kullanıcı sayısı azalmaktadır. Önceden Facebook hesabınızı kapattıysanız ve yeniden hesabınıza erişim sağlamak istiyorsanız yapmanız gereken adımları sizler için yazımızda ele aldık. İsterseniz eskiden kullandığını Facebook hesaplarınıza nasıl erişebilirsiniz gelin birlikte bakalım.

Eski Facebook Hesabıma Erişemiyorum

Facebook hem ülkemizde hem de dünyada en çok kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Uzun zamandan beri hizmet veren Facebook uygulamasında birçok kullanıcı ile iletişime geçebilir, gönderi paylaşabilirsiniz. Önceden kullandığınız eski Facebook hesabınıza ulaşmak istiyorsanız yapmanız gereken yöntemleri sizler için derledik. Hadi gelin inceleyelim.

 • Facebook arkadaşlarınızdan profilinizde yer alan Hakkında kısmından İletişim Bilgilerinizi sizlere atmasını isteyebilirsiniz. Facebook hesabınıza kayıtlı e-posta ve cep telefonunuzu buradan görebilirsiniz.
 • Kullanıcı adınızı kişisel Facebook internet adresinizin URL kısmında yer almaktadır. Bu kısımdan kullanıcı adınızı öğrenerek hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.
 • Diğer bir yöntem ise buraya tıklayarak daha önce kullanmış olduğunuz e-posta adreslerinizle eski hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Facebook hesabımı bul indir ücretsiz

Facebook hesabımı bul indir ücretsiz

Facebook hesabımı bul indir ücretsiz, Facebook hesabınıza kurtarma kodunu kullanarak giriş yapmak istiyorsanız Facebook hesabınızda İki Faktörlü Kimlik Doğrulamasının açık olması gerekir. Kurtarma kodlarını alarak bir yere kopyalamanız gerekir.

Ardından Facebook uygulamasına burada kopyaladığınız kurtarma kodlarını kullanarak hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Facebook kurtarma kodunu nereden alacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki adımları takip ediniz.

 • Facebook hesabınıza giriş yapın. Ardından sağ üst kısımda yer alan Ayarlar ve Gizlilik seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından Ayarlar seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza çıkan ekrandan Güvenlik ve Giriş seçeneğine tıklayın.
 • Güvenlik ve Giriş seçeneğinde yer alan İki faktörlü kimlik doğrulamasının altında bulunan iki faktörlü kimlik doğrulamasını kullan seçeneğine tıklayın.
 • Sizden şifrenizi girmenizi isteyecektir. Şifrenizi girin.
 • Kurtarma kodları seçeneğinin yan kısmında yer alan Kurulum seçeneğine ardından Kodları Al seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Kurtarma kodlarını herhangi bir yere kopyalayın ve hesabınıza bu kodlar ile giriş yapınız.

Daha fazla ilgili içerik;


Şifresini Unuttuğum Eski Facebook Hesabımı Nasıl Silerim

Erişim sağlayamadığınız Facebook hesabınızı kapatmak ve silmek için yapacağınız en mantıklı ve kesin yöntemlerden birisi Facebook destek ekibi ile iletişime geçmeniz olacaktır. Facebook hesabınızı silmek için yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

 • İlk olarak linke tıklayınız.
 • Ardından en son seçenekte yer alan birisi beni taklit eden bir hesap açmış seçeneğine tıklayın. Ardından Facebook hesabım yok seçeneğine ve ardından taklit edilen kişi benim seçeneğine tıklayınız.
 • Ardından Facebook ekibine yazmanız için bir form karşınıza çıkacaktır.
 • Bu formu eksiksiz ve detaylı bir şekilde doldurmanız gerekir. Bu işlemleri tamamladığınız zaman erişim sağlayamadığınız Facebook hesabınızı silmiş olursunuz.

1 Comment

 1. Yıllar önce kullandığım Facebook hesabımı açamadım. Şifrem ve eposta adresim doğru ama hiçbir türlü açamıyorum. Bunun sebebi ne acaba hesabım tamamen silinmiş olabilir mi

Leave A Reply