İçeriğin devamı aşağıda ▼

Teknoloji

Facebook Nasıl Kapatılır – Facebook Hesap Silme Resimli Anlatım

Facebook hesap kapatma linkini nereden bulacağınız ve nasıl kullanacağınız hakkında bigilendiriyoruz. Facebook hesap silme resimli anlatım ile Facebook kapatma formu nasıl doldurulur, gelin birlikte inceleyelim.

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Facebook nasıl kapatılır, 2004 yılında ilk olarak piyasaya sürülen Facebook, bir sosyal medya platformudur. Fakat zaman içerisinde İnstagram, Tiktok ve Twitter gibi çeşitli sosyal medya platformlarının ortaya çıkmasıyla birlikte son yıllarda ciddi şekilde kullanıcı düşüşü yaşıyor. Özellikle İnstagram’ın açılmasıyla birlikte kullanıcılar Facebook hesaplarını kapatmaya başladı.

Faceboo’ta hesap kapatma iki durumda söz konusu olur: “Hesap dondurma” ve “Hesap silme” seçeneklerinden birisini seçerek hesabın kapatılma işlemi gerçekleştirilir. Son yıllarda kullanıcıların diğer sosyal medya uygulamalarını seçmesi ve Facebook’ta yaşanan veri ihlalleri sebebiyle kullanıcılar çok kolay bir şekilde hesaplarını kapatabilirler. Bunun için hesaba giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” sekmesine girerek istenilen işlem seçilir ve talimat verilerek tamamlanır.

Telefondan Facebook Nasıl Kapatılır

Telefondan Facebook nasıl kapatılır, birkaç adımda telefon üzerinden Facebook hesabını kapatmak mümkündür. Facebook hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar şu adımları izlemelidir:

 • Telefon tarayıcısından ya da uygulama üzerinden Facebook hesabına giriş yapın,
 • Anasayfaya girdikten sonra sağ alt kısımda gözüken üç noktya girin,
 • Karşınıza çıkan ekrandan aşağı doğru inerek “Ayarlar/Gizlilik” bölümünden “Hesap Ayarları” kısmına girin,
 • “Hesap Sahipliği ve Kontrolü” bölümünü seçin,
 • Hesap dondurma veya silme işlemlerinden hangisini seçecekseniz onu seçin,
 • Ve son olarak da hesabınızı kapatmak için son adım olan talimatları izleyerek hepsini onaylayın,
 • Hesabınız kapatılacaktır.

Facebook Kalıcı Silme Linki

Facebook kalıcı silme linki ile hesap tamamen kapatılır. Kalıcı hesap silme işlemi için bu linke tıklayarak çıkan işleme onay vermek gerekir. Onay verildikten sonra hesabın kalıcı bir şekilde silinmesi için 14 gün beklenilir. 14 günlük süre verilmesinin nedeni ise kullanıcının fikrini değiştirerek hesabı tekrar aktif edebilmesi fikridir.


Daha fazla Facebook içeriği;


Şifresi Unutulan Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır

Facebook kalıcı silme linki

Şifresi unutulan Facebook hesabı nasıl kapatılır, Şifresi unutulan hesap için öncelikle yapılması gereken hesaba giriş sayfasından “Şifremi unuttum” bölümünü seçmektir. Ardından şu işlemler yapılarak işlem gerçekleştirilir:

 • Ardından küçük bir kutucuk içerisine telefon numarası veya e-posta adresi yazılması istenir,
 • Yazılan bilgiler doğrultusunda telefona veya e-posta adresine “Doğrulama kodu” gönderilir,
 • Gelen doğrulama kodunu sayfada oluşan “Doğrulama kodunu giriniz” seçeneğine yazılması istenir,
 • Doğrulama kodu yazıldıktan sonra kullanıcıdan yeni bir şifre oluşturması istenir,
 • Yeni şifre oluşturulduktan sonra Facebook hesabına giriş yapılır,
 • Hesabı kapatmak için ise sırasıyla “Ayarlar -> Gizlilik -> Hesap Ayarları -> Hesap Sahipliği ve Kontrolü” bölümlerinden dondurma veya silme işlemleri yapılır.

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

Faydalı linkler