Eşlere Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Eşlere Aşı Randevusu Nasıl Alınır ve Aşı Randevusu İptali Nasıl Yapılır detaylı bilgilendiriyoruz. Eş Durumunda Aşı Randevusu Nasıl Alınır işte detayları.

Eşlere aşı randevusu nasıl alınır sorgusu özellikle yaşlı vatandaşlar tarafından oldukça çok aranıyor. Korona virüs özellikle 2020’nin Mart ayından itibaren dünya çapında yayılmaya devam ediyor. Kovid-19, özellikle yaşlılar ve kronik rahatsızlığı bulunan insanlar için ölümcül durumlara yol açabilmektedir.

Çin’den tüm dünyaya yayılan bu ölümcül virüs için ilk zamanlardan itibaren çözüm yolları aranıyordu. Son dönemlerde yapılan deneyler ile de işe yaradığı kanıtlanan birkaç çeşit aşı keşfedildi. Keşfedilen aşı tedavileri tüm dünya ile birlikte Türkiye’ye de geldi.

Sınırlı sayıda üretilen aşının ülkemize gelmesi ile vatandaşlar öncelik sırasına göre gruplandırıldı. Ve aşı tedarik edilmesi ile gruplar sırayla aşılanmaya başlandı. Önceliğin yaşlılara ve kronik rahatsızlığı olanlara verildiği sırada, sağlık personelleri de bulunuyor.

Aşı sırası gelen vatandaşlar sisteme giriliyor. Eşi belirlenen grupta olan vatandaşlar da eşi ile birlikte randevu alabiliyor. Her Birey kendi kimlik bilgileri ile randevu alabilir. Bu nedenle kendi sisteminiz üzerinden bir başkası için randevu alamazsınız.

e Nabız Yükle

Eş Durumunda Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Eş Durumunda Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Aşı yapılma sırası vatandaşın içinde bulunduğu gruba gelmiş ise kişinin önce randevu alması gerekir. Peki, eş durumunda aşı randevusu nasıl alınır? Eğer eşiniz belirtilen grupta ise aşı randevusunu birlikte alabilirsiniz. Sistem eşinizin durumunu bildiği için onu riske atmamanız için size de aşı randevusu verecektir.

Randevunuzu birkaç seçenek üzerinden alabilirsiniz. Bunlar:

  • E-devlet sisteminde, MHRS araması yaparak,
  • e-Nabız uygulaması üzerinden,
  • Alo 182 numarasını arayarak randevu alabilirsiniz.

Randevunuzu aldıktan sonra belirttiğiniz telefon numarasına yer ve saat bilgisi gelecektir. Belirtilen hastaneye randevunuzdan 15 dakika kadar önce gidiniz. Sosyal mesafe kurallarına dikkat ediniz. Görevli kişiler size ve eşinize aşınızı yapacaktır.

Ücretsiz MHRS Yükle 2021

Aşı Randevusu İptali Nasıl Yapılır?

Aşı randevusu alındıktan sonra size gerekli bilgileri içeren kısa mesaj gelecektir. Aşı randevusu iptali nasıl yapılır? Belirtilen tarihte aşı randevusuna gidemeyecekseniz MHRS ya da e-Nabız uygulaması üzerinden randevuyu iptal edebilirsiniz.

İptal edilen randevu yerine yeni bir tarih tarafınıza verilecektir. Aşı randevusunu erteleme hakkınız yalnızca 2 defadır. İki defa ertelendikten sonra aşınızı olmalısınız.

Madecassol Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu