Etotio, kas-iskelet sistemi hastalıklarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Etotio, ağrı ve iltihaplanma için kullanılır.

Etotio 400 mg kullanıcı yorumları aktif olarak çeşitli forum sitelerinde yer alıyor. İlaca dair kullanıcıların yatığı bazı yorumlar şu şekilde yansıyor;

 • Kullandığımdan beri beni ishal etti. Ben asla memnun kalmadım nasıl ilaç bu.
 • Baya etkili bir ilaç ya. Herkes yan etki falan yazmış ama bende öyle bir soruna neden olmadı.
 • Doktorum reçete edince düzenli kullandım. Baya da etkisini gördüm hala da kullanmaya devam ediyorum.

Farklı görüşler bildiren kullanıcıların yorumları yukarıda yer verdiklerimiz ve benzerleri olarak yansıyor. Güncel yorumları değil doktorunuzun tavsiye ve önerilerini dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

Etotio Hangi Hastalıkta Kullanılır?

Etotio hangi hastalıkta kullanılır sorusunun yanıtını doğrudan ilacın prospektüsünden alabilirsiniz. Prospektüste yer alan bilgiye göre şu hastalıkların tedavisinde etkilidir;

 • Kireçlenme
 • Omurga ağrıları
 • Eklem dışı romatizmalar
 • Ağrılı kas kasılmaları
 • Ameliyat ve travma sonrası ağrılar

Belirttiğimiz tüm bu ve benzeri hastalıkların tedavisinde aktif olarak kullanılan bir ilaçtır. Tabi doktora danışmadan kullanılması tavsiye edilmez. Sadece doktor muayenesi neticesinde reçete etmesi ile kullanılmalıdır. Aksi halde ciddi yan etkilere neden olabilme niteliği taşır.

Etotio Nasıl Bir İlaç?

Etotio Kullanıcı Yorumları

Etotio nasıl bir ilaç; ağız yoluyla kullanıma uygundur. Osteoartrit, vertebral kolonun ağrılı şikayetleri, eklem dışı romatizma hastalıkları, ağrılı kas spazmlarının tedavisinde ve aynı zamanda travma sonrası ve postoperatif ağrıda etkili olan bir ilaçtır. Ameliyat sonrası oluşan ağrıların tedavi edilmesi için de aktif olarak kullanılan bir ilaçtır. Sadece doktorun reçete etmesi ile kullanılıp, reçetesiz kullanıma uygun değildir. Çünkü yanlış kullanım ya da doz aşımı gibi durumlarda yan etki oluşturma niteliği olan bir ilaçtır.

Fort İlaç Nedir?

Fort ilaç nedir; kuvvetli ilaç anlamı taşır. Forte ilaç ismi yer alan ilaç guruplarının etken maddelere normal ilaçlara göre x2 şeklindedir. Yani etken madde miktarı yüksek olduğu için daha kuvvetli ilaçlar olarak yansırlar. Genelde ağır hastalıkların tedavisinde kullanılan ilaç guruplarında forte ibaresi görülür. Bu ilaçlar normale göre bir tık daha ağır oldukları için mutlaka doktora danışarak ve reçete etmesiyle kullanılmalıdır. Aksi durumlarda yanlış kullanım söz konusu olursa ciddi yan etkilere neden olabilirler.

Etotio Kullanıcı Yorumları Kadınlar Kulübü

Etotio kullanıcı yorumları Kadınlar Kulübü forum sitesinde aktif olarak yer alıyor.  Bu yorumlar genelde daha önce ilacı kullanmayan ve ilk kez kullanacak olan kişiler tarafından merak ediliyor. Kısaca birkaç yorum şu şekildedir;

 • Kullandığım günden beri şikayetlerim azalarak yok oldu. Ben baya tizi kullandım.
 • Her zaman doktoruma güveniyorum. Bu ilacı reçete ettikten sonra cidden kendime geldim resmen.
 • Kaliteli ilaç ve gayet de etkili. Ben bir süre kullandım şikayetlerime deva oldu.

İlaca dair yapılan kullanıcı yorumları yukarıda yer verdiklerimiz ve benzerleri olarak yansıyor. Bu yorumlar sadece okuma niteliğinde olup doktora danışmadan dikkate alınmamalıdır.

Etotio 400 Mg Kullanıcı Yorumları Kadınlar Kulübü

Etotio 400 mg kullanıcı yorumları kadınlar Kulübü forum sitesinde aktif olarak yer alıyor. Bu forum sitesinde yer alan bazı kullanıcı yorumları ise şöyle yansıyor;

 • Reçete ile alıp kullandığım ilacımı seviyorum. Çünkü ağrılarımı yok etti.
 • Ben 1 haftadır kullanıyorum. Şikayetlerim yok denecek kadar azaldı bile.
 • Bende ishale sebep oldu diye korktum kullanmadım. Ama sonra doktorum normal olduğunu ve devam etmem gerektiğini söyledi.

Kullanıcıların ilaca dair yaptığı aktif yorumlardan bazılarına yer verdik. Genelde kullanıcı yorumları bu şekilde olsa da kesinlikle doktora danışmadan kullanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Etotio 400 Yan Etkileri

Etotio 400 yan etkileri her ilaçta olduğu gibi olabilir. Genelde doz aşımı ya da yanlış kullanım sonucunda oluşan yan etkilerdir. İlacın prospektüsünde yer alan bu yan etkilerden bazılarını sıralamak gerekirse de şu şekildedir;

 • İshal
 • Aşırı uyarılabilirlik
 • Koma
 • Baş dönmesi
 • Sersemlik hali
 • Kulak çınlaması
 • Baygınlık hissi
 • Çok nadiren havale ve nefes alma güçlüğü 

Genel olarak en yaygın yan etkileri yukarıda yer verdiklerimizdir. Bu yan etkilerden en az biriyle karşılaşmanız halinde hemen doktora bilgi vermeli ve ilaç alımını da o süre zarfında durdurmanız tavsiye edilir.

Etotio 400 Mg Ne İçin Kullanılır?

Etotio 400 mg ne için kullanılır; kireçlenme, eklem dışı romatizma hastalıkları, omurga rahatsızlıkları ve ameliyat sonrası gelişen ağrıların tedavileri gibi durumlarda yoğun olarak kullanılan bir ilaçtır. Aynı zamanda sadece doktorun reçete etmesiyle kullanılması daha sağlıklı olacaktır. O nedenle doktora muayene olmadan ve kendisi size reçete etmeden kullanmamanız gerekir. Aksi durumlarda ciddi yan etkilere neden olabilir.

Etotio 400 Mg/8 Mg Kullananlar

Etotio 400 mg/8 mg kullananlar genelde eklem dışı romatizma ağrıları, omurga ve benzeri ağrı şikayeti olan hastalardır. Ya da ameliyat sonrasında gelişen bazı ağrıların tedavisi için de kullanılan bir ilaçtır. Genel olarak sadece doktor reçete edebilir. Reçetesiz şekilde alınıp kullanılması da ağır bir ilaç olduğu için kesinlikle tavsiye edilmez.

Etotio 400 Baş Ağrısına İyi Gelir Mi?

Etotio 400 baş ağrısına iyi gelir mi diye merak ediliyor. Bu ilaç ağrı kesici etkilidir. Genel olarak eklem dışı romatizma, omurga ya da ameliyat sonrası ağrıların tedavisinde kullanılır. Ağrılarınızdan kaynaklı oluşan baş ağrısını da tedavi etmeye yardımcı olur. Ancak doğrudan baş ağrısı için kullanıma uygun değildir. Hatta doktora danışmadan kesinlikle kullanılmaması gereken bir ilaç olduğunu da vurgulamak yanlış olmayacaktır.


Daha fazla ilgili içerik;

Etotio Uyku Yapar Mı?

Etotio uyku yapar mı sorusuna yan etki bazında evet olarak cevap verebiliriz. Yan etki görüldüğü zaman sersemlik ya da baş ağrısına neden olabiliyor. Bu da dolaylı yolda uykunuzun gelmesine sebep olabilir. Aksi durumda herhangi bir uyku getirme etkisi bulunmuyor. Yine de benzeri ağır yan etkiler görülürse mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Leave A Reply