Ev Hanımlarına Yardım
, ev işleri ve aile bakımı ile meşgul olan ve genellikle ücretli bir işte çalışmayan kadınlara yönelik çeşitli destek ve hizmetleri kapsar.

Ev hanımlarına yardım başvurusu aktif olarak devlet tarafından sağlanan yardımdan faydalanmak için gereklidir. Başvuru yapıldıktan sonra başvuru sonucuna göre tek seferlik verilen 1.100 TL yardımdan faydalanmak mümkündür.

Ev hanımlarına yönelik yapılan yardımlar özellikle küçük çocuğu olan ve maddi durumu yeterli olmayan aileler için geçerlidir. Ev hanımlarında çalışan aile bireyinin maddi durumu yeterli görülmesi halinde yardım yapılmıyor. Bu nedenle yardıma başvurmadan önce yardım almak için taşımanız gereken şartları değerlendirmelisiniz. 

PTT Ev Hanımlarına Yardım
Ev Hanımlarına Yardım
PTT Ev Hanımlarına Yardım

Ev Hanımlarına Yardım

Ev hanımlarına yardım devlet tarafından dönemsel olarak tek seferlik olacak şekilde yapılıyor. Güncel yardımlar arasında ev hanımlarına yapılan 600 TL yardım da bulunuyor. 600 TL yardım ödemesi hakkında detayları sizler için derledik.

Ev hanımlarına yönelik bebeği bulunan hanımlar için doğum yardımı ödeniyor. Doğum yardımı ilk bebek için 300 TL, ikinci bebek için 400 TL, üçüncü bebek için 600 TL’dir. Doğum yapan ev hanımlarına yapılan yardımlar hakkında detaylı bilgi için doğum yardımı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Ev Hanımlarına Destek Başvurusu

PTT Ev Hanımlarına Yardım

Ev hanımlarına destek başvurusu doğrudan e-devlet üzerinden yapılmaktadır. E-devlet kanalı ile yapabileceğiniz yardım başvuruları için arama bölümüne sosyal yardım yazmanız gerekir. Sosyal yardım almak üzere başvuru yapmadan önce şartları taşıdığınızdan emin olmanız gerekir.

Ev hanımlarına yönelik destekler çocuklu ailelerde çocukların eğitimine destek olmak için devlet tarafından verilen yardımlardır. Bu yardımlardan faydalanmak için ev hanımlarına yönelik yapılan yardımlara “Sosyal Yardım” adı altında ulaşabilirsiniz. Başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip edin;

 • E-devlet uygulamasını ya da online olarak e-devlet web sitesini açın.
 • Sağ üst köşede bulunan giriş seçenekleri arasında kimlik bilginiz ile giriş yapın.
 • E-devlet portalınıza girdikten sonra arama bölümünü açın.
 • Arama bölümüne sosyal yardım yazın.
 • Sosyal yardım başvurusu seçeneğini açın.
 • Karşınıza çıkan başvuru formunu okuyarak doldurun.
 • Başvurunuzu tamamlayın.
 • Başvurunuzun sonuçlanma süresi ortalama 15 iş günüdür.

PTT Ev Hanımlarına Yardım Parası Başvurusu

PTT ev hanımlarına yardım parası başvuru kapalıdır. PTT tarafından verilen 600 TL yardım emekli olan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yönelik gerçekleştirilmişti. Daha önce gerçekleştirilen ve artık aktif başvuru alınmayan bu yardım ev hanımlarına yapılan yardım ile karıştırılabiliyor.

Ev hanımlarına yönelik yapılan sosyal yardım PTT tarafından emeklilere yönelik yapılan yardımlardan farklıdır. Dolayısıyla ev hanımlarının başvuracağı yardımın PTT ile bir ilişkisi bulunmamaktadır. Yardım başvurusu için e-devlet kanalı kullanılmalıdır.

E-devlet Ev Hanımlarına Yardım Başvurusu

PTT Ev Hanımlarına Yardım

E-devlet ev hanımlarına yardım başvuru “Sosyal Yardım” adı altında yapılmaktadır. Sosyal yardım olarak yapılan yardımlarda ihtiyaç sahibi olan ailelere yapılan genel bir yardım söz konusudur. Özellikle ailedeki birey sayısı çok olan, maddi geliri az olan ailelere yönelik ihtiyaç sahibi vatandaş yardımlarından faydalanmak için yazımızın yukarısında maddelendirilen yardım başvurusu yapma adımlarını takip edebilirsiniz.

E-devlet, ihtiyaç sahibi olan vatandaşların başvuru yapmak için kullanılabilecek ortak bir kanaldır. Başvurularda e-devletten faydalanılması başvuru bilgilerinin güvenliğinin teyidi için önem taşıyor. Ev hanımlarının yardım talepler için sosyal yardım başvurusunda bulunmaları yeterlidir.

Ev Hanımlarına Yardım Başvuru Formu

Ev hanımlarına yardım başvuru formu e-devlet üzerinde bulunuyor. Sosyal yardım başvurusu yapılırken karşınıza çıkan form yardımın başvurusudur. Başvuru formunu doldururken bilgilerin doğruluğundan emin olmanız gerekir.

Başvuru bilgilerinin doğruluğundan emin olmak için her bir bilgiyi okumalısınız. Sosyal yardıma başvururken ikametinizin nerede olduğu da önemlidir. Bir örnek vermek gerekirse; henüz ikametini aldırmamış olan yeni evli çiftlerden ev hanımlarının başvuruları babalarının yanında ikamet ediyor gözükmeleri nedeni ile reddedilebiliyor.

Tek Seferlik Yardım Ne Demek?

Tek seferlik yardım bir defaya mahsus olmak üzere başvuru yapılması üzerine verilen bir yardımdır. Yardımdan faydalandıktan sonra yardım tekrarlanmaz.

Devlet Annelere Para Veriyor Mu?

Devlet annelere doğrudan para vermiyor. İhtiyaç sahibi olan ailelerde ev hanımlarına yönelik 600 TL yardım için başvuru yapabilir ve uygun görülürseniz yardımdan faydalanabilirsiniz.

Öğrenci Yardım Parası

Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti Kabul Edildi Ne Demek 

21 Comments

 1. Ev hanımlarına yardım haberi alıyoruz ama bir türlü yardım alamıyoruz. haberler mi yalan yoksa bizi mi oyalıyorlar bilemiyorum.

 2. Ev Hanımlarına 1100 TL Yardım Başvurusunu yapmayı bir türlü beceremedik yav. yardımı almak başvuruyu yapmaktan kolay herhalde. herkes aldı binadaki biz alamadık. bi de kapıcı dairesinde oturuyoruz. hayır malımız mülkümüz de yok.

 3. İki tane çocuğum var küçük yaşta oldukları için çalışamıyorum eşim asgari ücret alıyor hepsi yetmiyor bu yardıma çok ihtiyacım var

 4. Rukiye Çukadar on

  3 çocuğum var 3 de okula gidiyor yardıma ihtiyacım var kiraciyiz eşimin çalıştığı oraya gidiyor ekmek parası zorlaniyoruz engelli kardeşime bakıyorum

 5. Ben hasta ve rahatsızım, eşim doğru dürüst çalışamıyor, bizede yardım edin.

 6. Eşim cezaevinde yardım edin üçtanane çocugum var madi ve manavi yardım almak istigorum

 7. Öcelikle selam ben çalışmıyorum eşim tek çalışıyor ay sonunu zor getiriyorum kızım ana sınıfına gidiyor ihtiyaç larını karşılamıyorum sosyal yardım başvuru yaptım olmuyor ne olur allah rıza için yardimci olun

 8. Ev hanımıyım yardıma çok ihtiyacım var evde sadece eşim çalışıyor elektirik su kira derken elimizde bisey kalmıyor çocukların gelişimi için yardım bekliyorum

 9. Fadime kilç on

  3 tane çocum var epilepsi hastası eşimden ayriyim çalişmiyorum yardım istiyorum

 10. İstanbul Küçükçekmece Atatürk mahallesi Hazar sokak ibanim Yok hesabım yok yardım istiyorum

 11. koyde yasiyoz maddi durumum yok 2 cocugum var okul masraflari var isatta calisiyom yomyeciyim yardim istiyom esim ev hanimi 4 kisiyiz baş vurduk kabul eden olmadi lutfen yardim edin hiç yardim alamadim ben cok fakirim yetmiyor

 12. 4 çocuğum var kirada yaşıyorum elektrik su doğalgaz kira derken gerçekten yetiştiremiyorum lütfen yardımcı olun

 13. Aldığımız yardım yemiyor elektrik faturası su faturası bide kira iki cocuk okula gidiyor neyapmalıyız

 14. Zeynep erdogan on

  Ben ev hanimiyim dogru dürüst bir gecim kaynagim yak ev hanimlarına yardim başvurusu yapmak ıstiyorum

Leave A Reply