Bikini Bölgesi Temizliği Acısız Nasıl Yapılır – Pürüssüz

Bikini bölgesi temizliği acısız nasıl yapılır hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Evde acısız tüy alma yöntemleri işte detaylar.

Bikini bölgesi temizliğinin birçok yöntemi vardır. Vücudumuzun diğer bölgelerine göre daha hassas olduğu için kişinin canı daha çok acımaktadır. Canınız acımadan almak istiyorsanız, tüy dökücü kremler bu yöntemlerin başında gelmektedir. Tüy dökücü kremler, tıraşlamakla eş değer tutulmaktadır. Fakat tüy dökücü kremler tamamen acısız olduğu için tıraşlamaktan daha çok tercih edilmektedir.

Tüy dökücü kremler markaya göre değişmektedir. Kaliteli bir marka seçmenizde fayda vardır. Sprey olarak veya tüp içinde satılmaktadır. Parfümsüz olanları tercih etmelisiniz. Bu noktada en önemli sorun kremi genital bölgenin iç kısımlarına sürmemektir. Sadece kıl olan kısımlara sürmek yeterlidir.

Kremi kullanmadan önce mutlaka kullanma talimatını okumalısınız. Acı duymadan temizlemek istiyorsanız tüy dökücü kremler dışında jilet ya da tıraş aletiyle de almak mümkündür. Fakat bu yöntemler uygulandığında kısa süreli bir çözüm bulmuş olursunuz. Bu yöntemlerle temizlediğiniz bölgede bir iki güne kıllar tekrar çıkmaya başlar.

Daha uzun süreli temiz kalmasını istiyorsanız ağda veya sir ağda, sakız, epilasyon makineleri, ameliyat eldivenleri kullanmalısınız. Bu yöntemleri uygularken eczanelerden alacağınız uyuşturucu kremleri kullanarak acınızı bir nebze hafifletebilirsiniz.

Bikini bölgesi temizliği acısız nasıl yapılır - pürüssüz
Evde acısız tüy alma yöntemleri

Evde Acısız Tüy Alma Yöntemleri

Evde acısız tüy alma yöntemleri, öncelikle temizlenecek bölgenin kılları uzunsa onları biraz kısaltmakla acıyı biraz daha hafifletirsiniz. Evde tüy almanın birçok yöntemleri vardır. Fakat acısız almak istediğimizde bu yöntemler iki üç yönteme düşmektedir.

  • Acısız tüy almanın en kolay yöntemlerinden biri tüy dökücü Krem diğeri tıraş bıçağı ya da makinesidir. Acı bakımından çoğu kadının tercihi tıraş bıçağıdır. Kılın çıktığı yönün tersinden kullanılırsa hem kılların biraz azalmasına hem de bir gün daha geç çıkmasını sağlayacaktır.
  • Fakat tıraş bıçağını kullanma esnasında çizimlerin oluşması ve cildin pürüzsüz yapısını bozduğundan çok acil durumlar olmadığı zamanlar kullanmazsanız daha iyi olacaktır.
  • Tüy dökücü kremler en acısız kıl temizleme yöntemidir. Hızlı ve acısız olan tüy dökücü kremleri kullanacaksak en önemli husus güvenilir bir marka tercih etmeliyiz. Yoksa bikini bölgesine ciddi hasar verebilir ve temizliği istediğiniz gibi olmayabilir. Tüy dökücü kremler tıraş bıçağına göre bölgenin pürüzsüz kalmasını sağlamaktadır.
Jiletle özel bölge nasıl alınır
Jiletle özel bölge nasıl alınır

Jiletle Özel Bölge Nasıl Alınır

Jiletle özel bölge nasıl alınır, genellikle acısız bikini bölgesi temizliği dendiğinde hemen akla jilet gelir. Pratik ve acısız olabilir. Fakat bazı tehlikeli durumlar da gerçekleşe biliyor.

Bilinçsizce kullanılan jiletlerle bikini bölgesindeki yaralanmalar veya kesiklerle oluşan enfeksiyonlar, hastalıklar, kıl köklerin de kuvvetlenme, kıl dönmesi, kılların sert çıkması gibi olumsuz etkenler olabilir. Ancak bayanlar için bazı markalar bikini bölgesine uygun oynar başlıklı ve beş bıçaklı jiletler üretmişlerdir. Bu jiletleri kullanmak sizin için daha pratik ve güvenli olacaktır. Ayrıca bu bölgeler için özel üretilmiş duş jelleri ya da köpüklerle bikini bölgesini jiletle alma işini daha kolay hale getirebilirsiniz.

Jiletlerinizin kendinize ait olmasına dikkat etmeli ve paslı körelmiş jiletleri kullanmamalısınız. Bikini bölgesine sabun, şampuan, duş jelleri sürmek bölgenin PH derecesini bozarak virüs, mantar gibi bakterilerin oluşumuna sebebiyet vermektedir.

Bikini bölgesi temizliği acısız nasıl yapılır - pürüssüz
Özel bölge kılları alınmazsa ne olur

Özel Bölge Kılları Alınmazsa Ne Olur

Özel bölge kılları alınmazsa ne olur, bikini bölgesindeki kılların görevi bölgeyi mikrop ve tozlardan korumaktır. Ayrıca bölgenin nemli kalmasını da sağlamaktadır. Fakat bikini bölgesindeki kılların alınmasının en önemli sebeplerinden biri estetik görünüm bir diğeri ise bölgedeki kılların kokuyu hazmetmesinden dolayı ortaya çıkabilecek hijyen sorunlarıdır. Ve bazı kişilerin cinselliği daha rahat yaşayabilmesi için kılları alma ya da kısaltma yapmaktadır. Hijyenik olarak özel bölge kıllarınızı almanız gerekmektedir. Bazı hastalıklarla karşılaşabilirsiniz. Temizlik imandandır diyerek son noktayı koyalım.

Genital Kararma Nasıl Giderilir

Lavanta Yağı Yüze Sürülür mü – Lavanta Yağı Cilt Lekeleri

Cleocin T Nasıl Kullanılır – Kaç Günde Etki Eder

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥