Evde Toner Dolumu – Videolu Anlatım

Evde toner dolumu ve detayları merak edilir ve kişiler nasıl uygulayacaklarını öğrenmek isterler. Toner dolumu pek çok yerde pek çok kişi tarafından yapılır. Ama bu dolguların ne kadar kaliteli olduğu ortada. Tonerinizi doldurmakta sorun yaşamak istemiyorsanız, güvenilir ve kaliteli bir kaynaktan doldurmanızı öneririz. Elbette toner dolumu ile ilgili yazımda birkaç noktaya değinmek istiyorum.

Öncelikle toner dolumu denilen işlem evde asla tek başına yapılmaması gereken bir işlemdir. İnternetteki birçok video ve makalede, genellikle okuduğunuz ve evde toner dolum paketlerinin yapılabileceğini ve şirketlerin ve diğerlerinin kendilerinin yapması gerekmediğini birçok başlık görebilirsiniz.

Evde toner doldurmaya çalışmak aşağıdakilerle sonuçlanır: Toner paketinden çıkarıldığında toz havaya uçacak ve saçılan toner tozu gözünüze bulaşırsa göz sağlığınıza ciddi şekilde zarar verebilir. Ancak bir diğer dezavantajı ise havadaki tozu teneffüs ettiğiniz takdirde ciğerlerinize ulaşarak bulaşabileceği yerlere ulaşması ve hastalığa neden olmada önemli rol oynamasıdır.

Tonerin içi çok temiz ve kaliteli değilse, tonerin içi çok temiz ve kaliteli değilse toner yaptığınız yenileme çalışmayacak ve yazıcınızdan istediğiniz çıktıyı alamayacaksınız. Bu nedenle hem sağlık hem de maddi kayıp yaşamamak için toner yedeklerinizi güvenebileceğiniz kaliteli bir firmadan almanızı öneririz.

Yazıcı Toner Dolumu Nasıl Yapılır?

Yazıcı toner dolumu nasıl yapılır noktasında öneri ilk kez söktükten sonra toner iki parçaya ayrılır. Bu parçalar görüntüleme ünitesi ve toner baskı alanıdır. Öncelikle atık haznesine bağlı olan silindirler, tamburlar ve bıçaklar hazneden çıkarılmalıdır. Şimdi toneri temizlemeye başlayabilirsiniz. Toneri yeniden doldurmadan önce toneri temizlemeniz önerilir. Yazıcınızla yazdırdığınızda, kağıttaki fazla toner çöp kutusunda birikir.

Bu atık kabında biriken toner artıkları yardımcı ekipmanlarla (kompresör, küçük el süpürgesi vb.) temizlenmelidir. Atık kutusunu temizlemezseniz, dolu toner atık kutusundaki toner yazdırma esnasında kağıda dökülerek kopya kalitesinin düşmesine neden olur. Ayrıca çöpe bağlı merdaneler, bidonlar ve bıçaklar zarar görmemeleri için dikkatlice temizlenmelidir. Temizleme işleminden sonra merdaneler, bidonlar ve bıçaklar dikkatli bir şekilde vidalanmalıdır.

1 Kg Toner Tozu Kaç Dolum Yapar?

1 kg toner tozu kaç dolum yapar sorusuna genellikle 10-12 dolum yapabilirsiniz şeklinde cevap verilir. Tek dolumda ise ortalama olarak 80 gr toner tozu gitmektedir.

Airpods Bilgisayara Nasıl Bağlanır

Bilgisayarda Tik İşareti Nasıl Yapılır

Telefondaki Fotoğraflar Bilgisayara Nasıl Aktarılır

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥