Airpods Bilgisayara Nasıl Bağlanır – Görsel Anlatım

Airpods bilgayara nasıl bağlanır sorusu Airpods kullanıcıları tarafından merak edilen ve araştırılan bir konudur. Bu konu hakkında internette oldukça fazla bilgi bulmak mümkündür. Airpods ürünü son zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte oldukça popüler bir hale gelmiştir. Kablosuz kulaklık türü olan Airpods’lar günlük hayatta oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır. Bazı kişiler bu kulaklıklarını bilgisayarlarında da kullanmak istemektedirler. Bu kulaklıkları bilgisayara bağlamak için yapılması gerekenler kısaca şunlardır:

 • Bilgisayarda bulunan Bluetooth ayarlarına gidilir ve Bluetooth’un açık olduğuna emin olunur.
 • AirPods şarjı kutusunda iken, şarj kutusunun başlığı açılır.
 • Şarj kutusunun arkasında bulunan düğmeye, durum ışığı beyaz renkli yanıp sönene kadar basılı tutulur.
 • Ardından bilgisayarda Bluetooth cihazları listesinde AirPods görüntülenene kadar beklenir. Görüntülenince bağlantı işlemi yapılır.

Airpods Bilgisayara Bağlanmıyor

Airpods bilgisayara bağlanmıyor sorunu AirPods kullanıcıları tarafından sık karşılaşılan ve can sıkan bir durumdur. Bazı durumlarda bu tarz teknolojik cihazlar, birbirleri ile eşleşmekte sorun yaşayabilirler. Bu nedenle tüm ekipmanların aynı marka olması teknoloji uzmanları tarafından önerilmektedir.

Yine de bağlanmama sorunlarının çözümü basittir. Bu sorunu çözmek için ilk önce cihazın ayarlar sekmesinden Bluetooth özelliğinin açık olduğun emin olunması gereklidir. Ardından da AirPods’ların Bluetooth ayarlarının açık olduğundan emin olunması gereklidir. Yine de cihazlar birbirini görmüyor ise, cihazları baştan başlatmak sorunun çözülmesine yardımcı olabilir.

Airpods Pro Bilgisayara Nasıl Bağlanır

AirPods Pro’yu bilgisayara bağlamak için yapılması gereken işlemler, normal AirPods’ları bilgisayara bağlamak için yapılması gereken işlemler ile aynıdır. Bu sayede kolaylık ile kablosuz kulaklık türü olan AirPods bilgisayarlara bağlanarak kullanılabilir. Bu adımlar kısaca şunlardır:

 • Bilgisayarın Bluetooth özelliği açılır.
 • AirPods’un da Bluetooth özelliği açılır.
 • Bilgisayar ekranında Bluetooth cihazları listesinde AirPods Pro isminin görülmesi ile birlikte bağlantı yapılabilir ve kulaklık bilgisayar için kullanılabilir.

Airpods Bilgisayara Bağlamak Windows 7

Airpods bilgisayara nasıl bağlanır

AirPods Windows 7 bilgisayara bağlamak için yapılması gerekenler temelde diğer bağlantı işlemleri ile aynıdır. Fakat Windows 7 işletim sisteminin ara yüzünün farklı olması sebebi ile kullanıcı kişiler bazen bu işlemde zorlanmaktadır. AirPods kablosuz kulaklığı Windows 7 işletim sistemli bilgisayara bağlamak için yapılması gerekenler kısaca şunlardır:

 • Başlat menüsünden Denetim Masası’na giriş yapılır.
 • Denetim Masa’sından da Donanım ve Ses sekmesine girilir. Bu sekmenin içinde bulunan Aygıt ve Yazıcılar kısmına tıklanır.
 • Aygıt Ekle seçeneği seçilir.
 • Ardından da AirPods’un eşleşme modunda olup olmadığı kontrol edilir.
 • Son olarak bilgisayarda listelenen cihazlar arasından AirPods seçilerek kolaylık ile kulaklık bilgisayara bağlanabilir.

Airpods Bilgisayara Nasıl Bağlanır Windows 8

AirPods kablosuz kulaklığı Windows 8 bilgisayara bağlamak için yapılması gereken işlemler de temelde diğer bağlanma işlemleri ile aynıdır. Kullanıcı kişilerin aklını karıştıran nokta Windows 8 işletim sisteminin ara yüzü ve menüleri olabilir.

Windows 8 işletim sistemli bilgisayarlarda AirPods kablosuz kulaklığı bilgisayara bağlamak için yapılması gerekenler kısaca şunlardır:

 • İlk olarak kablosuz kulaklığı eşleşme modunda olduğundan emin olunması gereklidir.
 • Ardından da bilgisayarda Başlat menüsünde bulunan arama kısmına Bluetooth yazılarak gerekli sekme bulunur. Bu sekmeden bilgisayarın Bluetooth ayarları açılır ve eşleşmeye hazır hale gelir. Cihazlar listesinde kulaklığın adının görülmesi ile birlikte eşleşme işlemi başarı ile gerçekleşir.

Airpods Bilgisayara Bağlamak Windows 10

Airpods bilgisayara nasıl bağlanır

AirPods kulaklığı Windows 10 bilgisayara bağlamak için yapılması gereken işlemler diğer işletim sistemleri için yapılan işlemler ile aynıdır. Cihazın Bluetooth listesine girilerek eşleşmeye hazır cihazların listesi görüntülenir. Kulaklığın da eşleşmeye hazır halde bekletildiğinden emin olunmalıdır.

Çakma Airpods Bağlanmıyor

Çakma AirPods bağlanmıyor sorusunu orijinal yerine taklit AirPods alan kişiler tarafından sık sık karşılaşılan bir sorundur. Bu noktada orijinal olmayan ürünlerin optimizasyon sorunlarının olabileceği göz önüne alınarak bağlantı hatası yaşanması durumunda kulaklığın satıcısı ile iletişime geçilmesinde fayda olduğu söylenebilir. Ayrıca normal AirPods kulaklık bağlantısı gibi çakma Airpods’lar da bluetooth ile bağlandığı için yukarıda bahsi geçilen işlemler denenebilir.


Daha fazla ilgili içerik;

AirPods Windows bilgisayara bağlanır mı?

Evet, AirPods Windows bilgisayara bağlanır. AirPods, Bluetooth üzerinden veri aktarımı gerçekleştirebilen bir cihazdır. Bu nedenle, Windows bilgisayarınızda Bluetooth desteği varsa, AirPods’unuzu bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.

AirPods bilgisayara neden bağlanmıyor?

AirPods’unuzun bilgisayarınıza bağlanmamasının birkaç nedeni olabilir. Bu nedenlerden bazıları şunlardır:
Bilgisayarınızda Bluetooth desteği olmayabilir.
Bilgisayarınızdaki Bluetooth sürücüsü güncel olmayabilir.
AirPods’unuzun pili bitmiş olabilir.
AirPods’unuzun eşleştirildiği bir başka cihaz olabilir.

Bilgisayara AirPods nasıl bağlanır Windows 11?

AirPods’unuzu Windows 11 bilgisayarınıza bağlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
Bilgisayarınızın Bluetooth özelliğini açın.
AirPods’unuzun kapağını açın.
AirPods’unuzun LED ışığı yanıp sönmeye başladığında, bilgisayarınızdaki Bluetooth cihazları listesinde AirPods’unuzu göreceksiniz.
AirPods’unuzu seçin ve “Eşleştir”e tıklayın.

Bluetooth kulaklık masaüstü bilgisayara nasıl bağlanır?

Bluetooth kulaklık masaüstü bilgisayara bağlanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
Bilgisayarınızın Bluetooth özelliğini açın.
Bluetooth kulaklıklarınızın kapağını açın.
Bluetooth kulaklıklarınızın LED ışığı yanıp sönmeye başladığında, bilgisayarınızdaki Bluetooth cihazları listesinde Bluetooth kulaklıklarınızı göreceksiniz.
Bluetooth kulaklıklarınızı seçin ve “Eşleştir”e tıklayın.

Bluetooth kulaklık PC bağlanır mı?

Evet, Bluetooth kulaklık PC’ye bağlanır. Bluetooth kulaklık, Bluetooth üzerinden veri aktarımı gerçekleştirebilen bir cihazdır. Bu nedenle, PC’nizde Bluetooth desteği varsa, Bluetooth kulaklıklarınızı PC’nize bağlayabilirsiniz.

Kablosuz kulaklık nasıl bilgisayara baglanır?

Kablosuz kulaklık bilgisayara bağlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
Bilgisayarınızın Bluetooth özelliğini açın.
Kablosuz kulaklığınızın kapağını açın.
Kablosuz kulaklığınızın LED ışığı yanıp sönmeye başladığında, bilgisayarınızdaki Bluetooth cihazları listesinde kablosuz kulaklığınızı göreceksiniz.
Kablosuz kulaklığınızı seçin ve “Eşleştir”e tıklayın.

Bilgisayar neden Bluetooth kulaklığı görmüyor?

Bilgisayar Bluetooth kulaklığı görmüyorsa, aşağıdaki nedenlerden biri olabilir:
Bilgisayarınızda Bluetooth desteği olmayabilir.
Bilgisayarınızdaki Bluetooth sürücüsü güncel olmayabilir.
Bluetooth kulaklıklarınız açık olmayabilir.
Bluetooth kulaklıklarınız eşleştirilmiş olmayabilir.

Bluetooth kulaklık neden bilgisayara bağlanmaz?

Bluetooth kulaklık bilgisayara bağlanmıyorsa, aşağıdaki nedenlerden biri olabilir:
Bilgisayarınızda Bluetooth desteği olmayabilir.
Bilgisayarınızdaki Bluetooth sürücüsü güncel olmayabilir.
Bluetooth kulaklıklarınız açık olmayabilir.
Bluetooth kulaklıklarınız eşleştirilmiş olmayabilir.
Bluetooth kulaklıklarınız ve bilgisayarınız arasındaki mesafe çok uzun olabilir.
Bluetooth kulaklıklarınız arızalı olabilir.

AirPods Windows 7 bilgisayara bağlanır mı?

Evet, AirPods Windows 7 bilgisayara bağlanır. Ancak, Windows 7 için AirPods’u kullanabilmeniz için, bilgisayarınızdaki Bluetooth sürücüsünün güncel olması gerekir. AirPods’unuzu Windows 7 bilgisayarınıza bağlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:
Bilgisayarınızın Bluetooth özelliğini açın.
AirPods’unuzun kapağını açın.
AirPods’unuzun LED ışığı yanıp sönmeye başladığında, bilgisayarınızdaki Bluetooth cihazları listesinde AirPods’unuzu göreceksiniz.
AirPods’unuzu seçin ve “Eşleştir”e tıklayın.
AirPods’unuzu Windows 7 bilgisayarınıza bağlarken sorun yaşıyorsanız, bilgisayarınızın Bluetooth sürücüsünü güncellemeyi deneyebilirsiniz. Bluetooth sürücüsünü güncellemek için, bilgisayarınızın üreticisinin web sitesini ziyaret edin ve sürücüleri indirin.

Airpods Pro Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır (Sorgula) AirPods Pro Seri Numarası

Airpods Androide Nasıl Bağlanır – Airpods Pro Android Uyumlu Mu

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥