Evlenmek İsteyen Biri Nasıl Dua Etmeli (Ben Evlendim)

Evlenmek isteyen biri, öncelikle evliliğin ne olduğunu ve kendisi için ne anlama geldiğini anlamalıdır. Evlilik, iki kişinin bir araya gelmesi ve hayatlarını birlikte sürdürmesidir. Bu nedenle, evlenmek isteyen kişinin evliliğe hazır olması ve evliliğin sorumluluğunu üstlenmeye kararlı olması önemlidir.

  • Rabbena heb lena min ezvacina ve zurriyyatina kurrete a’yunin vec’alna lil muttekine imama.

Bu duayı evliliğe niyet edip abdest alarak her gün düzenli okumanız gerekiyor. Düzenli okuma ve temiz niyet sonucunda duanız kabul olunca evliliğe adım atma ihtimaliniz yüksek olacaktır.

Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul Oldu

Evlenmek için dua ettim babul oldu, hangi dua okunmalı sorusunun genel geçer bir yanıtı yoktur. İslam dininde niyet dua kadar önemlidir. Doğru niyet edip istediğiniz dilediğinizi yakararak dua edip dile getirdiğinizde de sizin için hayırlıysa kabul olma ihtimali oldukça yüksektir. Namazlardan önce ya da sonra, sabaha karşı edilen duaların daha hızlı kabul olduğu düşünülüyor. Siz de hayırlı bir evliliğe niyet ediyorum diyerek dilediğiniz duayı eda edebilirsiniz.

Hemen Evlenmek İçin Hangi Dua Okunur?

Evlenmek i̇steyen biri nasıl dua etmeli

Hemen evlenmek için hangi dua okunur diye merak eden bekarlar için hemen detaylarını verelim. Evlilik dinimizde kadere dahildir. Herkes evlenmek zorunda olmayıp kaderine yön verip evlenmek için niyet ederek duaya başvurabilir. Evlenmek isteyen biri şu duayı sürekli eda edebilir;

  • Ey rabbimiz!” derler, “Bize mutluluk getirecek eşler ve çocuklar bahşet; bizi günahtan sakınanlara öncü yap.

Furkan 74. Ayeti olan bu duayı her namazdan önce ve sonra niyet ederek düzenli okumanız halinde hayırlı bir eşe sahip olabilirsiniz.

Biriyle Evlenmek İçin Dua Etmek Caiz Mi?

Biriyle evlenmek için dua etmek caiz mi sorusuna direk evet şeklinde yanıt verebiliriz. Duada sınır yoktur. Dinimize göre dua kaderi değiştirir inancı mevcuttur. Bu nedenle de evlenmek de dahil her şey için dua edilmesi aksine daha hayırlıdır. Allah’tan istemek ve isterken sınır tanımamak duanın tesirinin daha iyi olmasına yardımcı olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken tek şey Salih bir düşünce ve temiz niyet üzere dua edilmesidir.

Hayırlı Evlilik İçin Ne Okunur?

Hayırlı evlilik için ne okunur diye merak edenler için bazı zikirler paylaşmak mümkündür. Hayırlı bir evlilik itiyorsanız öncelikle normal dua şeklinde bunu sürekli eda etmeniz gerekir. Bunun yanı sıra her namazdan sonra Rabbimizin 99 adet isimlerinden olan Ya Fettah, Ya Habir ve Ya Vedud isimleri sürekli zikir edilmelidir. Eğer mümkünse her 5 vakit namazdan sonra okunması ve Furkan 74. Ayet ile de desteklenmesi geri sonuç almanıza yardımcı olur.

Bu Dua Sayesinde Evlendim Kadınlar Kulübü

Evlenmek i̇steyen biri nasıl dua etmeli

Bu dua sayesinde evlendim Kadınlar Kulübü forum sitesinde paylaşılan yorum türlerinden biridir. Hangi dua diye merak edenler için hemen aktaralım;

  • Vellezine yekulune Rabbena heb lena min ezvacina va zürriyyatina kurrate a’yüniv vec’alna lil müttekiyne imama

Bu ayet Furkan suresinin 74. Ayetidir. 5 vakit namazdan sonra okunmasının daha tesirli olduğu düşünülüyor. Ayrıca Allah’ın 99 isimleriyle de desteklenmesinin daha tesirli olacağı düşünülüyor.

21 Günde Evlenme Duası

21 günde evlenme duası diye bir dua yoktur. Aksine bu tarz bir beklenti içine girmek de dinimize göre şirktir. Duanın ne zaman, nerede ve nasıl kabul olacağını ya da olmayacağını sadece Allah bilir. Evlenmek istiyorsanız bunun için Furkan suresinin 74. Ayetini düzenli olarak okumayı tercih edebilirsiniz. Namazlarınızı bitirdikten sonra 5 vakit bu duayı tekrar etmeniz daha hızlı sonuç almanıza yardımcı olabilir.

Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua Diyanet

Hayırlı evlilik için denenmiş dua diyanet açıklamasında yer alan bir duadır. Duayı merak edenler için hem okunuşu hem anlamıyla beraber aktaralım;

  • Okunuşu:

Rabbena heb lena min ezvacina ve zurriyyatina kurrete a’yunin vec’alna lil muttekine imama.

  • Anlamı:

Rabbimiz… Bize gözümüzü aydınlatacak eşler ve zürriyetler bağışla ve bizi takva sahiplerine önder kıl…

Siz de bu duayı sürekli eda ederek hayırlı bir evliliğin kapısını aralayabilirsiniz.

Acilen Evlenmek İçin Dualar

Acilen evlenmek için dualar; Ya Fettah, Ya Habir ve Ya Vedud esmalarıdır. Bu esmaları her 5 vakit namazdan sonra düzenli olarak okumanız gerekiyor. Ayrıca üzerine Furkan 74. Ayetini de düzenli olarak hemen peşi sıra okumanız faydalı olacaktır. Pek çok kişi bu şekilde deneyip evlendiğini iddia ediyor.

Hayırlı Evlilik İçin Ayetel Kürsi

Hayırlı evlilik için Ayetel Kürsi okunabilir. Pek çok din âlimi 313 kere niyet ederek ayetel kürsi okumanın hayırlı evliliğe kapı araladığını ifade ediyor. Bunu hayırlı bir nasip kapınıza gelene kadar ısrarla devam ettirebilirsiniz. Ayrıca beraberinde bazı zikirler ve normal dua eda ederek de tesirinin daha iyi ve etkili olmasını dileyebilirsiniz.

En Kısa Zamanda Evlenmek İçin Esma

En kısa zamanda evlenmek için Esma okuyabilirsiniz. Bu esmalar Ya Fettah, Ya Habir ve Ya Vedud isimleridir. Allah’ın bu isimlerini her 5 vakit namazınızdan sonra evliliğe niyet ederek okumanız gerekiyor. Ayrıca zikirleri çektikten sonra da Furkan 74. Ayeti de eda ederek evliliğe niyet edebilirsiniz.

Bekarlara Evlilik Duası

Bekarlara evlilik duası etmek hayırlı bir eş bulmaları için yardımcı olabilir. Kısmet açma duası olarak da bilinen bu duanın okunuşu şöyledir;

  • Rabbenâ heb lenâ min ezvâcinâ ve zurriyyâtinâ kurrate a’yunin vec’alnâ lil muttakîne imâmâ.

Bu duayı hem kendiniz hem de sevdikleriniz sizin için okuyabilir. Oldukça tesirli bir dua olduğunu vurgulamak gerekiyor.


Daha fazla ilgili içerik;

Kısmet açmak için hangi dualar okunur?

“Allahümme inni es’elüke bi-hurmeti Muhammedin ve aali Muhammedin en teftah aleyye hayre hazihi’l-beyti ve hayre men fihi.”
Anlamı: “Allah’ım, Muhammed ve âline olan hürmetin hakkı için, bu evin ve içindekilerin hayırını bana aç.”

Kısmet açmak için hangi zikir çekilir?

“Ya Vedud, Ya Rahman, Ya Rahim.”
“Ya Fettah, Ya Rezzak, Ya Settar.”
“La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.”

Nil Arslan

Ünlüler dünyasını takip etmeyi sever. Yaşama dair merak ettiği çok şey var. BAÜ İletişim bölümü öğrencisi. Akvaryum hayvanlarına bayılır. nil.arslan@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥