Facebook dondurunca Messenger nasıl dondurulur ve Messenger dondurunca mesaj gelir mi, bilgilendiriyoruz. Messenger dondurma 2023 yılı güncel anlatımını gelin birlikte inceleyelim.

Günümüzde kullandığımız sosyal medya platformları ortaya çıkmadan önce en çok kullanılan uygulamalardan biri Messenger’dır. Messenger uygulamasını dondurmak istiyorsanız ve nasıl donduracağınızı bilmiyorsanız sizler için ele aldık. Hadi gelin uzun zamandan beri hayatımızda olan Messenger hesabınızı nasıl dondurabiliriz bakalım.

Messenger hesabınızı dondurmanız için Facebook hesabınızı da dondurmanız gerekmektedir. Facebook hesabı açıkken Messenger hesabınızı donduramazsınız. Facebook hesabınızı dondurduktan sonra yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

  • Sohbetler seçeneğinin sol üst kısmında yer alan profil resminize tıklayınız.
  • Ardından Yasal Bilgiler ve İlkeler yazan seçeneğe tıklayınız.
  • Karşınıza gelen ekrandan Messenger’ı Dondur seçeneğine tıklayınız.
  • Bu işlemlerin ardından Messenger hesabınızı dondurmuş olursunuz.

Messenger Dondurma Çıkmıyor Yok

En zor dönemde iletişim ihtiyacımızı Messenger programı ile karşıladık. Son zamanlarda Facebook uygulamasında mesajlaşmak için Messenger indirmeniz gerekir. Facebook uygulamasını kullanıyorsanız ek olarak Messenger uygulamasını da kullanmanız gerekir. Facebook uygulamasında mesajlaşmak için Messenger programını kullanırız. Messenger hesabınızı dondurmak istiyorsanız ama dondurma seçeneğini göremiyorsanız atladığınız bir detay olabilir.

Facebook hesabınızı dondurmadan veya silmeden Messenger hesabınızı silemezsiniz. Facebook hesabınız durdukça karşınıza Messenger hesabınızı dondurmanız için seçenek çıkmayacaktır. İlk olarak Facebbok hesabınızı dondurmanız gerekir. Facebook hesabınızı nasıl donduracağınızı bilmiyorsanız şu adımları takip ediniz.

  • Facebook hesabınıza giriş yapın ardından sağ üstte yer alan üç yatay çizgiye tıklayın. Ardından Ayarlar simgesine tıklayın.
  • Ayarlar menüsüne geldikten sonra karşınıza gelen ekranın ilk sırasında yer alan Kişisel Bilgiler ve Hesap Bilgileri yazan seçeneğe tıklayınız.
  • Açılan ekrandan Hesap Sahipliği ve Kontrolü kısmına tıklayın.
  • Karşınıza gelen ekranda Dondurma ve Silme seçeneğine tıklayarak Facebook hesabınızı dondurun ardından Messenger hesabınızı dondurabilirsiniz.  

Daha fazla Messenger ve Facebook içeriği;


Messenger Dondurunca Ne Olur

Messenger Dondurunca Ne Olur

Messenger dünyaca ünlü sosyal medya platformlarından biri olan Facebook’un kurduğu sohbet uygulamasından biri olarak karşımıza çıkan Messenger uygulaması kullanıcılar ile iletişime geçmenize olanak sağlamaktadır. Messenger hesabınız ile Facebook hesaplarınız birbirleriyle uyumludur. Messenger hesabınızı kapatmanız için ilk olarak Facebbok hesabınızı dondurmanız gerekir. Facebook hesabınızı dondurduktan sonra Messenger uygulamasını kullanmaya devam etme şansınız vardır. Messenger hesabınızı dondurduktan sonra ne mi olur gelin bakalım?

  • Messenger hesabınızı dondurduktan sonra tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Verileriniz saklanır ve korunur.

iPhone Messenger Dondurma

Facebook uygulamasına ait olan Messenger uygulaması en çok kullanılan iletişim araçlardan biridir. Messenger hesabınızı Facebook hesabınız dondurulmuş olsa bile kullanabilirsiniz. Ama Messenger hesabınız dondurmak istiyorsanız Facebook hesabınızı dondurmanız gerekir. Facebook hesabınızı dondurmadan Messenger hesabınızı donduramazsınız. Facebook hesabınızı dondurduktan sonra İphone telefonunuzla Messenger uygulamasını açın ve ardından şu adımları takip edin.

  • İlk olarak Messenger uygulamasının sol üst kısmında yer alan Profil seçeneğine tıklayınız ardından Yasal ve İlkeler yazan seçeneğe tıklayınız. Bu seçenekte yer alan Messenger’ı Dondur seçeneğine tıklayınız ve hesabınızı dondurunuz.