Facebook SMS güncellemeleri kapatma 2024, sosyal medya herkes için farklı anlamlar ifade etmektedir. Kimisi için boş vaktini geçireceği bir yer olurken kimisi için haberleri, bilgileri aldığı bir yer olabilmektedir.

Sosyal hayatında çok fazla aktif olmayan ya da buna vakit bulamayan insanlar da sosyal medyada vakit geçirenler arasındadır. Fakat sosyal medya bazen istenmeyen bir takım olumsuzlukları beraberinde getirebilmektedir.

Hesabınızın çalınma riski söz konusu olduğunda bunu önlemek adına bazı tedbirler alırsınız. Facebook için bu tedbirlerden bir tanesi de “Facebook Sms Güncellemesi” bildirimleridir. Bu güncellemeleri kapatmak istediğinizde nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini paylaşacağız.

Facebook sms güncellemelerini aşağıdaki şekilde kapatabilirsiniz.

  •  Bu işlem için öncelikle güncellemesini kapatmak istediğiniz hesabınıza giriş yapmalısınız.
  •  Bu işlemi yapabilmeniz için hangi cihazdan girdiğinize bağlı olarak değişebilen ayarlar bölümünü bulmalısınız. Mobil cihazdan girdiğinizde sağ üstte 3 çizgi şeklinde bir işaret yer alır. Bu işarete tıkladığınızda ayarlar bölümünü bulabilirsiniz. Bilgisayardan giriş yaptığınızda ise yine sağ üst köşede aşağı doğru bakan bir ok işareti yer almaktadır. Buradan ayarlar ve gizlilik daha sonra da ayarlar kısmına ulaşabilirsiniz.
  •  Ayarlar kısmında çıkan ekranda bildirimleri bulmalısınız.
  • Bildirimler kısmına giriş yaptığınızda karşınıza çıkan ekranın alt kısımlarında bildirimleri nasıl alacaksın diye bir seçenek çıkacak. Sms seçeneği şuan aktif olduğundan altında açık yazıyor olacak. Yanında bulunan aşağı oka tıkladığınızda yeniden seçenekler gelecek.
  • Çıkan ekranda istediğiniz ya da istemediğiniz tüm bildirimleri açıp kapatabilirsiniz.

Facebook sms güncellemeleri kapatma mobil

Facebook sms güncellemeleri kapatma mobil

Facebook SMS güncellemeleri kapatma mobil, Facebook sms güncellemeleri bazen çok işe yarasa da bazı durumlarda kapatma ihtiyacı hissedebiliyoruz. Bu gibi durumlarda izlemeniz gereken yolları kısaca paylaşacağız.

Aşağıda son güncellemelerle birlikte Facebook’da sms güncellemelerini nasıl kapatacağınız yer alıyor.

  •  Öncelikle mobil cihazınız ya da bilgisayarınızda Facebook hesabınıza giriş yapmalısınız.
  •  Hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar bölümüne girmelisiniz.
  • Ayarlar bölümünden bildirimler ekranına gitmelisiniz.
  • Bildirimler kısmında SMS ile ilgili bölümü bularak buradan istediğiniz tüm değişiklikleri kaydedebilirsiniz.

Daha fazla ilgili içerik;


Sms Güncellemelerini Açtın Ücretli Olabilir Ne Demek

Facebook hesabınızda telefon numaranızı bildirmeniz halinde size bazı bildirimler göndereceğine dair bilgi mesajı alırsınız. Bu mesaj içeriğinde Facebook SMS güncellemelerini açtığınız ve bunun kullandığınız operatör tarafından ücretlendirilebileceğini bildirir.

Bu durumdan rahatsızlık duyuyorsanız ya da bilgilendirme almak istemiyorsanız Facebook SMS güncellemelerini kapatabilirsiniz. Güncellemeleri kapatmanız halinde, tekrar açmadığınız sürece bir daha böyle bir mesajla karşılaşmazsınız.