Faks Nasıl Gönderilir – Gmail Fax Gönderme

Faks gönderme işlemi, faks makinesi ile oldukça kolay bir şekilde yapılabilen bir işlemdir. Faks makinesine gönderilmesi istenen evrakın yüzü aşağı yöne gelecek şekilde yerleştirilmesi ile gönderme işlemi başlatılır. Kağıdın yanlış yerleştirilmesi faks gönderilmesini engelleyen büyük bir yanlıştır. Fakslanacak olan evrak mutlaka yüzü aşağı yöne gelecek şekilde faks makinesine yerleştirilmelidir.

Faks göndermek için gönderici alıcı numarayı çevirmelidir. Ardından ise gönderim için sinyalleşme gerçekleşir ve sonunda tamamlandığında sinyal tamamen alıcı olan cihaza gönderilmiş olur. Faks göndermenin yolları, telefon, bilgisayar gibi cihazlardan kolayca faks göndermenin adım adım yöntemlerini yazımızda derledik.

Telefondan Fax Nasıl Gönderilir

Faks nasıl gönderilir

Telefondan fax nasıl gönderilir işlemi için aracı bir uygulama şarttır. Fax göndermek günümüzde birçok kurumsal şirketle iletişimde gerekli olabilmektedir. Faks gönderme işlemlerini kolayca telefon yardımı ile yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan uygulamaları kullanarak kolay bir şekilde telefondan faks gönderebilirsiniz.

  • Fax.Plus
  • Fax Zero
  • E Fax
  • Fax Better

Bilgisayardan Faks Nasıl Gönderilir

Bilgisayardan faks nasıl gönderilir için fax özellikli yazıcılara ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak yazıcınız olmaması halinde de bilgisayardan online bir şekilde fax gönderebilirsiniz. Online fax göndermek için yukarıda maddelendirilmiş olan uygulamaları kullanabilirsiniz.

Online olarak hizmet veren bu platformlar fax göndermenin en kolay yolunu sunuyor. Fax. Plus platformu ilk fax için ücret almıyor. Sonraki faxlar için ise ciddi bir miktar ücret  talep edilmektedir. Öte yandan Fax Better platformunu kullanarak bir ay içinde en fazla 50 tane ücretsiz fax gönderebilirsiniz. Kaynak ve hedef bilgilerini paylaşmanız yeterli.

Vodafone Faks Nasıl Gönderilir

Vodafone faks gönderme hizmeti, Vodafone tarafından kurumsal sabit ses müşterilerine sunulan bir hizmettir. Eğer Vodafone sabit ses müşterisiyseniz faks göndermek için Vodafone’un altyapısını kullanabilirsiniz.

Sabit müşteriler için Vodafone Faks hizmeti e-mail aracılığı ile verilmektedir. Mail bilginizi paylaşarak online faks gönderebilirsiniz. Bunun için ise Vodafone faksmatik hizmeti üyeliği yaptırmalısınız. Vodafone bayilerinden ya da müşteri hizmetlerinden hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.


Daha fazla ilgili içerik;


Yazıcıdan Fax Nasıl Gönderilir

Yazıcıdan faks gönderme işlemi için takip edilmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Faks çekebilme özelliği bulunan yazıcılar için faks gönderme işlemi;

  • Gönderim sırası göz önünde bulundurularak sırası ile evraklar makineye yerleştirilir. Evraklar makineye yerleştirilirken evrakın ön yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirilmelidir.
  • Evraklar yerleştirildikten sonra yazıcının tuş takımına alıcı numarası girilmelidir.
  • Ardından işlemin tamamlanması için onay verilmelidir.
  • Faks gönderildiğinde tamamlandığına dair yazıcı tarafından uyarı verilmektedir.

Cep telefonundan faks nasıl gönderilir?

Cep telefonundan faks göndermek için, öncelikle bir faks gönderme uygulaması indirmeniz gerekir. Bu uygulamalar, Google Play Store ve App Store’da ücretsiz olarak mevcuttur. Uygulamayı indirdikten sonra, uygulamaya bir faks hesabı eklemeniz gerekir. Faks hesabı oluşturmak için, faks göndermek istediğiniz kişinin faks numarasını ve adını girmeniz gerekir.
Uygulamaya faks hesabı ekledikten sonra, faks göndermek istediğiniz belgeyi uygulamaya yüklemeniz gerekir. Belgeyi yükledikten sonra, faks göndermek istediğiniz kişinin faks numarasını ve mesajı girmeniz gerekir.
Ardından, faks gönderme işlemini başlatabilirsiniz. Faks gönderme işlemi, birkaç dakika sürebilir.

Faks gönderme nasıl olur?

Faks göndermek için, öncelikle bir faks makinesine ihtiyacınız vardır. Faks makinesini çalıştırdıktan sonra, faks göndermek istediğiniz belgeyi faks makinesinin tarayıcısına yerleştirmeniz gerekir.
Belgeyi tarayıcıya yerleştirdikten sonra, faks göndermek istediğiniz kişinin faks numarasını girmeniz gerekir. Ardından, faks gönderme işlemini başlatabilirsiniz.
Faks gönderme işlemi, birkaç dakika sürebilir.

FAX gönderme ücreti ne kadar?

FAX gönderme ücreti, faks gönderdiğiniz yere ve faks gönderme uygulamasına göre değişebilir. Genel olarak, faks gönderme ücreti, 1 TL ile 10 TL arasındadır.

E postadan FAX nasıl gönderilir?

E posta ile faks göndermek için, öncelikle bir e posta hesabı ve bir faks gönderme uygulamasına ihtiyacınız vardır.
E posta hesabına giriş yaptıktan sonra, faks göndermek istediğiniz belgeyi bir e posta olarak oluşturun. E posta konusuna “FAX” yazmayı unutmayın.
E posta oluşturduktan sonra, faks gönderme uygulamasına giriş yapın. Uygulamada, e posta ile faks gönderme seçeneğini seçin. Ardından, e posta hesabınızdaki e posta adresini ve şifrenizi girin.
Son olarak, faks göndermek istediğiniz kişinin faks numarasını ve mesajı girin.
Ardından, faks gönderme işlemini başlatabilirsiniz. Faks gönderme işlemi, birkaç dakika sürebilir.

Telefondan faks gönderilebilir mi?

Evet, telefondan faks gönderilebilir. Bunun için, öncelikle bir faks gönderme uygulamasına ihtiyacınız vardır. Bu uygulamalar, Google Play Store ve App Store’da ücretsiz olarak mevcuttur.
Uygulamayı indirdikten sonra, faks göndermek istediğiniz kişinin faks numarasını ve adını girmeniz gerekir. Ardından, faks göndermek istediğiniz belgeyi uygulamaya yüklemeniz gerekir.
Belgeyi yükledikten sonra, faks gönderme işlemini başlatabilirsiniz. Faks gönderme işlemi, birkaç dakika sürebilir.

PTT ile faks gönderilir mi?

Evet, PTT ile faks gönderilebilir. Bunun için, öncelikle bir PTT şubesine gitmeniz gerekir. PTT şubesinde, faks göndermek istediğiniz belgeyi ve faks göndermek istediğiniz kişinin faks numarasını vermeniz gerekir.
PTT personeli, belgenizi fakslayacak ve size bir makbuz verecektir.

Internetten faks gönderilir mi?

Evet, internetten faks gönderilebilir. Bunun için, öncelikle bir faks gönderme uygulamasına ihtiyacınız vardır. Bu uygulamalar, Google Play Store ve App Store’da ücretsiz olarak mevcuttur.
Uygulamayı indirdikten sonra, faks göndermek istediğiniz kişinin faks numarasını ve adını girmeniz gerekir. Ardından, faks göndermek istediğiniz belgeyi uygulamaya yüklemeniz gerekir.
Belgeyi yükledikten sonra, faks gönderme işlemini başlatabilirsiniz. Faks gönderme işlemi, birkaç dakika sürebilir.

Nereden faks gönderilir?

Faks, genellikle bir faks makinesinden gönderilir. Ancak, e posta, telefon ve internet gibi çeşitli yollardan da faks gönderilebilir.

Faks orijinal belge yerine geçer mi?

Faks, orijinal belge yerine geçmez. Faks, orijinal belgenin bir kopyasıdır. Bu nedenle, faksın içeriğinin doğruluğu konusunda dikkatli olmanız gerekir

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥