Fatih çarşamba pazarı nerede ve en kısa şekilde nasıl gideceğiniz hakkında bilgiler sunuyoruz. Fatih çarşamba pazarına metrobüsle nasıl gidilir ve Fatih çarşamba pazarına metro ile nasıl gidilir gelin birlikte inceleyelim.

Fatih çarşamba pazarı nerede sorusu son dönemde sıkça merak ediliyor. İstanbul’un en turistik bölgelerinden olan Fatih’te yalnızca çarşamba günleri kurulan bu pazara giderek binlerce farklı fırsatla karşılaşmak mümkün. Pazar tam olarak Çarşamba Meydanı olarak bilinen bölgede kalıyor. Lokmacıdede sokağa giderek her çarşamba kurulan pazarı ziyaret etmek mümkün.

Fatih Sosyete Pazarına Nasıl Gidilir?

Fatih Sosyete Pazarına Nasıl Gidilir
Fatih Sosyete Pazarına Nasıl Gidilir

Fatih sosyete pazarına nasıl gidilir sorusunun yanıtı otobüs, metrobüs, tramvay ve metroyla mümkün. Yukarıda da belirtildiği gibi Fatih, İstanbul’un merkezi yerlerinden birisidir. Bu nedenle toplu ulaşım da son derece yaygın kullanılmaktadır.

  • Fatih Sosyete Pazarına Otobüsle Gitmek İçin:

Bölgeye otobüsle ulaşmak isteyenlerin yapması gereken tek şey Eminönü otobüsüne binmek olacaktır. Sonrasında Haşim İşçan üstgeçidinde inerek birkaç dakikalık yürüyüşün ardından pazara ulaşım mümkündür.

Fatih Çarşamba Pazarına Metrobüsle Nasıl Gidilir?

Fatih Çarşamba Pazarına Metrobüsle Nasıl Gidilir
Fatih Çarşamba Pazarına Metrobüsle Nasıl Gidilir

Fatih çarşamba pazarına metrobüsle nasıl gidilir diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Metrobüs, İstanbul’u saran ağlardan birisidir. Bu sebeple İstanbul içerisinde herhangi bir yere metrobüsle ulaşmak oldukça pratiktir.

Fatih çarşamba pazarına gitmek için de yapılması gereken şey herhangi bir metrobüse binerek Edirnekapı durağına varmaktır. Sonrasında metrobüsten inerek Yavuzselim otobüslerine binmek ve pazaryerine varmak mümkündür.

Fatih Çarşamba Pazarına En Yakın Durak?

Fatih çarşamba pazarına en yakın durak Eminönü durağıdır. Eminönü durağından geçen otobüs hatları ise aşağıdaki gibidir:

DurakFatih Çarşamba Pazarına En Yakın Durak
36KEKaradeniz Mahallesi/Eminönü
38EGOP Devlet Hastanesi/Eminönü
50PÇırçır Metro/Eminönü
EM1Eminönü/Kulaksız
EM2Eminönü/Kulaksız
Fatih Çarşamba Pazarına En Yakın Durak

Bu otobüs hatlarından herhangi birini kullanarak kolayca Fatih Çarşamba Pazarı bölgesine gidebilirsiniz.

Fatih Çarşamba Pazarına Metro ile Nasıl Gidilir?

Fatih Çarşamba Pazarına Metro ile Nasıl Gidilir
Fatih Çarşamba Pazarına Metro ile Nasıl Gidilir

Fatih çarşamba pazarına metro ile nasıl gidilir sorusunun yanıtı oldukça basittir. Çarşamba pazarına gitmek için metro ile ilk önce Eminönü’ne gidilmesi gerekir. Sonrasında kısa bir yürüyüşün ardından kolayca pazara ulaşmak mümkündür. Çarşamba pazarı aynı zamanda on binlerce kişiye ev sahipliği yapan bir alandır. Bu sebeple metro yolculuğunun sonunda Eminönü’ne giderek pazara ulaşmak mümkündür.

Fatih Çarşamba Pazarı Hangi Günler?

Fatih çarşamba pazarı hangi günler sorusu için yanıt oldukça basittir. Fatih’te merkezi bir konumda yer alan pazar her hafta çarşamba günleri açıktır. Yüzlerce farklı tezgâh ve binlerce ürün çeşitliliğiyle dikkatleri üzerine çeken bu pazara İstanbul’un dört bir yanından ziyaretçi geliyor.

Fatih Çarşamba Semt Pazarı Nerede?

Fatih Çarşamba Semt Pazarı Nerede
Fatih Çarşamba Semt Pazarı Nerede

Fatih çarşamba semt pazarı nerede sorusu özellikle bu pazara gitmek isteyenler tarafından merak ediliyor. Çarşamba pazarı Fatih’te bulunuyor. Çarşamba Meydanında yer alan bu pazar Fatih’in en merkezi konumlarından birinde yer alır. Bu sebeple herhangi bir ulaşım sorunu yaşanmaz.

Fatih Pazarı Hangi Gün Oluyor?

Fatih pazarı hangi gün oluyor sorusunun yanıtı çarşamba günüdür. Her çarşamba günü meydanda kurulan bu pazarı ziyaret ederek birçok şeyi uygun fiyatlı şekilde satın almak mümkündür.

Fatih Çarşamba pazarı için ulaşım ve diğer detaylara içeriğimizde yer verdik. İçeriğimiz boyunca hatalı ya da eksik bilgilere yer verdiğimizi düşünüyorsanız hemen yorum alanına yazarak paylaşabilirsiniz. Yine konuya dair sorularınızı da yazmanız halinde bizden geri bildirim almanız mümkün olacaktır.

Bostanlı Pazarı Hangi Gün (Saat Kaçta Açılıyor)

Kadıköy Bit Pazarı Nerede (Hangi Durakta)

Comments are closed.