Fethiye Yol Tarifi (Fethiye-İzmir Otobüs Bileti) Kaç Saat Sürüyor

İzmir’den Fetihiye’ye nasıl gideceğinizi ve yol masraflarınız dahil bütün bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. İzmir-Fethiye en kısa yol güzergahı ve İzmir-Fethiye ne kadar benzin yakar gelin birlikte inceleyelim.

Fethiye yol tarifi için genellikle başlangıç noktası olarak İzmir seçiliyor. Görece diğer büyükşehirlere göre daha yakın olduğu için İzmirliler hafta sonlarında ve özel günlerinde Fethiye’yi tercih ediyor. İzmir-Fethiye arası yaklaşık olarak 205 kilometre olduğu ve bu da 2,5 saat kadar sürdüğü için makul bir tercih olduğu söylenebilir. Fethiye’ye gidebilmek için D400 karayolunu kullanmak mümkündür.

İzmir-Fethiye En Kısa Yol Güzergahı

İzmir-fethiye en kısa yol güzergahı
İzmir-fethiye en kısa yol güzergahı

İzmir-Fethiye en kısa yol güzergahı D400 karayoludur. Nitekim farklı seçenekler bulunsa da en sık bu yol tercih edilir. Sahil yolundan gitmek ve yol boyunca deniz manzaralarıyla gitmek isteyenler için yol biraz daha uzasa da keyif de artacaktır.

Bu sebeple tamamıyla kişilerin zamanı, beklentileri ve tercihleriyle ilişkilidir. İzmir’den Fethiye’ye gitmek isteyenler için en kısa yol D400’dür. Sahil şeridinden gitmek isteyenlerinse Burdur istikametini takip etmeleri gerekecektir.

İzmir-Fethiye Kaç Saat Sürüyor?

İzmir-fethiye kaç saat sürüyor
İzmir-fethiye kaç saat sürüyor

İzmir-Fethiye kaç saat sürüyor sorusunun yanıtı 2,5 saattir. Takribi olarak 205 kilometre olan İzmir-Fethiye arasındaki mesafe diğer büyükşehirlere göre çok daha kısa sürmektedir. Bu nedenle İzmirliler 7’den 70’e Fethiye’yi tercih etmeyi çok sever. Nitekim Fethiye, Türkiye’nin turistik destinasyonları arasında önemli bir yere sahiptir.

İzmir-Fethiye Ne Kadar Benzin Yakar?

İzmir-fethiye ne kadar benzin yakar
İzmir-fethiye ne kadar benzin yakar

İzmir-Fethiye ne kadar benzin yakar sorusunun yanıtı net olarak verilemeyebilir. Çünkü uzun yolda benzin yakımı tamamıyla kişinin araç sürüşüne ve aracın performansına bağlı değişiklik göstermektedir. Fakat İzmir-Fethiye aralığının 205 kilometre olduğunu ve ortalama olarak 25 litre yakacağını söylemek yanlış olmayacaktır. 25 litrelik bir benzin ise takribi olarak 550 TL tutacaktır.

İzmir-Fethiye Arası Kaç Km Otobüsle?

İzmir-fethiye arası kaç km otobüsle
İzmir-fethiye arası kaç km otobüsle

İzmir-Fethiye arası kaç km otobüsle sorusunun yanıtı 335 kilometredir. Otobüs, özel araca kıyasla 130 kilometre daha uzaktan gitmeyi tercih ediyor. Otobüs yolculuklarında rota önceden oluşturulduğu için herhangi bir değişiklik yapmak mümkün olmayabiliyor. Otobüsle İzmir’den Fethiye’ye gidecekler için yol aynı zamanda 4 saat kadar sürecektir.

İzmir-Fethiye Arası Otobüs ile Kaç Saat?

İzmir-Fethiye arası otobüs ile kaç saat sorusunun yanıtı 4 saattir. İzmir’den Fethiye’ye özel araçla gitmek için 205 kilometrelik bir mesafe ve 2,5 saatlik bir sürüş gerekecektir. Bu durum otobüsle 335 kilometreye ve 4 saate yükseliyor.

Fethiye-İzmir Otobüs Bileti

Fethiye-i̇zmir otobüs bileti
Fethiye-i̇zmir otobüs bileti

Fethiye-İzmir otobüs bileti seçenekleri için fiyatlar tarihe ve firmaya göre farklılık gösteriyor. Tercih edeceğiniz gün özelinde araştırma yapmanız gerekir. Bu noktada hızlıca en güncel otobüs bileti fiyatlarını sıralamak gerekirse de;

Fethiye-İzmir Otobüs Bileti2023 Güncel
Aydın Turizm bilet fiyatı164 TL
Pamukkale bilet fiyatı250 TL
Kâmil Koç bilet fiyatı250 TL
Varan Turizm bilet fiyatı220 TL
İstanbul Kalesi bilet fiyatı140 TL
Metro Turizm bilet fiyatı230 TL
Buzlu bilet fiyatı150 TL
Fethiye-İzmir Otobüs Bileti

Fethiye yol tarif ve bilet fiyatları hakkında tüm detayları sunduk. İçeriğimiz ve içeriğimizdeki bilgiler hakkında görüşlerinizi yorum alanına yazabilirsiniz.

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama – Para İadesi Nasıl Alınır

İzmir Büyükşehir Belediyesi Yardım – Bizirzmir Erzak Yardımı

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥