Fotoğrafta Yeşil Nokta Silme – iPhone yeşil ışık Sorunu

Fotoğrafta yeşil nokta silme hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. iPhone fotoğraf çekerken yeşil nokta işte detaylar.

Her insanın telefon seçerken belli kriterleri vardır. Telefonların farklı özelliklerine bakarak sizin için en uygun olanı seçersiniz. Genellikle fotoğraf kalitesinin iyi olması tercih edilir. Bunun nedeni aynı zamanda fotoğraf makinesi görevi görerek bizi bu yükten kurtarmasıdır. Fakat bazen telefonla çekim yaparken ışığın kırılması sonucu fotoğrafımızda yeşil bir ışığın oluştuğunu görürüz.

İşte fotoğraflarda oluşan yeşil noktaları giderme ya da silmenin yöntemleri;

  • Işık açınızı değiştirebilirsiniz.
  • Bazı telefonların güzelleştirme kısmında sil butonu bulunmaktadır. Noktayı seçmeniz halinde görüntünün fotoğrafınızdan kaybolduğunu göreceksiniz.
  • Bunun için telefonunuza uygulama indirebilirsiniz.

iPhone Fotoğraf Çekerken Yeşil Nokta

Özellikle iPhone telefonların fotoğraf kalitesini beğenen kullanıcılar bulunmaktadır. Ancak bazen fotoğraf çekerken yeşil nokta sorunu yaşadıklarını söylemektedirler. Bunun nedeni  fotoğrafı çekerken yanlış bir açıyla çekiyor oluşunuzdur. Doğru açıyla çekilmeyen fotoğraflarda ışık kırılmasından dolayı fotoğraflarda yeşil nokta görünmektedir. Bu durumun en kolay yöntemi doğru açıları yakalayarak fotoğraf çekmektir.

iPhone 11 Lens Flare Sorunu

Iphone 11 lens flare sorunu

iPhone 11 kullanıcılarının şikayet ettiği lens flare sorunu mercek parlamasıdır. Firma bu durumu hata olarak kabul etmemektedir ve bu durum garanti kapsamında değildir. Çünkü bu durum kronik bir hata değil çözümü basit bir olaydır. Doğru açıdan, ışığın patlamasına ya da parlamasına neden olmayacak açılardan çekeceğiniz fotoğraflarda mercek parlaması sorunu yaşamazsınız. Güçlü bir ışığa sahip nesneleri çekerken dikkatli olmalısınız. Doğru açıyı bulduğunuzda ışınlar lensten geçerken parlama yapmayacaktır.


Daha fazla ilgili içerik;


iPhone Turuncu Nokta Kaldırma

iPhone güncellemeleri her zaman kendisini bir ileri seviyeye götürdüğünden kullanıcılar bazen güncellemere ayak uydurmakta zorlanıyorlar. Şuan 15.4 güncellemeleri yüklenen IOS’un 14 versiyonunda yeni bir özellik geldi. Bu özellik telefonun hangi özelliklerinin kullanıldığını ışıklar ile göstermektedir. Telefonunuzda turuncu ışık yanıyorsa bunun anlamı şuan telefonunuzda bulunan bir uygulama mikrofonunuzu kullanıyor demektir. Fakat bu özellik bazı kullanıcıların hoşuna gitmedi ve özelliği kapatmak istediler.

Bu özelliği şuan için tamamen kapatmanın bir formülü bulunmamaktadır. Ancak mikrofonu ya da kameranızı kullanan uygulamaları kapatarak ışıkların yanmasını engelleyebilirsiniz. Aşağıda iPhone turuncu nokta özelliğinin ışığını nasıl kapatabileceğinizi anlatacağız;

  • Telefonunuzun ayarlar bölümüne girin.
  • Buradan gizlilik ayarlarını seçin.
  • Turuncu ışığın yanmasını önlemek için gizlilik sekmesindeki mikrofon seçeneğini seçin.
  • Önünüze çıkan listede mikrofonu kullanan uygulamaları göreceksiniz.
  • Buradan tüm uygulamalarda mikrofonu kapalı tutarsanız, turuncu nokta çıkmayacaktır.
  • Aynı şekilde yeşil ışığın yanmasını önlemek için de aynı adımları kamera için gerçekleştirmelisiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥