Son zamanlarda Fucicort krem birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Peki Fucicort krem nedir, ne işe yarar, cilde faydalarını nelerdir merak ediyorsanız sizler için tüm detayları ele aldık.

Beslenme bozuklukları, hormonal hastalıklar ve sağlıksız yaşam ciltte tahrişe sebep olur. Cilt yüzeyinde meydana gelen enfeksiyon, iltihap sorunlarının önüne geçilmesi için kullanılır. Cilt hastalıklarının önlenmesi ve en aza indirgenmesi için Fucicort tercih edilir. Genellikle atopik egzama, sivilce, nem dengesizliği, kaşıntı ve bakteriyel enfeksiyondan kaynaklı oluşan hastalıklarda Fucicort kullanılır. Kullanım dozu doktor tarafından belirlenir. Fucicort kısa sürede etkisini göstererek cildinizde bebeksi görüntüyü sunar.

Fucicort Krem Ne İçin Kullanılır

Fucicort genel olarak cilt hastalıklarına karşı kullanılır. En çok egzama tedavisi için tercih edilir. Sadece egzama tedavisinde değil iltihap ve enfeksiyondan kaynaklı meydana gelen sorunların çözümünde birebirdir. Deri bozulmasına sebep olan bakterileri ortadan kaldıran Fucicort kremin başlıca kullanım alanları şu şekildedir;

  • Dolaşım sisteminden kaynaklı egzama,
  • Atopik ve diskoid egzama,
  • Alerjik reaksiyonlarda,
  • Kelebek hastalığında,
  • Böcek ısırıklarında,
  • Sivilce ve akne tedavisinde,
  • Diskoid egzamada kullanılır.

Fucicort Krem Cilde Faydaları Nelerdir

Fucicort kremin kullanım alanı cilt yüzeyidir. Ciltte çeşitli sebeplerden dolayı bazı enfeksiyon ve iltihap gibi durumlar görülür. Bu sorunun çözümü için genellikle doktorlar tarafından Fucicort krem tavsiye edilir. Sebebi ne olursa olsun ciltteki tüm bakterilerin giderilmesini sağlayarak tertemiz bir görüntü sağlar.

Cildinizde meydana gelen kızarıklık, kaşıntı, şişlik gibi sorunlarda kullanılır. İltihaplı sivilce ve akne tedavisinde kullanılan Fucicort kısa süre içinde etkisi gösterir. Ciltte meydana gelen egzama hastalığın da çıkan sorunları en aza indirgeyerek kişinin rahatlamasını sağlar. Güneş yanıkları, bebek pişikleri, dudak çatlaması kısacası iltihaplı deri hastalıklarını ortadan kaldırır.

Fucicort Krem Antibiyotik Mı

Fucicort Krem Antibiyotik Mı

Fucicort kremi içerisinde 20 mg fusidik asit bulundurur. Fucicort hem fusidik asit hem de betametazon maddelerini barındırır. Fusidik asit ise bakterilerin çoğalmasına engel olan maddelerden biridir. Betametazon ise kaşıntı sorunlarının giderilmesi için etken maddelerden biridir. Fucicort içerisinde bulunan Fusidik asit antibiyotik olarak bilinir. Kısacası Fucicort kremi antibiyotik maddeye sahiptir. Bu yüzden uzun süre kullanılmaması gerekir. Kullanılırken bazı kurallara özen gösterilmeli ve dikkatli kullanılması tavsiye edilir.

Fucicort Krem Kortizonlu Mu

Bakterilerden kaynaklı meydana gelen sorunların etkili bir şekilde tedavi edilmesi için Fucicort kullanılır. Bu kremin içerisinde bulunan maddeler vücudunuza zarar verebileceğinden dolayı uzun süreli kullanılmaması gerekir. Fucicort kreminin içerisinde kortikosteroid maddesi bulunur. Kortikosteroid maddesi ise kortizon maddesinin yapısına benzer. Kısacası Kortikosteroid maddesi ile kortizon maddesi aynı etkiye sahiptir. Bu yüzden Fucicort kremin içerisinde kortizon bulunur.

Fucicort Krem Güncel Fiyatı

Fucicort Krem Güncel Fiyatı

Fucicort ciltte meydana gelen sorunların tedavisi için birebirdir. Hem kortizon hem de antibiyotik içermesinden dolayı uzman doktor tarafından reçete edilmesi gerekir. Etrafınızdan duyduğunuz bilgilerle bu kremi sürmeniz bazı tehlikelere yol açar. Doktor tarafından reçete edilen bu ilacın belirli miktarı SGK tarafından ödenecektir. 2023 yılında Fucicort kremini kullanmak istiyorsanız ödemeniz gereken tutar şu şekildedir;

Fucicort Krem Fiyatı 2023118 TL

Fucicort Krem Vajinaya Sürülür Mü

Fucicort krem sorunlu olan bölgeye sürülmelidir. Ancak bazı bölgelerde Fucicort kremini kullanırken dikkatli olmanız gerekir. Eğer genital bölgenizde iltihap, yanma, şişlik, kızarıklık, siğil, kaşıntı gibi sorunlarla karşı karşıya kaldıysanız Fucicort kullanabilirsiniz. Ancak vajinada mantar varsa kullanmamanız gerekir. Fucicort kremini vajinaya sürerken alttaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Süreceğiniz genital bölgeyi iyice temizleyin ve kurulayın.
  • Ardından fındık büyüklüğündeki kremi bölgeye sürün.
  • Kremin emilmesi için belirli bir süre açık kalması daha etkili olacaktır.

Fucicort Krem Mantara İyi Gelirmi

Ciltte meydana gelen egzama tedavisinde kullanılır. İltihap ve enfeksiyondan kaynaklı oluşan hastalıkların tedavisinde kullanılsa da bazı hastalıklara karşı kullanılmaz. Eğer mantar hastalığına sahipseniz bu kremi kullanmamanız gerekir.

Mantar kremleri sorununuza daha iyi gelerek tedavi sürecinizi hızlandırır. Fucicort kremin kullanım alanlarında mantar olmadığı için kullanılması tavsiye edilmez. Kullanıldığı zaman istenmeyen yan etkilerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Uzman doktora giderek mantar tedavisi için size uygun mantar kremlerini kullanmalısınız.

Fucicort Krem Kaşıntı İçin Kullanılır Mı

Günlük hayatımızda kaşıntı sorunu ile sürekli karşı karşıya kalırız. Kaşıntı problemi normal hayatımızı ciddi derecede etkiler. Birçok sorun ve hastalık kaşıntının oluşmasına sebep olur. Kaşıntının ana nedeni uzman doktor tarafından belirlenmelidir.

Kaşıntıya sebep olan sebebin araştırılması sonucun da Fucicort kullanılmalıdır. Eğer kaşıntı mantardan dolayı oluyorsa Fucicort krem kullanılmamalıdır. Ancak egzamadan kaynaklı cildinizde kaşıntı meydana geliyorsa Fucicort kremini kullanabilirsiniz. Kaşıntının nedenini bilmeden bu kremin kullanılması yan etkilerin meydana gelmesine sebep olacaktır. Bu yüzden sorunun nedeninden emin olmadan Fucicort kremini kullanmayınız.