Fucicort krem fiyatı 2024 eczane perakende satış fiyatını aşağıdaki tabloda araştırınlar için güncel olarak yayınladık.

Fucicort Krem195 TL

Fucicort Krem Cilde Faydaları

Fucicort krem cilde faydaları aşağıda listeli hali ile verilmiştir.

 • Cilt üzerinde olan enfeksiyonlar ile mücadele verir.
 • Kızarıklık, kaşıntı, mantar, şişlik ve iltihaplı sivilce, çıbanlara karşı iyi gelmektedir.
 • İnce ve küçük kırışıklıklarına iyi gelmektedir.
 • İltihaplı deri hastalıklarına etkisi fazladır.
 • Büyük sivilcelere karşı etkisi fazladır.
 • Güneş yanıklarına iyi gelir.
 • Egzama sorunlarına iyi gelir.
 • Bebek pişiklerine iyi gelir.
 • Dudak çatlaklarına iyi gelir.

Daha fazla ilgili içerik;


Fucicort Krem Yüze Sürülür Mü?

Fucicort krem yüze sürülür mü? Sorusuna verilecek olan en uygun cevap; kremin yüze sürülmesinde oluşabilecek herhangi bir problem yoktur. Bundan dolayı yüzde oluşan egzama ya da sivilceler için kullanılması uygundur. Yalnız kullanılırken dikkat edilmelidir. En temel sebebinde göze temasında kötü sonuçlar oluşturabilmesinden kaynaklanmaktadır.

Fucicort Krem Niçin Kullanılır?

Fucicort krem niçin kullanılır? Fucicort krem bakteriyel enfeksiyonların bulunduğu alanlarda kullanılması uygundur. Enfeksiyon olma olasılığı taşıyan alanlarda da inflamatuar dermatozlar için endike olabilme ihtimali vardır. Yani derilere uygulanarak burada var olan enfeksiyonları geçirmektedir. Geçirmese bile azaltma göstererek vücudun enfeksiyonla verdiği savaşa destek sağlamaktadır.

 • Atopik ekzama
 • Diskoid ekzama
 • Seboreik dermatit
 • İnflamatuar dermatozlar

Hastalıklarında kullanımı görülmektedir.

Fucidin Ve Fucicort Arasındaki Fark

Fucidin ve fucicort arasındaki fark aslında çok basit bir şekilde anlatılabilir. Aynı firma çıkışlı olan bu iki krem arasında oluşan temel fark şu şekildedir;

 • Fucidin kremi yalnızca antibiyotik olarak kullanılırken, fucicort kremi gerektiği zaman antibiyotik gerektiği zaman da steroid olarak kullanılabilmektedir.

Doktorların söylemi olmadan bu iki kremi de kullanmamalısınız. Krem kullanma durumları değerlendirilmeli ve oluşan cilt durumuna göre karar verilmelidir. Aksi halde yanlış tedavi yöntemi ile daha kötü sonuçlar oluşturabilirsiniz.

Fucicort Krem Pişik İçin Kullanılır Mı?

Fucicort krem pişik için kullanılır mı? Fucicort krem bebek pişiklerinde dahi kullanılmaktadır. Yani herhangi bir pişik durumunda kullanılmasında problem yoktur. Fakat ne olursa olsun kremde antibiyotik ve steroidler olduğu için oluşan pişiğin büyüklüğü, pişiğin oluştuğu vücut bölgesi gibi faktörler önem arz ettiğinden dolayı doktor reçetesi olmadan kesinlikle bu kremleri kullanmamalısınız. Aksi takdir de oluşan sonuçlar iyileşme yönünde olmaz.

Fucicort Krem Yaraya Sürülür Mü?

Fucicort Krem Fiyatı

Fucicort krem yaraya sürülür mü, fucicort krem sivilce gibi ciltte oluşan yaraların yüzeyine uygulama yapılmasında herhangi bir sorun oluşturmamakla birlikte zaten bunun için kullanılması önerilmektedir. Fucicort krem yaranın durumu, çeşidi, büyüklüğü, vücutta nerede olduğu gibi etkenlerin değerlendirilmesiyle sürülüp sürülmeyeceği konusunda net bir cevap oluşturulabilir.

Yani kişilerin kendi başına “bu buna iyi geliyorsa ben yarama süreyim” şeklinde ithamlar ile kremi kullanması kesinlikle yanlıştır. Yara ne olursa olsun öncelik doktora muayene olmalı ve bu muayeneden sonra yaraya sürülüp sürülmeyeceği doktor tarafından belirlenmelidir.

Fucicort Krem Reçetesiz Alınır Mı?

Fucicort krem reçetesiz alınır mı? Fucicort pek çok konuda antibiyotik olmasından dolayı kullanımı görülen bir kremdir. Buna bağlı olarak SGK tarafından belirli bir oranının karşılanma durumu vardır. Kremin tamamını karşılama durumu söz konusu değildir. İlaçların asıl fiyatının bir kısmını SGK öderken kalan kısmı yine kişi tarafından ödenmektedir. Fucicort krem oldukça kullanışlı ve kaliteli olarak bilinen bir krem ilaçtır.

FUCİCORT kaç gün kullanılır?

Fucicort krem kullanımı 4 haftayı geçmemek şartı ile açık ve taze yaralara asla sürülmemelidir. Hassas cildi olanlar kremi cildine sürmekten kaçınmalıdır.

Fucidin cilde iyi gelir mi?

Fucidin krem bir sivilce kremidir. Çıkan sivilceleri önler ve uzun süre belkide hiç çıkmamasını sağlar. Cildinize sürerken açık yara yerlere ve gözünüze temas etmemesine dikkat ediniz.