Galatasaray mı daha güçlü Fenerbahçe mi gibi soruları sizler için galibiyet sırasına göre yanıtlıyoruz. Fenerbahçe mi Galatasaray mı daha çok yendi gelin birlikte inceleyelim.

Galatasaray mı Fenerbahçe mi diye soruyorsanız ya koyu bir taraftasınız ya da tarafını seçemeyen bir taraftarsınız demektir. Ancak bu konudaki şüphelerinizi bir kenara bırakabilirsiniz. Öncelikle takım tutmak gönül işidir. Kimin daha iyi olduğu değil kimin daha çok gönlünüze yakın olduğu önemlidir. Gelelim takımlar arasındaki mücadeleye.

Galatasaray Mı Fenerbahçe Mi2023 Güncel
Fenerbahçe Galibiyeti147 Maç
Galatasaray Galibiyeti124 Maç
Beraberlik126 Maç
Galatasaray Mı Fenerbahçe Mi

Fenerbahçe Galatasaray Kim Daha İyi?

Fenerbahçe Galatasaray Kim Daha İyi

Fenerbahçe ve Galatasaray köklü futbol takımları arasında yer almaktadır. Öyle ki her yıl birbirleri ile gerçekleştirdikleri maç müsabakaları da taraftarlar tarafından büyük bir ilgi ile karşılanıyor. Fenerbahçe ve Galatasaray arasına kimin daha iyi olduğuna karar vermek mümkün değil. Ancak kimin daha çok kazandığını söyleyebiliriz.

Fenerbahçe mi en çok yendi Galatasaray mı?

Fenerbahçe mi en çok yendi Galatasaray mı

Fenerbahçe ve Galatasaray arasındaki mücadele çok uzun süredir devam ediyor. Öyle ki iki büyük takımın ilk maçı 17 Ocak 1909 yılında yapılmıştı. 100 yılı aşkın süredir karşılaşan iki köklü takımın galibiyet oranları da birbirine yakın ancak galibiyet Fenerbahçe’de.

Galatasaray ve Fenerbahçe arasında 100 yılı aşkın süredir devam eden bir mücadele var.

Bugüne kadar Fenerbahçe ile Galatasaray arasında tam 397 adet maç gerçekleşti. Bu maçlarda 126 kez beraberlik elde edildi. İşte Fenerbahçe ve Galatasaray rekabetinin ilk günden bu yana olan skoru;

Galatasaray Mı Fenerbahçe Mi2023 Güncel
Fenerbahçe Galibiyeti147 Maç
Galatasaray Galibiyeti124 Maç
Beraberlik126 Maç
Galatasaray Mı Fenerbahçe Mi

GS FB’yi 7-0 Yendi Mi?

GS FB’yi 7-0 Yendi Mi?

Galatasaray Fenerbahçe’yi 1911 yılının 12 Şubat tarihinde yaptıkları maçta tam 7-0 yenmiştir. Bu galibiyette gollerin 4 tanesini Celal İbrahim atmış, iki tanesini Emin Bülent atmış, bir tanesini ise İdris atmıştır.

Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki mücadelenin en büyük farkla gerçekleştiği maç olarak da bilinir. Galibiyeti 7 sayı farkla alan Galatasaray için tarihi bir gün olmuştur. Sonrasında Fenerbahçe ile yaptığı onlarca maçın hiçbirinde bu kadar büyük bir fark elde edemediler.

Fenerbahçe’nin en büyük galibiyeti 6-0 olarak 2022 yılında oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=yei-6oSKIdQ

Fenerbahçe ve Galatasaray arasında gerçekleşen futbol maçları arasında Fenerbahçe’nin en büyük galibiyeti 6-0 olarak 6 Kasım 2002 tarihinde gerçekleşti. O günden bu yana kadar bu kadar büyük farkla galibiyet görülmedi.

Fenerbahçe Kaç Yıldız 2023: Fenerbahçe 5 Yıldız Ne zaman Gelecek