Garanti Altın Hesabı Nasıl Açılır? (Faiz Oranları)

Garanti altın hesabı nasıl açılır konusunu birikim yapmak isteyen birçok insan merak eder. Garanti Bankası’nda Gram altın hesabı açmak için izleyebileceğiniz yollar şunlardır:

  • Banka şubesine gidebilirsiniz.
  • İnternet bankacılığını kullanabilirsiniz.
  • Mobil uygulama aracılığı ile altın hesabı açabilirsiniz.

Yüz yüze işlemler size daha güvenli geliyorsa en yakın şubeye giderek hesap işlemlerinizi hızlı bir şekilde başlatarak hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Garanti vadeli mevduat hesabı

Garanti BBVA’nın vadeli mevduat hesabı, birikimlerinizi değerlendirmek için kullanabileceğiniz bir hesap türüdür. Bu hesapta, paranızı belirli bir vade için bankaya yatırır ve bu süre boyunca faiz kazanırsınız. Vade sonunda paranızın anaparası ve faizi ile birlikte geri alırsınız.

Garanti BBVA vadeli mevduat hesabı, farklı vade ve faiz oranları sunmaktadır. Vade seçenekleri 3 ay, 6 ay, 12 ay, 24 ay, 36 ay ve 48 ay olarak değişmektedir. Faiz oranları ise vade ve mevduat tutarına göre değişiklik göstermektedir.

Garanti BBVA vadeli mevduat hesabı açmak için, bankanın internet sitesi, mobil uygulaması veya şubelerinden birini ziyaret edebilirsiniz. Hesap açarken, nüfus cüzdanı veya pasaport gibi kimlik belgelerinizi yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

Garanti Bankası Altın Hesabı Açma

Garanti Bankası müşterisi iseniz altın hesabı açmak oldukça kolaydır. Garanti Bankası altın hesabı açma işlemleri için müşteri numaranız ve şifrenizle mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra başvuru bölümüne gelin.

Başvuru bölümünden altın hesabı açma seçeneğine tıkladığınızda daha sonra adım adım yönlendirilirsiniz. Eğer Garanti Bankası müşterisi değilseniz mobil uygulamadan yapamazsınız ve banka şubesine gitmeniz gerekir işlemler bu şekilde başlar

Garanti Bankası Vadeli Altın Hesabı

Altın hesabı açmak için banka şubesine giderek işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Hesabınızı vadeli ya da vadesiz olarak açabilirsiniz. Garanti Bankası vadeli altın hesabı açtığınızda bilezik, çeyrek altın yatırmak isterseniz öncelikle eşyalarınız banka tarafından inceleme altına alınır.

Altınlarınız hesabınıza yatırıldığında dilerseniz transfer yapabilir dilerseniz de yine banka şubesine giderek çekebilirsiniz. Vadeli hesap olduğunda belirli sürelerde faiz yoluyla kazanç elde etmiş olursunuz.

Vadesiz Altın Hesabı Nedir

Vadesiz bir hesap açtığınızda bankanıza vade bildirimi yapmadan hesap yoluyla birikim yapabilirsiniz. Vadesiz altın hesabı nedir derseniz direkt elinizde olan altınları götürerek fiziki bir şekilde teslim edebilir sonra yine fiziki bir şekilde çekebilirsiniz.

Eğer altın hesabınızdan satış yapmak isterseniz altınınızı paraya çevirerek başka hesaba aktarma yoluyla gerçekleştirebilirsiniz. Altın bozdurma durumlarında sizden vergi alınmaz.

Garanti Bankası Fiziki Altın Çekme

Altın hesabı açtırdıktan ve elinizde altınları fiziki bir şekilde bankaya yatırdıktan sonra istediğiniz zaman yine fiziki bir biçimde şubeye giderek altınlarınızı alabilirsiniz. Garanti Bankası fiziki altın çekme müşteri olduğunuzda oldukça basit işlemlerdir.

Hesabınızda dilediğiniz zaman çekme işlemi yapabilirsiniz. Hesabınızdan altın satmak isterseniz paraya çevirebilir ve başka hesaba para gönderebilirsiniz. Tüm işlemler güvenlik altında gerçekleştirilir.


Daha fazla ilgili içerik;

Altın hesabı açmak için ne kadar para lazım?

Altın hesabı açmak için gerekli olan para miktarı, bankadan bankaya değişmektedir. Bazı bankalar için minimum açılış tutarı 100 gram altın iken, bazı bankalar için 10 gram altın veya daha az bir miktar yeterli olabilmektedir.

Altın hesabı açmak için ne gerekli?

Nüfus cüzdanı veya pasaport
İkametgah belgesi
Banka hesap cüzdanı veya kredi kartı

Altın hesabı açtırmak karlı mı?

Altın fiyatlarının genel olarak yükselme eğiliminde olduğu düşünüldüğünde, altın hesabı açtırmak karlı olabilir. Ancak, altın fiyatlarındaki dalgalanmalar nedeniyle bu konuda risk söz konusudur.

Altın hesabı para kesiyor mu?

Altın hesabı için bazı bankalar hesap işletim ücreti, altın alım satım komisyonu gibi ücretler talep edebilmektedir. Bu ücretlerin miktarı, bankadan bankaya değişmektedir.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥