Garanti BES iptal işlemini sizlerle paylaşıyoruz. Garanti emeklilik ve hayat A.Ş BES iptali, Garanti BES iptal SMS ile nasıl yapılır, birlikte inceleyelim.

Garanti BES İptal işlemleri birçok farklı kanaldan yapılabilmektedir. Online işlemler, mobil uygulama, şube, SMS ile iptal gibi farklı seçenekler bulunmaktadır. Ancak önceden söylemek gerekir ki BES iptali tek adımda gerçekleştirilebilen bir işlem değildir. BES iptali için önce bir başvuru süreci sonrasında ise başvurunun sonuçlanma süreci söz konusu olmaktadır.

Garanti BES iptali yaptırırken henüz başlangıç dönemindeyken iptal yaptırmak istiyorsanız çok daha kolay bir şekilde işlemleri tamamlayabilirsiniz. Ancak bir süre devamlı BES üyeliğiniz olduysa bu noktada devlet desteği nedeni ile işlemler biraz karmaşık hale gelebilir. Garanti BES iptali hakkında merak edilenleri ve BES iptali yöntemlerini yazımızda derledik. 

Garanti BES iptal SMS

Garanti BES iptal SMS kanalı ile iptal başvurusu yapılabilmektedir. Bunun için aşağıda yer alan adımları takip etmelisiniz;

 • 444 0 336 Garanti müşteri hizmetlerini arayın.
 • Sesli yanıt sistemine yönlendirileceksiniz. Bu noktada “BES İptali” diyerek yönlendirmeyi bekleyin.
 • Müşteri temsilcisine BES iptali yapmak istediğinizi söyleyin.
 • Sizden istenen T.C. kimlik numarası bilgisini verin.
 • Müşteri temsilcisi işlemleri tamamladığında BES iptali için başvurunuz tamamlanmış olacaktır. Başvuru sonucu 10 iş günü içerisinde belirlenmektedir. Onaylanması halinde iade süreci başlamaktadır.

Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş BES İptali

Garanti emeklilik ve Hayat A.Ş BES iptali şube kanalı ile gerçekleştirilen iptal işlemlerinden doldurulması zorunlu olan bir formdur. Bu formun doldurulması sonrasında cep telefonunuza bir mesaj gelecektir. İptal için otomatik olarak gönderilen SMS’e büyük harfler ile EVET yanıtını vermeniz gerekir.

Garanti şubelerinde hızlı bir şekilde tamamlayabileceğiniz BES iptal işlemleri için doğrudan doğruya şubeye mesai saatleri içerisinde gitmeniz ve T.C. kimlik numarası bilginizi paylaşmanız ile işlem süreci başlar. Aşağıda yer alan adımları takip ederek iptal formu ile hızlı bir şekilde BES iptali yaptırabilirsiniz.

 • Şubede görüştüğünüz personele T.C. kimlik numarası bilginizi veriniz.
 • T.C. kimlik numaranızı verdikten sonra çıkan ekran üzerinden iptal işlemleri gerçekleştirilmek üzere size BES iptal formu verilecektir.
 • Formu eksiksiz bir şekilde doldurmaya özen gösterin.
 • Formu teslim ettikten sonra telefonunuza bir SMS alacaksınız.
 • SMS’e EVET cevabını vermelisiniz.
 • SMS ile onaylama sonrasında iptal başvurunuz 10 gün içerisinde sonuçlandırılacaktır.
 • Sonuçlanma sonrasında para iadesi gerçekleştirilmektedir.

Garanti Otomatik BES iptali

Garanti Otomatik BES iptali

Garanti Otomatik BES iptali ilk 2 ay içerisinde hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlemde ilk iki ay başlangıç dönemi olarak isimlendirilmektedir. Zorunlu BES kaydı yapılan üyelerin cayması için böyle bir süre sunulmaktadır. Sonrasında ise otomatik BES iptali için iade süreci biraz daha karmaşık olabilmektedir.

Garanti Otomatik BES iptali yapmak için öncelikle sorgulama yapmalısınız. Sorgulama sonrasında ise aşağıda yer alan kanallar aracılığı ile BES iptali yapabilirsiniz. Yazımızın devamında her bir kanal aracılığı ile iptal işlemi gerçekleştirmenin yollarını adım adım derledik.

 • Mobil uygulama,
 • Online işlemler,
 • Çağrı merkezi,
 • Şube.

Daha fazla ilgili içerik;


Garanti BES Sorgulama

Garanti BES sorgulama işlemini online işlemler, mobil uygulama, müşteri hizmetleri kanalları ile gerçekleştirebilirsiniz. BES sorgulama için mobil uygulamayı kullanmanız halinde doğrudan kendi mobil hesabınıza giriş yapmalısınız.

Giriş işlemi sonrasında arama bölümüne BES Sözleşmeden Ayrılma yazarak karşınıza gelen formu doldurmalı ve sonrasında iptal başvurusunu yapmalısınız. İptal sürecinin nasıl devam edeceğine dair bilgilendirmeyi sistemde kayıtlı olan iletişim numaranıza SMS kanalı ile alacaksınız. 

Garantili Bireysel Emeklilik iptali Para iadesi
Garantili Bireysel Emeklilik iptali Para iadesi

Garantili Bireysel Emeklilik iptali Para iadesi

Garanti Bireysel Emeklilik iptali para iadesi süreci iptal başvurusunun kabul edilmesi ile başlar. Vatandaşların bireysel emeklilik sistemine katılmalarından sonra 2 aylık bir cayma hakları bulunur. 2 ay sürecinde yapılan iadelerde herhangi bir kesinti söz konusu olmaz.

2 ayı geçmiş olan BES üyeliklerinde bir cayma bedeli söz konusu olur. Cayma bedeli alınması ise katılım giderleri adı altında alınmaktadır. Daha açık bir ifade ile söylemek gerekirse 2 ay geçtikten sonra BES iptali yapmanız halinde yatırdığınız tüm birikimi geri almanız mümkün değildir. Bunun bir kısmını katılım gideri adı altında sistem almaktadır.

BES iptali sonrasında ne kadar para iadesi alabileceğinizi öğrenmek için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Garanti BES iptal Telefon Numarası

Garanti BES iptal telefon numarası doğrudan Garanti müşteri hizmetleri iletişim numarasıdır. 44 0 336 numaralı Garanti müşteri hizmetleri iletişim kanalını kullanarak T.C. kimlik no bilginizi paylaşabilir ve ardından BES iptali için işlem yapmak istediğinizi dile getirebilirsiniz.

BES iptali için ilk 2 aylık süreçte erken dönem iptal seçeneği ile kolayca sözleşmeden dönebilirsiniz. İki aylık başlangıç süreci sonrasında BES iptali yaptırdığınızda devlet katkı payı konusunda bilgilendirme yapılarak iptal işleminiz gerçekleştirilir. Devlet tarafından ödenen katkı payı geri alınır.

1 Comment

 1. Bireysel emeklilik kadar gereksiz bir uygulama görmedim. Zorla iş yerinde bireysel emeklilik yapılması sağlanıyor. Her gün biriktirdiğiniz paranın değeri azalmaya balıyor. nedne böyle bir şeyi kabul edeyim ki