Türkiye hayat emeklilik BES iptal ve Türkiye Hayat Emeklilik internet şubesi işlemlerini sizlerle paylaşıyoruz. BES iptal e-devlet ve Türkiye Hayat Emeklilik ayrılma talep formunu birlikte inceleyelim.

Türkiye Hayat Emeklilik BES işlemi birkaç farklı kanalla gerçekleştirilebilmektedir. Müşteri hizmetleri üzerinden iptal için başvuru oluşturabilir ya da doğrudan VakıfBank şubelerine başvurabilirsiniz.

Türkiye Hayat Emeklilik uygulamaları doğrudan VakıfBank ile Türkiye Hayat işbirliği ile gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamalar ile birlikte mevcut birikimleri değerlendirmek, emeklilik döneminde aktif bir şekilde kullanmak mümkün hale gelmektedir.

Yazımızın devamında Türkiye Hayat Emeklilik BES iptali nasıl yapılır, sorgulama yapmak için neler yapılması gerekir gibi merak edilen başlıkları açıkladık.

Türkiye Hayat Emeklilik BES İptal SMS

Türkiye Hayat Emeklilik BES İptal SMS ile gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için ilk adım SMS ile başvuruda bulunmaktır. Başvuruda bulunmak için VakıfBank şubelerine gidebilir ya da online bankacılıktan faydalanabilir, müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Türkiye Hayat Emeklilik BES iptali için kullanılacak SMS kanalında mesaj göndermeniz gereken adres 4933’tür. Gönderilecek mesaj ise; VEML (Boşluk) T.C. Kimlik Numarası (Boşluk) CAYMA (Boşluk) Doğum Tarihi bilgisi yazılmalıdır. Ardından 4933’e gönderilerek BES iptali için SMS ile başvuru yapabilirsiniz. Bir örnekle;

  • VEML 111111111111 CAYMA 01.01.1990
  • Gönderilecek adres: 4933

Bu mesajın atılması sonrasında başvuru tamamen iptal edilmez. Aksine SMS ile gönderdiğiniz mesaj bir iptal başvurusudur. Banka tarafından değerlendirilen başvurunuz sonrasında 10 iş günü içerisinde Türkiye Hayat Emeklilik BES İptal işlemi sonuçlanır. Sonuçta onay ya da ret durumuna bağlı olarak SMS ile bilgilendirilir.

Türkiye Hayat Emeklilik Ayrılma Talep Formu

Türkiye Hayat Emeklilik ayrılma talep formu, VakıfBank şubelerine giderek yetkililerden talep etmeniz halinde elde edebileceğiniz bir evraktır. İptal formunu doğrudan şubede doldurabilirsiniz. VakıfBank şubeleri hafta içi her gün 09.00-12.30 ile 13.30-17.00 saatleri arasında faaliyet göstermektedir.

İptal formu doldurmak yerine müşteri hizmetlerini arayarak BES iptali için telefon kanalı ile işlem de yapabilirsiniz. Bununla birlikte online bankacılık ve mobil bankacılık üzerinden de emeklilik ile ilgili işlemler yapmak mümkün.


Daha fazla ilgili içerik;


T.C. Kimlik No ile Bireysel Emeklilik Sorgulama

T.C. Kimlik No ile Bireysel Emeklilik Sorgulama

T.C kimlik no ile bireysel emeklilik sorgulama işlemleri oldukça kolaydır. Doğrudan e-devlet kanalı ile bireysel emekliliğinizi sorgulayabileceğinizi biliyor muydunuz?

  • E-devlet uygulamasına kişisel bilgileriniz ile giriş yapın.
  • Arama bölümüne bireysel emeklilik yazın.
  • Karşınıza çıkan arama sonuçlarında yer alan bireysel emeklilik sorgula seçeneğine tıklayın ve sorgulama işlemini gerçekleştirin.
  • Bu sorgulama sadece bireysel emeklilik mevcut olup olmadığını ifade eder. Sorgulama sonrasında herhangi bir başvuru ya da iptal işlemi için emeklilik sistemi için tercih ettiğiniz kuruluş ile işlemlerinizi halletmeniz gerekir.

Türkiye Hayat Emeklilik İletişim

Türkiye Hayat Emeklilik iletişim bilgileri BES iptali için de sıkça araştırılmaktadır. BES iptali için doğrudan VakıfBank müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz. Müşteri hizmetleri iletişim numarası; 0850 222 9 237’dir. Diğer iletişim bilgileri;

  • WhatsApp iletişim hattı; 0549 802 47 75
  • VakıfBank Müşteri Hizmetleri; 0850 222 0724
  • Türkiye Hayat Emeklilik Müşteri Hizmetleri; 0850 202 20 20

2 Comments

  1. BES sistemine iş yerinden dolayı girmek zorunda kaldım. Çıkmak istiyorum ama iptal edemiyorum. Aşırı saçma ve gereksiz bir uygulama neden giriş yaptığımı anlamış değilim bir daha asla girmem.