Kripto para borsalarının günden güne öne çıkmasıyla birlikte çeşitli soruların da gündeme gelmesi kaçınılmaz olmaktadır. Gate.io kripto para borsası da özellikle alt coinler kapsamında öne çıkan ve adından sıkça bahsettiren bir platformdur.

Gate.io borsası 2013 yılında kurulmuştur ve 2017 yılında bilinirliğini artırır hale gelmiştir. İlk kripto para borsalarından biri olma özelliğine de sahip kripto para borsası güvenlik önlemleri için çeşitli yöntemleri de denemektedir. Bu kapsamda değerlendirilen fon şifresi de hesap şifresinden farklı olarak fonlara erişimi engellemek adına yapılan bir güvenlik türüdür. Fon şifresi sayesinde;

 • Hesap şifresinden farklı olarak bir güvenlik yöntemi sunuluyor.
 • Alım-satım işlemlerinde de bu şifre gerekmektedir.
 • Para yatırma ve para çekme işlemlerinde de fon şifresi girilmelidir.

Fon şifresi sayesinde güvenlik anlamında ikinci bir duvar oluşturulmuştur. Bu sayede kullanıcıların rahatça işlem yapabileceği bir ortam sunulmaktadır.

Gate.io şifre değiştirmGate. io fon şifresi değiştirmee

Gate. io fon şifresi değiştirme, her kripto borsa sayfasında ve hatta bilgilerimizin yer aldığı sitelerde şifrelerin iyi dereceye sahip olması önem arz etmektedir. Şifrelerin güvenliği sağlama yolunda en önemli basamak olduğunu belirtmekte fayda vardır. Şifrelerinizin doğruluğundan ve sağlamlığından şüpheleniyorsanız şifrenizi değiştirmek en mantıklı adım olacaktır. Bu kapsamda gate.io şifresi nasıl değiştirilir sorusunu cevaplamak faydalı olacaktır.

 • Şifremi unuttum bölümüne tıklamanız gerekmektedir.
 • Gate.io sayfasına kayıt yaptığınız e-mail adresinizi girerek captcha bölümünü çözmeniz gerekmektedir.
 • Bu aşamadan sonra mail adresinize sıfırlama maili düşecektir.
 • Maildeki linki kullanarak şifrenizi değiştiriniz.

Gate.io şifresi nasıl alınır

Gate.io Fon Şifresi Nedir

Gate.io şifresini almak için kayıt aşamasındaki işlemleri tamamlamanız gerekmektedir. Bu süreç çoğu sitede benzer olmakla birlikte gate.io kullanımı sırasında da aynı prosedürleri kullanmanız gerekmektedir. Bu kapsamda şifremi unuttum seçeneğini kullanabilirsiniz. Kayıt olduğunuz e-mail adresi ile işleme başlayabilirsiniz.

Bu aşamada size bir mail gelecek ve bu mail aracılığıyla yeni şifrenizin belirlenmesi istenecektir. Bu kapsamda şifrenizi güçlü bir şekilde oluşturmanız güvenliğiniz açısından önem arz etmektedir. Büyük ve küçük karakter karışımı ve rakam kullanımı önceliğiniz olması ve noktalama işaretleri de kullanmalısınız. Unutmayacağınız bir gate.io şifresi belirlenmesi ilerleyen süreçlerde sizi daha güvende hissettirecektir.


Daha fazla ilgili içerik;


Gate.io fon şifresi devre dışı bırakma

Gate.io fon şifresi devre dışı bırakma bazı kullanıcıların talebi olmaktadır. İkinci bir ek güvenlik aşamasını talep etmeyenler ve bu durumdan vazgeçenler fon şifresini kaldırabilirler. Bu kapsamda;

 • Gate.io sayfasına girerek hesap ayarları menüsüne giriş yapınız.
 • Şifremi unuttum – Kaldırma aşaması için bilgisayarda tarayıcı kullanmanız tavsiye edilmektedir.
 • Diğer aşamada fonlarım kısmına giriş yapınız.
 • Güvenlik ayarları menüsüne girmeniz gerekmektedir.
 • Kimlik ve güvenlik menüsüne giriş yapınız.
 • Alt tarafta yer alan Fon şifresi bölümünden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Detaylı bir şekilde yer alan açıklama ile gate.io sitesinde fon şifresi kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu kapsamda aşamaları yer alan adımlara dikkat etmeniz gerekmektedir.