Gelir yuvamız başvurusu nasıl ve nereden yapılır sorusu sıkça merak ediliyor. Yuvamız projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen bir projedir.

İlgili proje okul öncesi çocuklara yöneliktir. Bu noktada İstanbul’un pek çok yerine çeşitli okul öncesi eğitim binaları inşa edildi. Yine yapılan açıklamaya göre talebe yönelik bu bina ve okul sayısında da artış olacağı ifade ediliyor. Başvuruda bulunmak isteyen kişiler ise başvuru süreçlerini, başvuru şartları ve detaylarını merakla araştırıyor.

Genel olarak Yuvamız projesi kapsamında kayıt yaptırmak için bağlı kurumu ziyaret ederek kayıt açtırmanız gerekiyor. Ancak Yuvamız projesinde çalışmak istiyorsanız da iş başvuru talebinizi iletmeniz gerekiyor. Başvuru adımları şu şekildedir;

  • yuvamiz.ibb.istanbul/anasayfa adresini ziyaret ederek başvuru ekranına erişim sağlayın.
  • Başvuru talebinizi gerekli formu doldurduktan sonra iletin.
  • Sonraki adımda ise yine aynı ekran üzerinden ‘’başvuru sorgula’’ alanına tıklayarak başvurunuzun durumunu inceleyebilirsiniz.

Başvuru öncesi ve sonrası için ihtiyacınız olan bilgilere Alo 153 hattını arayarak da ulaşmanız mümkündür. Alo 153 hattını 7/24 aktif bir şekilde arayarak ayrıntılı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

İBB Yuvam İstanbul İş Başvurusu

Gelir Yuvamız Başvurusu

İBB yuvam İstanbul iş başvurusu oldukça basit adımlardan oluşuyor. Yuvamız projesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafında organize edilmiştir. Bu bağlamda eğer yuvamız projesi kapsamında çalışmak istiyorsanız da doğrudan İBB kariyer sayfasından başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru adımları kısaca şu şekildedir;

  • kariyer.ibb.istanbul sayfasını ziyaret edin.
  • Ardından ana sayfada yer alan ‘’genel başvuru’’ kısmına tıklayarak devam edin.
  • Bu alanda açık pozisyonlar için iş ilanları oluyor. Yuvamız projesi için açılan ilanlara direkt olarak başvuruda bulunabilirsiniz.

Öz geçmiş ve CV’lerinizle yapacağınız bu başvurular değerlendirmeye alınacaktır. Değerlendirme neticesinde ise olumlu olursa tarafınıza geri dönüş sağlanıyor.

Yuvamız İstanbul Öğretmen Başvuru

Yuvamız İstanbul öğretmen başvuru süreçleri sadece ilgili pozisyon için ilan açılırsa mümkündür. Her geçen gün İstanbul’un farklı noktalarına yeni okul öncesi binaları inşa ediliyor. Bu sayı arttıkça sözleşmeli ya da kadrolu öğretmen talebi de artıyor. Buna bağlı olarak İBB tarafından yeni okul öncesi öğretmen iş ilanları yayınlanıyor. Bu ilanları İBB kariyer sayfası üzerinden takip ederek doğrudan başvuruda bulunabilirsiniz.

Yuvamız İBB Kayıt Ne Zaman?

İBB yuvamız projesinin 2023-2024 dönemi için yeni kayıt tarihleri belli oldu. İlgili ön başvurular için kayıt tarihleri 21-30 Haziran 2023 olarak açıklandı. İstanbul ilinde yer alan 32 Yuvamız için de başvuru süreçleri geçerlidir.

Yuvam İstanbul Hangi İlçelerde?

İstanbul Belediyesi tarafından başlatılan Yuvamız projesi kapsamında toplam 32 adet adres hizmet veriyor. Bunların bulunduğu ilçeler ise; Arnavutköy, Avcılar, Bahçelievler, Bakırköy, Başakşehir, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Esenler, Esenyurt, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik ve Sancaktepe olarak yansıyor.


Daha fazla ilgili içerik;