Geniş omuzlu kadınlar için giyinmek bazı durumlarda çok zor olabilir. Giyim tarzınız her zaman görünüşünüz ile uyumlu olmalıdır. Büyük ayaklarınız varsa kaba ayakkabılardan, geniş omuzlarınız varsa dar giysilerden uzak durmaya çalışabilirsiniz. Her ne olursa olsun vücudunuz için uygun giyim tarzını bularak kendinizi daha güzel ve daha iyi hissedebilirsiniz.

Geniş Omuzlu Kadınlar Nasıl Giyinmeli? (Kombinler)

Geniş omuzlu kadınlar için giyim tarzının belirlenmesi süreci normal omuzlara sahip olan kadınlara göre daha zordur. Geniş omuzlar giyinişe göre bazen çok sırıtabilmektedir. Omuzlarınızın daha güzel ve daha şık görünmesini sağlamak için bazı tüyoları yazımızın devamında sizler için derledik.

Geniş Omuzlu Kadınlar Nasıl Spor Yapmalı

Geniş Omuzlu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Geniş omuzlu kadınlar için spor yapma yöntemleri aslında omuzlarını genişletmek ziyade dikleştirmeye yönelik olmalıdır. geniş ve düşük omuzlar kısa sürede kendini gösteren omuzlardır. Siz de omuzlarınızın genişliğini daha güzel göstermek isterseniz omuz dikleştirme çalışmalarını yapabilirsiniz.

Omuzlarınız genişse omuz genişletmeye yarayan kol kaldırma hareketlerinden uzak durun. Vücudunuzun daha çok alt kısımlarına çalışabilirsiniz. Omuzlarınızı genişletmek istememiniz üst vücudunuzu boşvermeniz anlamına gelmemeli. Üst vücut çalışmalarını da yaparken vücudunuzun hangi bölgesini geliştirdiğinizin farkında olarak çalışma gerçekleştirmeniz yeterli olacaktır.

Bayanlarda Geniş Omuz Sorunu

Geniş Omuzlu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Bayanlarda geniş omuz sorunu çoğu zaman nasıl giyineceğini bilmemekten kaynaklanmaktadır. Geniş omuzlarınız varsa buna uygun giysiler giyerek omuzlarınızı daha normal boyutlarda gösterebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan bazı tüyolar oluşturduk. Siz de bu tüyoları kendinize göre yorumlayarak omuzlarınız ile barışabilirsiniz.

  • Kalın askılı giysiler yerine ince askılı giysileri tercih edin.
  • Ceket boyunda bel hizasında kalan seçenekler omuzlarınızı daha az geniş gösterecektir.
  • Omuzlarınızı ortaya çıkaracak dar elbiseler giymekten kaçının.
  • Omuzlardan aşağıya doğru dökümlü olan kıyafetler geniş omuzlarınıza yepyeni bir görüntü katacaktır. Üstelik omuzlarınızı sevmeniz için yeterli bir hamle bile olabilir.
  • Gömlek giymekten kaçınmayın. Gömlekler omuzlarınızın genişliğinden faydalanmanızı sağlayacaktır. Herkes bilir ki dar omuzlu kişilere gömlek yakışmaz. Bu avantajdan faydalanın.

Bayanlarda Geniş Omuz Nasıl Daraltılır

Geniş Omuzlu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Bayanlarda geniş omuz daraltma çabaları aslında çok hızlı sonuç alınabilen çabalar değildir. Omuzların daraltılması sadece spor ile doğrudan mümkün olmayabilir. Ancak düzenli  spor yapmak vücudunuzun şekillenmesini sağlayacağından omuzlarınızın da daha az rahatsız edici bir forma dönüşmesine imkan tanıyacaktır.

Geniş Omuzlu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Omuzlarınızı daraltmak için omuzlarınızı genişleten aktivitelerden uzak durun. Özellikle dirseklerin duvar ile temas ettiği ve ellerin omuz hizasında hareket ettirildiği rotasyon hareketinden uzak durmayı tercih edin. Omuzlarınız için vücudunuzun kalan bölümlerine daha fazla spor yolu ile şekillendirme hareketi yapmayı tercih etmek vücudunuzun daha şekilli ve güzel görünmesini sağlayacaktır.


Daha fazla ilgili içerik;

Omuzları geniş olan kadınlar nasıl abiye giymeli?

V yaka veya kayık yaka abiye tercih edin
Omuzları açıkta bırakan abiyelerden kaçının
Omuzları daraltacak detaylara sahip abiye tercih edin
A kesim veya A-line abiye tercih edin
Koyu renk abiye tercih edin

Geniş omuzlu olup olmadığımı nasıl anlarım?

Geniş omuzlu olup olmadığınızı anlamak için, omuz genişliğinizi boyun genişliğinizle karşılaştırabilirsiniz. Omuz genişliğiniz, boyun genişliğinizden daha genişse, geniş omuzlu olduğunuzu söyleyebiliriz.

Normal bir insanın omuz genişliği kaç cm?

Normal bir insanın omuz genişliği, 35-40 cm arasındadır. Ancak, bu ölçü, kişinin boyuna, kilosuna ve vücut yapısına göre değişebilir.

Kadınlarda omuz genişliği ne kadar olmalı?

Kadınlarda omuz genişliği, 35-38 cm arasında olması idealdir. Bu ölçü, kadının boyuna, kilosuna ve vücut yapısına göre değişebilir.