Göktaşı Alıcıları – Göktaşı Satmak İstiyorum

Göktaşı alıcıları Güneş’in etrafında dolaşan ve astreoid kuşağında yer alan metal parçalarını satın alan kişilerdir. Dünya’nın yörüngesine girerek hız kazanan ve sonrasında dünyaya düşen göktaşları bazı vatandaşlar tarafından bulunabiliyor.

Göktaşları sürekli bulunmadığından ve içeriği yönünden %100 göktaşı olduğundan emin olunduğunda oldukça değerli taş olabilir. Bu nedenle bulduğunuz göktaşlarını göktaşı alıcılarına biçilen değerlerine uygun bir şekilde satabilirsiniz.

Göktaşı Buldum Ne Yapmalıyım?

Göktaşı bulduysanız öncelikle göktaşının özgünlüğünü kontrol etmelisiniz. 3 çeşit göktaşı vardır. Bunlardan ilki demirli göktaşlarıdır. Demirli göktaşları katı nikel demir alaşımından oluşurlar. Dünya genelinde de oldukça fazla bulunan demirli kraterlere benzer.

Herhangi bir mıknatıs ile test ettiğinizde göktaşınız mıknatısı çekiyorsa demir nikel alaşımından oluştuğunu kolayca anlayabilirsiniz. Göktaşınız taşsı göktaşı grubunda yer alıyorsa bu noktada en yaygın bulunan göktaşı ile karşılaşmışsınız demektir. Göktaşının içerisinde kaya parçaları bulunur.

Taşsı demirli karışımdan oluşan göktaşları ise bulabileceğiniz son göktaşı türüdür. Yine göktaşları arasında yaygın bulunan bir türdür. En az bulunan ise doğrudan demir nikel alaşımından oluşan göktaşlarıdır. Aralarında en değerli olanlar da onlardır.

Göktaşı Alan Firmalar

Göktaşı alan firmalar öncelikle göktaşının test sonucuna bakmak isteyecektir. Laboratuvar testi sonucunda göktaşının alaşımı da netleşeceğinden tam anlamı ile değerinde satmanız mümkün hale gelir. Göktaşı satmak için bu konuda faaliyet gösteren web sitelerinden faydalanabilirsiniz. Analiz yapan birçok web sitesi satış konusunda da fiyatlandırma yapmaktadır.

Göktaşını bulduktan sonra göktaşını satmak için tanımlamanız gerekir. göktaşı tanımlama işlemini tamamladıktan sonra ise fiyat biçmeye başlayabilirsiniz. Göktaşlarının Dünya genelinde az bulunması nedeni ile değerli olduğu biliniyor.

Laboratuvarlar tarafından test edilen taşlar, işlem sonunda testi başarı ile geçebilirse değeri de belirlenir. Her yıl birçok kişinin test edilmek üzere göktaşı sandığı kaya parçalarını gönderdiği de biliniyor. Bu nedenle göktaşı olup olmadığını anlamak için mutlaka bir laboratuvar testine ihtiyacınız var.

Göktaşınızı teste göndermeden önce üzerine dikkatle bakın. Çünkü göktaşlarının üzerinde gözenekler olmaz. Kayaların üzerinde bulunan gözenekler garip görünebildiğinden dünya dışı gibi gelebilir. Ancak göktaşlarının üzerinde gözenekler bulunmaz.

Göktaşı Alan Yabancılar

Göktaşı alan yabancılar göktaşlarının Türkiye bağlamında biçtiğiniz değerinden çok daha fazlasını biçerek yurt dışında satmaktadır. Yabancıların göktaşı almasının iki nedeni vardır. Göktaşını incelemek ya da satmak. Genellikle satmak için alınan göktaşları yabancılar tarafından ilgi görebiliyor.

Göktaşı alan yabancılara ulaşabileceğiniz herhangi bir firma ya da web sitesi bulunmuyor. Bu işi yapan Türk firmalar bulunduğundan doğrudan ve hızlı  bir şekilde göktaşı satışı ile ilgilenecek yabancıları bulmak pek mümkün olmayabilir.

Göktaşı Satmak İstiyorum!

Göktaşı satmak i̇stiyorum

Siz de “Göktaşı satmak istiyorum!” diyorsanız elinizdeki göktaşının değerini tespit etmekle işe başlayabilirsiniz. Ardından göktaşı satışı yapabileceğiniz web sitelerini ve iletişim numaralarını arayabilirsiniz.

Göktaşı satmak için WhatsApp üzerinden iletişim kurabileceğiniz firmalardan biri de Göktaşı Analiz firmasıdır. Firma ile iletişime geçmek için web sitesini kullanabilir ya da aşağıda yer alan iletişim numarasını kullanabilirsiniz; +90 501 370 16 23.

Göktaşı Alıcıları İletişim Numarası

Göktaşı alıcıları iletişim numarası firmadan firmaya değişkenlik gösterebilir. Öncesinde göktaşının değerini tespit etmelisiniz. Değerinden ve laboratuvar sonucundan emin olduktan sonra göktaşının değeri konusunda pazarlık yapabilirsiniz.

Göktaşı alıcıları ile doğrudan iletişim kurabileceğiniz bir online kanal bulunmuyor. Genellikle değerli eski eşyaları satan antikacılar üzerinden ya da göktaşı analiz sayfaları üzerinden firmalar ile iletişime geçmek mümkün olmaktadır.  Göktaşı Analiz sayfasının iletişim numarası olan 0501 370 16 23 arayarak göktaşınızı satmak istediğinizi de dile getirebilirsiniz.

Göktaşı Alan Siteler Hangileridir?

Göktaşı alan siteler genellikle göktaşı analizi yapan sitelerdir. Analiz sonrasında göktaşının değerinden satın alınması için Göktaşı Analiz benzeri sitelere başvurabilirsiniz.

Göktaşı Koleksiyoncuları İletişim

Göktaşı koleksiyoncuları ile iletişime geçmek için koleksiyon mağazalarından yardım alabilirsiniz. Online olarak göktaşı koleksiyoncularının kullandığı ortak bir platform bulunmuyor.

Uzaylı Resimleri

925 Ayar Gümüş Fiyatı Ne Kadar

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥