Google Hesabımın Şifresini Nasıl Bulabilirim (Sıfırla)

Google hesabımın şifresini nasıl bulabilirim sorusu çoğu insanın sıkça karşılaştığı problemlerin başında yer alıyor. Gününüzde hemen hemen her yerde karşımıza şifreler çıkmaktadır. Özellikle internette, üye olduğumuz hesaplarda, sayfalarda, kullandığımız kartlarda şifreler mevcuttur. Hepsinin şifresinin farklı olması sıklıkla unutulur ya da karıştırılır.

Google hesabımın şifresini nasıl bulabilirim

Gmail hesabı birçok uygulamaya, mesajlara erişim sağlaması sebebiyle çok önemlidir. Gmail şifrenizi hatırlayamıyorsanız tek yapmanız gereken şifre sıfırlayarak yeni bir şifre oluşturmaktır. Şifre sıfırlamak için:

  • Hesabınızı kurtarma adımlarını uygulamalısınız. Hesabınızı doğrulamak için size bazı sorular sorulur ve e posta gönderilir. E postayı göremiyorsanız spam ya da toplu gönderilere bakmalısınız.
  • Gmail hesabınıza kaydolurken kullandığınız diğer e posta adreslerini kontrol edin.

Telefonda Açık Olan Gmail Şifresini Öğrenme

Telefona açık olan gmail şifresini öğrenme işlemi bu sorunla karşılaşan kişiler tarafından merak ediliyor. Telefonunuzda açık olan mail şifresi öğrenilmesi kolaydır. Fakat gmail şifresinin öğrenilemediği durumlarda şifre sıfırlayarak yeni bir şifre de oluşturabilirsiniz. Telefonda açık olan gmail hesabınızın şifresini öğrenmek için;

  • Gmail hesabınızla ilişkilendirdiğiniz ikinci bir eposta adresi bulunuyorsa ya da hesabınıza doğrulama yaptığınız bir telefon numarası kayıtlı ise gmail şifresi kolaylıkla geri alınabilir. Geri almak için telefona veya diğer epostaya gelen kodu tıklayarak gereken adımları takip etmelisiniz.
  • Gmail şifrenizi öğrenemediğiniz durumlarda ikinci epostaya link isteyerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Gmail Şifremi Nasıl Bulurum

Şifrenizi sıfırlamak için kullanabileceğiniz yöntemler şunlardır:

  • E-posta ile şifre sıfırlama: E-posta adresinize bir şifre sıfırlama bağlantısı gönderilir. Bu bağlantıya tıklayarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.
  • Telefon ile şifre sıfırlama: Telefon numaranıza bir şifre sıfırlama kodu gönderilir. Bu kodu kullanarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.
  • Güvenlik soruları ile şifre sıfırlama: Google hesabınızı oluştururken belirlediğiniz güvenlik sorularını yanıtlayarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

Gmail Şifremi Unuttum Geri Alamıyorum

Gmail şifremi unuttum geri alamıyorum sorunu birçok gmail kullanıcının yaşadığı sorunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Gmail şifrenizi unuttuysanız ve geri alamıyorsanız şifre sıfırlamayı denemelisiniz. Şifre sıfırladıktan sonra yeni bir şifre belirleyerek hesabınıza yeni şifreniz ile girebilirsiniz.  Gmail şifresini unuttuysanız şifremi unuttum kısmına basarak karşınıza çıkan ekranda başka bir e posta ya da telefon numarası istenir. Gmail hesabı açarken hangisini kullandıysanız onu yazmalısınız. Ondan sonraki adımları takip ederek şifre sıfırlayabilirsiniz.

  Şifre sıfırlamak istemiyorsanız ya da şifre sıfırlayamadıysanız şifre kurtarma adımlarını denemelisiniz. Burada karşınıza hatırladığınız son şifreyi girin diye bir kısım karşınıza çıkar. En son hatırladığınız şifreyi hatırlıyorsanız bu kısma yazmalısınız. Hatırlamıyorsanız başka soruları denemelisiniz. Şifrenizi kurtarana kadar bu adımları takip edebilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Google hesabı şifresi nasıl görünür?

Google hesabı şifresi, Google hesabınıza giriş yapmak için kullandığınız paroladır. Bu şifre, sadece siz ve Google tarafından bilinir. Google hesabı şifrenizi görmek mümkün değildir.

Google şifremi unuttum nasıl öğrenebilirim?

Google Hesabınızı açın.
“Şifrenizi mi unuttunuz?” bağlantısına tıklayın.
Kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.
“Devam” düğmesine tıklayın.
Şifreyi sıfırlamak için bir yöntem seçin.

Gmail hesabımı şifresini unuttum nasıl geri alabilirim?

Gmail hesabınızı şifresini unutursanız, Google hesabı şifrenizi sıfırlayarak Gmail hesabınızı da geri alabilirsiniz. Yukarıdaki adımları izleyerek Google hesabı şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Google hesabı şifresi nasıl değişir?

Google Hesabınızı açın.
“Hesap ve güvenlik” sekmesine tıklayın.
“Giriş ve güvenlik” bölümünün altında “Şifrenizi değiştirin” bağlantısına tıklayın.
Mevcut şifrenizi girin.
Yeni şifrenizi girin.
Yeni şifrenizi tekrar girin.
“Şifrenizi değiştirin” düğmesine tıklayın.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥