Google Lens İndirmeden Kullan (4 Pratik Yol)

Google Lens hayatımıza daha yeni giren uygulamalar arasındadır. Hayatımıza girdiği yıllarda en popüler uygulamalar arasında yerini almıştı. Metin çevirisi, içeriklerle ilgili otomatik arama yapabilen bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Fotoğraflarınızdaki içeriklerle ilgili sonuçları direk olarak karşınıza çıkarmaktadır. Hayvanlar, bitkiler gibi birçok merak ettiğiniz konuyu otomatik arama yaparak tüm bilgileri sizlere sunmaktadır.

Google Lens ile dinleme özelliğini kullanarak istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz. Hayatımızda teknoloji bu kadar gelişmişken merak ettiğiniz her şeyin cevabını Google Lens ile bulabilirsiniz. Google Lens uygulamasını indirebilirsiniz. İndirmek istemiyorsanız ve nereden kullanacağınızı bilmiyorsanız sizler için yazımızda ele aldık. Hadi gelin bir bakalım.

  • Google Lens uygulamasını kullanmak için ilk olarak Google tarayıcısını açınız. Ardından arama kısmının sağ kısmında yer alan kamera simgesine tıklayın. Arama yapmak istediğiniz şeyin resmini çekin ve en iyi sonuçlarla karşılaşın.

Google Lens Web

Google lens i̇ndirmeden kullan

Google zaman geçtikçe kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmaya çalışmaktadır. Her geçen gün teknoloji ilerlemektedir. Teknoloji ilerledikçe kullandığımız uygulamalar da buna göre gelişim sağlamaktadır. Google bildiğimiz üzere arama motorudur. Google üzerinden merak ettiğimiz tüm konuları araştırabiliriz. Google ile aramak istediğimiz konuların resmini çekmemiz artık yeterlidir.

Ev ödevleri, hayvanlar, bitkiler neyi merak ediyorsanız sadece resmini çekin, Google da merak ettiğiniz tüm içerikleri sizlere sunsun. Google Lens ile tüm merak ettiklerinizin resmini çekerek arayabileceğinizi dile getirdik. Peki bu uygulamayı nasıl kullanabilirsiniz? Sizler için adımlar halinde anlatmaya çalıştık.

  • İlk olarak cihazınızdan Google arama motorunu açınız.
  • Google arama motorunun sağ kısımda kamera işaretini göreceksiniz.
  • Kamera simgesine tıklayın ve merak ettiğiniz nesnenin resmini çekin. İşte bu kadar kolay.

Google Lens İndir Ücretsiz

Google lens i̇ndirmeden kullan

Google Lens hayatımıza bir kolaylık sağlamıştır. Yolda gördüğünüz herhangi bir köpeğin cinsini mi merak ediyorsunuz? Tek yapmanız gereken Google Lensi açarak köpeğin resmini çekin ve hangi cins olduğunu öğrenin. Ev ödevlerinizi yaparken bazı soruları çözemediniz mi? Google Lens sizlere yardımcı olsun. Google Lens ile tüm merak ettiğiniz konuları öğrenebilirsiniz. Google Play uygulama mağazasından güvenli bir şekilde indirebilirsiniz.

Google Lens uygulamasını indirmeniz için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • Google Lens uygulamasını indirmek için ilk olarak https://lenslayers.withgoogle.com/ linkine tıklayınız.
  • Ardından cihazınızın işletim sistemini seçin.
  • Karşınıza gelen ekrandan Install seçeneğine tıklayın ve uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirin.
Google-play indir

Google Lens Çeviri Ve Görsel Arama

Google Lens ile birçok konuyu araştırabilir ve bilgi edinebilirsiniz. Tek yapmanız gereken uygulamayı açıp kameranızı önünüzde yer alan nesneye doğru tutarak çekmeniz yeterli olacaktır. Google Lens ile bir metni çevirebilir ve görsel olarak merak ettiklerinizi anında öğrenebilirsiniz.

Bitkileri ve hayvanların türünü tespit edebilir ve onlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Metinleri kopyalayabilir ve tarama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yolda yürürken tanımadığınız kişilerin kıyafetlerini mi beğendiğiniz anında hangi mağazada satıldığını ve modelini öğrenebilirsiniz. Hayatımızı kolaylaştıran uygulamalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Google Lens ile hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Google Lens nasıl aktif edilir?

Android telefonunuzda Google uygulamasını açın.
Ekranın sağ üst köşesindeki üç noktalı simgeye dokunun.
“Ayarlar”a dokunun.
“Lens”e dokunun.
“Lens’i etkinleştir” seçeneğinin yanındaki kaydırıcıyı açın.

Telefonda Google Lens Nasıl Kullanılır?

Google uygulamasını açın.
Ekranın alt kısmında bulunan Lens simgesine dokunun.
Lens’i kullanmak istediğiniz nesneye veya metne kameranızı doğrultun.
Lens, nesneyi veya metni tanımlayacaktır.

Google’da fotoğraf ile arama nasıl yapılır?

Google’a gidin.
“Resimlerle ara” kutusuna fotoğrafınızı yükleyin veya fotoğrafın URL’sini girin.
“Ara” düğmesine tıklayın.

Fotoğraftan ne olduğunu bulmak?

Google Lens uygulamasını açın.
Fotoğrafınızdaki nesneye veya metne kameranızı doğrultun.
Lens, nesneyi veya metni tanımlayacaktır.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥