Play Store indir mağazadaki diğer uygulamaların tadını çıkarmaya başla. Google Play Store bildiğiniz üzere Android cihazlarda otomatik yüklü olarak gelir. Play store üzerinden cihazınıza indirmek istediğiniz tüm ücretli ve ücretsiz uygulamaları tek tıkla indirebiliyorsunuz.

Uygulama İsmiGoogle Play Store
YayıncıGoogle
TürAraçlar
Boyut53 MB
GüncellemeOcak 2024
Google PlayHemen Yükle

Cihazınızdan Google Play Store uygulamasına erişmek için ise şu adımları takip etmeniz gerekiyor;

  • Telefonunuzdan direk uygulamalar bölümüne gidin.
  • Ardından ise çıkan uygulamalar arasından ‘’Google Play Store’’ yazana tıklayarak devam edin.
  • Uygulama bu adımdan sonra açılır.
  • İndirmek istediğiniz uygulamaların isimleri Play Store arama çubuğuna yazarak hemen görüntüleyebilir ve indirebilirsiniz.

Yer verdiğimiz adımları takip ederek her an Google Play Store uygulamasına erişim sağlayabilir ve dilediğiniz uygulamaları ücretli-ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Play Store nedir?

Play Store, Google tarafından geliştirilen ve yönetilen bir dijital dağıtım platformudur. Android cihazlar için tasarlanmış uygulamalar, oyunlar, filmler, müzikler, e-kitaplar ve daha fazlasını indirip yüklemenizi sağlar.

Play Store Silindi Nasıl Geri Yüklenir?

Play Store Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Play Store indir

Play Store Güncelle

Play Store güncelle işlem adımları oldukça basittir. Bildiğiniz üzere Google Play Store Google tarafından Android işletim sistemli cihazlar için geliştirilen bir paket yöneticisidir. Bir diğer tanımlama ile elektronik-online uygulama satış platformu da diyebiliriz. Play Store Android cihazlarda direk yüklüdür. Ancak dönemsel olarak güncelleme yapmanız gerekebilir. Güncelleme yapmak için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Play Store uygulamasını cihazınızda açın.
  • Ardından ise ekranın sağ üst kısmında yer alan profil alanına tıklayarak devam edin.
  • Sonraki adımda hakkında kısmına tıklayın ve Play store sürümü alanına dokunarak devam edin.
  • Bu adımlardan sonra ise Play Store uygulamanızın güncel olup olmadığına dair bir mesaj alırsınız. Bu mesaja ise ‘’Anladım’’ alanına dokunarak yanıt verip işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Bu adımları takip ederek kolayca Play Store uygulamasını güncelleyebilirsiniz.

Play Store APK İndir

Play Store APK indir seçeneği çeşitli web sitelerinde mevcuttur. Genel olarak Play Store uygulaması doğrudan tüm Android cihazlarda yüklü olarak geliyor. Ancak bazı özel durumlarda cihazlarınıza kendiniz yükleme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu gibi durumlarda APK seçeneğini kullanmanız mümkündür. APK indirme seçeneği sunan tamindir.com sitesi bu konuda en sık tercih edilen site olarak dikkat çekiyor. Bu site üzerinden APK bağlantısını ziyaret ederek Play Store APK indir kısmına erişim sağlayabilirsiniz. 

Google Play Hizmetleri indir

Google play hizmetleri indir seçeneğine nasıl ve nereden ulaşılır gibi sorular yoğun şekilde merak ediliyor. Google play store uygulaması Android cihazlarda otomatik olarak kuruludur. Bu nedenle ek bir indirme işlemine ihtiyacınız olmayacaktır. Sadece uygulamayı dönemsel olarak güncellemeniz gerekebilir. Güncelleme için telefonunuza otomatik olarak bildirim gelecektir. Gelen bildirimleri inceleyerek güncelleme döneminde kolayca güncelleme yapabilirsiniz.

Google Play Oyunları Ücretli Mi?

Google play oyunları ücretli ya da ücretsiz olarak sunuluyor. İstediğiniz oyunu Play Store uygulamasının arama çubuğundan aratın. Ardından oyunu yükle kısmına gelince ücret detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz Oyunlar Nasıl Yükleniyor?

Android cihazlarınıza ücretsiz oyunları Google Play Store üzerinden kolayca indirebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar; cihazınızın uygulamalar kısmından play store’yi açın. Ardından Play Store arama kısmına indirmek istediğiniz oyunun adını yazdıktan sonra indir kısmına tıklayın.

Play Store İndirme

Play Store, Android cihazlarda bulunan bir uygulama mağazasıdır. Play Store’u indirmek için, cihazınızın ayarlar menüsüne gidin ve “Uygulamalar” veya “Uygulamalar ve Bildirimler” seçeneğini seçin. “Google Play Store” uygulamasını bulun ve “Güncelle” veya “Yükle” düğmesine dokunun.

Google Play’e Uygulama Yükleme

Google Play’den uygulama yüklemek için, cihazınızda Play Store uygulamasını açın. Arama çubuğuna uygulamanın adını yazın ve uygulamayı bulun. Uygulamayı seçin ve “Yükle” düğmesine dokunun.

Play Store Açılmıyor Nasıl Güncellenir?

Play Store açılmıyorsa, uygulamayı güncellemeyi deneyin. Bunu yapmak için, cihazınızın ayarlar menüsüne gidin ve “Uygulamalar” veya “Uygulamalar ve Bildirimler” seçeneğini seçin. “Google Play Store” uygulamasını bulun ve “Güncelle” düğmesine dokunun.

Play Store Silindi Nasıl Geri Getirilir?

Play Store silindiyse, cihazınızın ayarlar menüsüne gidin ve “Uygulamalar” veya “Uygulamalar ve Bildirimler” seçeneğini seçin. “Google Play Store” uygulamasını bulun ve “Yükle” düğmesine dokunun.

Play Store Silindi Nasıl Geri Getirilir?

Play Store silindiyse, cihazınızın ayarlar menüsünden uygulamayı yeniden yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyin:
# Cihazınızın ayarlar menüsüne gidin.
# “Uygulamalar” veya “Uygulamalar ve Bildirimler” seçeneğini seçin.
# “Google Play Store” uygulamasını bulun.
# “Yükle” düğmesine dokunun.

bilirsiniz.