Gram Altın Makas Aralığı En Az Olan Banka 2023 (GÜNCEL)

Bankalar altın makas aralığı 2023 yılında güncel rakamları ne kadar? Alış satış farkı en az olan altın ayar’ı kaç’tır?

Gram altın makas aralığı en az olan banka 2023, son zamanlarda ülkemizde birçok kişi yatırımla ilgilenmeye başlamıştır. Yatırım araçlarından birisi olan altın hakkında merak ettiğiniz tüm konuları yazımızda ele alacağız.

Yatırımlarınızı gram altın üzerinden yapmak istiyor ve al sat işlemleri ile günlük, haftalık olarak kazanç sağlamak istiyor olabilirsiniz. Özellikle yatırımlarını günlük ve haftalık olarak alım-satım yapan kişiler için makas aralığı önemli konulardan biridir. Makas aralığı sürekli olarak değişir. Bu yüzden alttaki veriler net veriler olmadığını bilmelisiniz. İşlem saatinden ve birçok etmene bağlı olarak makas aralığı değişir. Makas aralığı en düşük İş Bankası’dır. Bankaların makas aralığı şu şekildedir;

  • Kuveyt Türk Makas Aralığı; 16
  • Albaraka Makas Aralığı; 20
  • Garanti BBVA Makas Aralığı; 15
  • İş bankası Makas Aralığı; 14
  • Vakıfbank Makas Aralığı; 17
  • Akbank Makas Aralığı; 18
  • Ziraat Bankası Makas Aralığı; 19
  • ING Makas Aralığı; 15

Bu veriler iş saati içerisinde makas aralıklarına aittir. Makas aralığı iş saatleri dışındaysa daha yüksek oranlarda olacağını unutmayınız.

Gram altın makas aralığı en az olan banka 2023 (güncel)
Banka makas aralığı saatleri

Banka Makas Aralığı Saatleri

Yatırımcılar arasında makas aralığı oldukça önemli bir kavramdır. Makas aralığı bankaların yapılan işlemler karşılığında kar elde etmek için kullandıkları bir sistem olarak karşımıza çıkar. Alım ve satım işlemleri arasında oluşan farklılığa kısaca makas aralığı denir.

  • En ideal olduğu ve makas aralığının geniş olduğu saatler de 09.00 ile 17.00 arasında olan saatlerdir.

Makas aralığı anlık olarak değişen bir kavramdır. Bu yüzden veriler sürekli değişir. Makas aralığı birçok faktörden etkilenmektedir. Bankaların makas aralığı uyguladıkları saatleri merak edenler için listeledik. Bankalarda makas aralığının en yüksek olduğu saatler genellikle 17’den sonra yapılan işlemlerde gözükür. Bankaların çalışmadığı saatlerde yapılan işlemlerde makas aralığı yüksektir.

Ziraat Bankası makas aralığı saatleri

Ziraat Bankası üzerinden makas aralığı sürekli değişiklik gösterir. Makas aralığını etkileyen faktörlerden birisi ise işlem yapılan saatlerdir. İşlem yaptığınız saatler oldukça önemlidir. Ziraat bankasında işlem saatleri şu şekildedir;

  • Ziraat bankasında yatırım hesaplarında işlemler için 09.30 – 16.00 00 arasında yapılmaktadır. İş saatinde yapılan alım satımlarda en düşük makas aralığı uygulanır.

Düğünde Takılan Altınlar Kimin Olur

5 Bir Yerde Altın Fiyatı

Altın Yükselir mi?

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥