Green Card başvuru nereden yapılır ve Green Card başvuru şartları nelerdir bilgilendiriyoruz. Green Card başvuru ücreti 2023 yılında ne kadar oldu güncel bilgiler makalemizde.

Green Card başvuru tarihleri 2023 yılında Ekim ayına kadar alınmaktadır. Green Card başvurusu yapmak için gerekli şartları taşımanız halinde ekim ayında başvurular için ekim ayına kadar vaktiniz bulunuyor.

Green card başvurusu yaptıktan sonra başvuru sonuçları bir sonraki yıl mayıs ayında açıklanmaktadır. Kart başvuru sonuçlarının açıklanması öncesinde çekiliş yapılmaktadır. Çekiliş sonrasında kart almaya hak kazananlar ve yedek listeler 2023 mayıs ayında açıklanacaktır. Başvurular her yıl bir kez alınıyor.

Green Card Başvuru Tarihleri 2023

Green Card başvuru tarihleri 2023 yılında da yılın sonlarına doğru açılıyor. Ekim ayına kadar yapılan başvuruların sonuçlanması ise bir sonraki yılın mayıs ayını bulabiliyor. Green Card almak isteyen Türk vatandaşlarının başvuru yaptıktan sonra sonuç bekleme süresi ise yaklaşık 6 aydır.

Green Card başvuru tarihleri 2023 yılı itibari ile Eylül ve Ekim aylarında olması bekleniyor. Her yılın son aylarına doğru tamamlanan başvurular sonraki yılın Mayıs ayı civarında sonuçlanıyor. Başvuru yapmak için öncesinde bir uzmandan yardım alabilir ya da başvuruyu şartları taşımanız halinde kendiniz de tamamlayabilirsiniz.

Green Cart 2024 Başvuru Tarihi

Green Card 2024 başvuru tarihi 2024 yılı Ekim ayındadır. Her yılın mayıs ayında önceki yıl yapılan başvuru sonuçları açıklanırken ekim ayında ise gelecek yıl için başvurular alınmaktadır. Green Card almak isteyen vatandaşların başvuru tarihlerinden önce başvuru şartlarını taşıdığından emin olmaları gerekir.

Vatandaşların sık yaptığı hatalardan biri de pasaport süresini göz önünde bulundurmamaktır. Pasaport işlemlerinin uzaması halinde başvuru tarihlerini kaçırma riski bulunduğundan aylar öncesinde pasaport işlemlerinin halledilmesi tavsiye ediliyor.

Green Card Başvuru Şartları

Green Card Başvuru Şartları

Green Card başvuru şartları T.C. vatandaşlarının birçoğunun sahip olduğu nitelikler arasında değerlendirilmektedir. Green Card başvurusu kabul edildiğinde ABD içerisinde yaşama ve çalışma hakkı kazanılmış olur. Bu hakkın kazanılması ise ABD tarafından yapılan çekilişle mümkün olmaktadır.

Green Card sahibi olmak için sadece başvuru yapmak yeterli değildir. Başvuru sonrasında çekilişte kazanan taraf olmanız da gerekir. Çekilişe katılabilmek için Green Card başvurusu şartlarını taşımanız gerekiyor. Aşağıda yer alan Green Card başvuru şartlarını inceleyerek başvuru için gereklilikleri tamamlayabilirsiniz.

  • En az lise mezunu olmak. (Kişi lise mezunu değilse bu durumda son 5 yıl içerisinde uzmanlık barındıran bir meslek dalında en az 2 yıl süre ile çalışmış olmak.)
  • ABD’ye az göç veren ülkelerden birinde bulunmak. (Türkiye dahil)
  • En Az 18 yaşında olmak.
  • Aktif pasaport sahibi olmak.

Green Card Ücreti Ne Kadar?

Green Card ücretsizdir. Online olarak alınan Green Card başvuruları sonrasında çekilişte kazanan kişiler için ücretsiz olarak temin edilmektedir.

2023 Green Card Kaç Kişi Başvurdu?

2023 Green Card başvurusu Dünya genelinde toplam 13 milyon kişi tarafından yapılmıştır. 

Her Aileye 500 TL Yardım Başvurusu

Gelir Yuvan Nedir

700 TL Gıda Yardımı Başvuru Formu