700 TL gıda yardımı başvuru formu e-devlet üzerinden doldurulmaktadır. 700 TL gıda yardımı belediyeler tarafından yaklaşık 3 ile 4 ayda bir ihtiyaç sahibi olan ailelere yapılmaktadır. Başvuru formunun doldurulması sonrasında başvuru değerlendirilir ve ardından başvuru onaylanırsa gıda yardımı yapılır.

Son gıda yardımı uygulaması Kurban Bayramı öncesinde yapılmıştı. Gıda yardımı yapılan ailelerin açlık sınırının altında kazançları olan ailelerdir. Belirli kriterlere göre değerlendirilen başvurular sonrasında gıda yardımı almaya hak kazanan aileler başvuru yapan kişinin e-devleti üzerinden bilgi edinebilirler.

Türkiye genelinde gıda yardımı için illere göre yardım uygulama şekli değişebiliyor. Ankara’da gıda yardımı Ankara Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Başkent Kart aracılığı ile maddi yardım olarak yapılan gıda yardımı bütçesi anlaşmalı marketlerde harcanabilmektedir.

PTT 700 TL Yardım Başvurusu

PTT 700 TL Yardım Başvurusu ihtiyaç sahiplerinin e-devlet üzerinden yapabilecekleri bir başvurudur. PTT tarafından yapılan yardımda özellikle yaşlılara yönelik bir destek söz konusudur. Hiçbir karşılık beklenmeden PTT tarafından gerçekleştirilen bu yardımdan faydalanmak için aşağıdaki kriterleri taşıyor olmanız gerekmektedir. PTT 700 TL yardım alma şartları;

 • T.C. vatandaşı olmak.
 • 65 yaş ve üzerinde olmak.
 • Herhangi bir sosyal güvenceye sahip olmamak.
 • Aktif olarak çalışıyor olmamak.
 • Geçmiş dönemlerde hiç sigorta primi ödememiş olmak.
 • Gelir sahibi olmamak.

Gerekli şartları taşıdığınızı düşünüyorsanız PTT 700 TL yardımı için e-devlet üzerinden yazımızın devamında yer alan linke tıklayabilirsiniz. Sonrasında başvuru formunu doldurarak yine sonuçları da e-devlet üzerinden takip edebilirsiniz.

700 TL Gıda Yardımı Başvuru Formu E-devlet

700 TL Gıda Yardımı Başvuru Formu E-devlet

700 TL sosyal ve ekonomik destek başvuru formu e-devlet üzerinde bulunmaktadır.  Başvuru formuna ulaşmak için linke tıklamalı ve e-devlet bilgileriniz ile giriş yapmalısınız. Ardından arama bölümüne sosyal ve ekonomik destek başvuru yazmalısınız.

Açılan sayfada başvuru bölümünü göreceksiniz. Başvuru için tıkladığınızda ön başvuru formu karşınıza çıkacaktır. Ön başvuru formunu doğru bilgiler ile doldurmalısınız. Ardından da başvuru formunu göndererek e-devlet kanalından cevap beklemelisiniz.

Başvurunuzun durumunu sosyal ve ekonomik destek başvuru sonucu sorgulama ekranı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Gıda yardımı başvurusu e-devlet üzerinden yapıldığında doğrudan incelemeye alınmaktadır. İnceleme sonucuna göre SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır.

Gıda Yardımından Kimler Faydalanabilir?

Gıda yardımından başvuru sonrasında başvurusu kabul edilen alt gelir grubuna mensup vatandaşlar faydalanabilir. Maddi geliri açlık sınırının altında olan vatandaşlara gıda yardımı konusunda öncelik verilmektedir.

PTT 700 TL Yardımdan Kimler Faydalanabilir?

PTT 700 TL yardımdan sadece T.C. vatandaşı olan ve 65 yaşın üzerinde olan ihtiyaç sahibi kimseler faydalanabilmektedir.

Gelir Yuvamız Başvurusu – İBB Yardım Nasıl Alınır?

Ankara Tek Yürek Yardım Başvurusu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama

10 Comments

 1. Kızım liseye geçecek dersahaneye bile gidemedi acil paraya ihtiyacımız var

 2. Kiracıyım yetiştiremiyorum hiç bir ihtiyacımıza para acil lazım

 3. 4000 TL kira ödüyorum yakında ev sahibi çıkartıcak nasıl geçineceğim bilmiyorum

 4. Bir tane çocuğum olmasına rağmen masraflarını karşılayamıyorum çok ağrıma gidiyor sosyal yardım parasına ihtiyacım var

 5. Kirada yaşıyorum bende markete gittiğimiz zaman sadece zeytinyağ tuz alsak zaten 1000 TL geçiyor ç başvuru yaptım inşallah alabilirim yardımı

 6. Kiraciyim iki çocuk var bez sut evin esyasi yetmiyor gıda nakli yardım istiyorum

 7. Benim üç kızım var hiç bir şekilde ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz okul ihtiyaçları çok pahalı alabilecek durumda değiliz yardımlarınızı bekliyorum

 8. Hayırlı günler çok zor durumdayız elektrik su doğalgaz faturalarını ödeyemiyorum kapımda icra var iki tane çocuğum var istediklerini alamıyorum eşimi evine bakmıyor 2 ayda çocuk parası alıyordum onlar da kestiler nedendir acaba bu halde kesilir mi yağın 150 TL olduğu bir dönemde yaşıyoruz intihar edicem artık pisikkilojim çok bozuldu çocuklarımla kaldım çocuklarım aç susuz ne olur yardımcı olun kendim psikoloji hastasıyım şeker hastasıyım çalışamıyorum çocuklarıma hiçbir şey alamıyorum çocukların ellin ellerine bakıyor acilen yardımlarınızı bekliyorum ne olur gerekeni yapar mısınız kızım orta sekize gidiyor paramız yetmiyor çocuğumun dersi güzel ama okutamıyorum ne olur yardımcı olun kış geldi mont alamıyorum çocuklarıma ne olur yardımcı olur musunuz hayırlı günler

 9. Lehize ertaş on

  Kiradayım gelirim yetmiyor 3çocuk okutuyorum yetmiyor 1500kirada oturuyorum yardım istiyorum