Halkbank cesur girişimci kredisi faiz oranları ve genç girişimci kredisi 300 bin TL başvurusu nereden nasıl yapılır, bilgilendiriyoruz. Halkbank girişimci kredisi hesaplama nasıl yapılır, gelin birlikte inceleyelim.

Kredi SeçenekleriKredi Limiti
Halk Girişimci Kredisi250.000 TL
Genç Girişimci Kredisi350.000 TL
Cesur Girişimci Kredisi400.000 TL
KOSGEB Uzman Girişimci Kredisi300.000 TL
Usta Girişimci Kredisi300.000 TL
Esnaf Girişimci Kredileri300.000 TL
Tekno Girişimci Destek Kredisi500.000 TL
Kadın Girişimci Kredisi300.000 TL
Halkbank Girişimci Kredisi Faiz Oranları

Halkbank girişimci kredisi faiz oranları, girişimci kadınların da sorguları arasında yer alıyor. Girişimci kadınların iş hayatında daha fazla yer alması için uygulanan teşvik nitelikli kredilerden biri de girişimci kredisidir. 

Halkbank tarafından yapılan girişimci kredisinin faiz oranı %7.5’dir. Bununla birlikte tek bir kez olmak üzere %0,5 de kredi kullandırım ücreti alınmaktadır. Girişimci kadınlar için sıfır faizli esnaf kredisinden faydalanılması halinde faizsiz bir şekilde de kredi alınabilmektedir.


Daha fazla kredi içeriği;


Halkbank Girişimci Kredisi Başvuru

Halkbank girişimci kredisi başvurusu kadınlar için geleceğe yönelik uygulanan desteklerden biridir. Kadınların girişimcilik faaliyetleri kapsamında şartlara uygun olarak yaptıkları başvurular kabul edildikten sonra girişimci kredisi veriliyor.

Girişimci kredisinin ödeme koşulları ve girişimci kredisi kullanımı hakkında aşağıda maddelendirilmiş olan kredi özelliklerini inceleyebilirsiniz.

  • Halihazırda işini kurmuş olan kadın girişimciler için azami kredi limiti 300 bin TL’dir.
  • Kredi vadesi toplam 60 aydır. Bu 60 aylık sürecin ilk 12 ayında ana para ödemesi alınmamaktadır.
  • Kredinin aylık olarak eşit ve taksitli bir şekilde kullandırılacağı bilinmektedir.
  • Kredi vadesi devam ettiği sürece girişimci kadınlardan EFT ve Havale ücretleri alınmamaktadır.

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi Şartları

Halkbank Kadın Girişimci Kredisi Şartları

Halkbank kadın girişimci kredisi şartları bazı temel kurallardan oluşmaktadır. Tahsilat kuralları, girişimci vasfına dahil olma şartları gibi konularda detaylı bilgilere yer verdik. Halkbankası kadın girişimciler için kredi başvurma şartları;

  • Kabul gören iş planındaki projeyi gerçek anlamda hayata geçirebilecek nitelik taşıyan ve organizasyon yeteneğine sahip olan bir kadın olmak.
  • Girişimci olarak nitelendirilen kadının sahibi ya da ortağı olduğu işletmenin yönetim faaliyetlerine aktif olarak katılması.
  • Başvuruya konu olan işletme ya da hissenin en az %50’lik bir kısmının başvuran girişimci kadına ait olması.