Ziraat Bankası Evlilik Kredisi 2022

Ziraat Bankası Evlilik Kredisi ve Ziraat Bankası Düğün Kredisi hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Evlilik Kredisi İçin Nereye Başvuru Yapılır işte detayları.

Ziraat bankası evlilik kredisi 2022 bu yıl evlenecek birçok kişi tarafından merakla beklenen bir açıklama olmaktadır. Evlilik kredisi çeyiz hesabı açma veya ihtiyaç kredisi olacak şekilde iki farklı alanda alınabiliyor. Alınan bu krediler ise uygun ger ödeme yöntemleri ile çiftlerin mutluluğa adım atmasını destekliyor.

Ziraat Bankası Düğün Kredisi

Ziraat bankası düğün kredisi her yıl değişen düşük faiz oranları ile birçok kişi tarafından merakla takip ediliyor. Devlet destekli olarak alınacak bu düğün kredileri aylık ya da 3 aylık olacak şekilde birikim yapmalarına destek veriyor. Bu destekler ise 3 yıl sonra düğün öncesindeki zamanla çekilerek gerekli ihtiyaçların alınmasına yardımcı oluyor.

Ziraat bankasının vermiş olduğu bu düğün kredisinden yararlanmak için belli başlı koşulları sağlamak gerekiyor. Bu koşullar ise;

 • Ziraat Bankasına TL cinsinden çeyiz hesabı açma işleminin yapılması gerekir. Bu hem damat hem de gelin adayı tarafından yapılabilmektedir.
 • 24 yaşını doldurmamak.
 • Evlilik tarihinden en az 3 yıl önce hesabı açarak bu süreçte birikim yapmak.
 • Ödemelerin düzenli bir şekilde yapılacağı taahhüdünü vermek.
 • Türk Ceza Kanunu’nda bulunan ağır cezalardan herhangi birini işlememek veya bundan dolayı ceza almamış olmak gerekir.

Düğün kredilerinin alınmasında kişi 3 yıl önceden açacağı hesaba aylık olarak ödemeler yapması gerekiyor. Bu ödemeler ise en az 105 TL, en fazla ise 1000 TL olması gerektiğini zorunlu kılıyor. 3 yıl sonrasında biriken bu paranın toplam miktarının %20 gibi bir oranını ise devlet katkı olarak ödemektedir.

Ziraat Nakit Avans Faizi 2022

Evlilik Kredisi İçin Nereye Başvuru Yapılır?

Evlilik kredisi için nereye başvuru yapılır sorusu birçok evlenecek olan çiftin sorduğu bir sorudur. Bu işlem bizzat kişilerin Ziraat Bankası şubelerine giderek yapılması gerekmektedir. Yani internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden yapılacak bir işlem olmamaktadır. Başvuru esnasında ise kişilerden;

 • Maaş bordosu,
 • T.C. kimlik kartı veya buna eş değer bir kimlik,
 • Son 3 ay içerisinde ödenen elektrik, doğalgaz veya su faturaları.
 • Kirada olan kişilerin kira sözleşmesinin fotokopisi,
 • Serbest çalışan kişilerin vergi levhalarının net olarak gözüken fotokopi belgesi,
 • Son 3 ay içerisinde alınmış olan ikametgâh belgeleri ile başvuru yapılarak gerekli işlemler tamamlanıyor.

Ziraat Bankası Altın Fiyatları

Ziraat Bankası Kredi Erteleme 2022

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu