Test yapmadan hamile olduğunu nasıl anlarsınız bilgilendiriyoruz. Yüzde yüz hamilelik belirtileri ve 7 günde hamilelik belirtileri nelerdir gelin birlikte inceleyelim.

Hamile olduğumuzu nasıl anlarız konusunda belli başlı belirtileri takip etmek önemlidir. Mide bulantısı, baş dönmesi temel belirtiler olsa da bunların yanı sıra daha belirgin farklı belirtileri de mevcuttur. Kısaca bu belirtilerin en belirgin olanlarını sıralamak gerekirse de;

  • Adet gecikmesi,
  • Halsizlik,
  • Uyku,
  • Meme hassasiyeti,
  • Sık idrara çıkma,
  • Koku hassasiyeti,
  • Mide bulantısı

Yukarıda sıraladığımız tüm semptomlar erken hamilelik belirtileridir. Eğer bu belirtileriniz varsa standart hamilelik testi yapabilirsiniz. Tam olarak hamile olup olmadığınızı öğrenmek istiyorsanız da kan testi yaptırmanız da yarar olacaktır.

Test Yapmadan Hamile Olduğunu Nasıl Anlarsın?

Test yapmadan hamile olduğunu nasıl anlarsın konusunda, testsiz anlaşılması mümkün değildir. Bu anlamda özellikle yukarıdaki belirtileri veren herkes hamile değildir. Bundan dolayı kan testi ya da idrarla yapılan testlerden birini tercih etmek önemlidir.

Yüzde Yüz Hamilelik Belirtileri

Yüzde yüz hamilelik belirtileri, herkesin merak ettiği konulardandır. Özellikle adetin 10 gün ve daha fazla gecikmesi hamileliğin en belirgin belirtileri arasındadır. Bunun dışında, idrara sık çıkma gibi etkenler de göz önünde bulundurulmalıdır.  Genel anlamda hamileliğin ilk belirtisi adet gecikmesi olmakla birlikte mide bulantısı, kusma takibi de gereklidir.

7 Günde Hamilelik Belirtileri

7 Günde Hamilelik Belirtileri

7 günde hamilelik belirtileri tam güven vermemektedir. Bununla birlikte testler de sonuç vermeyebilir. Eğer bir sağlık kuruluşuna gitme imkanı bulunuyorsa gidip kan testi yaptırılabilir.

15 Günlük Hamilelik Belirtileri

15 günlük hamilelik belirtileri, kişilerin merak ettikleri konular arasındadır. Özellikle halk arasında belirtilen yöntemlerle de anlamak mümkün olabilir. Bunlardan en önemlisi adet döngüsünü takip etmektir. Bir kadın düzenli regl oluyorsa ve bir süre gecikmişse (genellikle 10 gün ve sonrası) hamilelik var denebilir.

Test Yapmadan Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım?

Test yapmadan hamile olduğumu nasıl anlarım diyen kişi sayısı fazladır. Bu anlamda halk arasında belli başlı yöntemler bulunur. Bunlar:

  • Çamaşır suyunun içine damlatılan idrar köpürüyorsa hamilelik var köpürmüyorsa yoktur.
  • Bir kaba diş macunu sıkılır. Yine köpürme durumuna göre gebelik anlaşılır.
  • Uyanır uyanmaz bir kaba idrar yapılır, 24 saat bekletilir. İdrarın üzerinde tabaka varsa gebelik var demektir.

Yukarıda yer verdiğimiz yöntemleri deneyerek test yapmadan hamile olduğunuzu anlayabilirsiniz. Ancak en net sonucu veren yöntem kan testidir. Kan ile hamilelik net şekilde öğrebilebilir.

Hamile Olup Olmadığı Ne Zaman Belli Olur?

Hamile olup olmadığı ne zaman belli olur konusunda da özellikle ilk 1 ayda gebeliğin anlaşılması çok zordur. Bunun için belirtileri ve adet döngüsünü takip etmek gerekir.

Hamile Olup Olmadığımı Nasıl Öğrenebilirim?

Hamile olup olmadığımı nasıl öğrenebilirim sorusu sıklıkla sorulan sorulardandır. Bu anlamda hamile olunduğu belirli testlerle ölçülür. Eğer idrar testi sonuç vermiyorsa kan testi yapılması için doktora gidilmelidir. Doktor kontrolünde bu konuda net bilgi alınması mümkündür.

Kürtaj Nasıl Yapılır

Ertesi Gün Hapı Fiyat (Ella Fiyat) Yorumlar