Hamilelik Testi Aç Karnına Mı Yapılır

Hamilelik testi aç karnına mı yapılır hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Gebelik testi tok karnına yapılır mı işte detaylar.

Hamilelik testi aç karnına mı yapılır test yapacak tüm anne adayları tarafından sıklıkla merak ediliyor. Normal şartlarda aç ya da tok karna test yapılır gibi bir kaide bulunmuyor. Ancak idrar ile test yapılacaksa sabah aç karna yapılmasının daha doğru sonuçlar verdiği düşünülüyor. Bu noktada normal idrar testlerini aç karna yapmanız sonuçlar açısından faydalı olacaktır.

Gebelik Testi Tok Karnına Yapılır Mı

Gebelik testi tok karnına yapılır mı, aç karna yapılması daha mı iyi gibi soruların cevapları sık bir şekilde merak ediliyor. Bu nokrada gebelik testlerini kan ya da idrar ile yapmak mümkündür.

  • İdrarla yapılan normal gebelik testlerinde sabah aç karna yapılması tavsiye ediliyor. Bu durumda daha kesin ve net sonuçlar alabilirsiniz.
  • Kan testi yaptıracaksanız da aç ve tok karna yapmanız fark etmeyecektir.

Yani bu noktada kesin suretler her gebelik testi aç karna yapılmalıdır diye bir kaide bulunmuyor. Bu tamamen kişinin kendi isteğine bağlıdır.

Kan Testi Negatif Çıktı Ama Hamileymişim

Kan testi negatif çıktı ama hamileymişim gibi durumlarla karşılaşan pek çok kadın olabiliyor. Normal şartlarda kan testlerinin %100 kesin ve doğru bilgi verdiği düşünülüyor. Nitekim ender de olsa kanda negatif görünmesine rağmen hamile olan kadınlar olabiliyor. Belirttiğimiz üzere bu durum nerdeyse binde bir kadar az görülür. Eğer kan testinden sonra negatif çıkmasına rağmen hala şüpheniz varsa belirli bir süre sonra yeniden test yaptırıp emin olabilirsiniz.

Kan Testi Negatif Çıktı Ama Hamileymişim
Kan Testi Negatif Çıktı Ama Hamileymişim

Gebelik Testi Sabah Mı Yapılmalı

Gebelik testi sabah mı yapılmalı yoksa günün herhangi bir saatinde yapılır mı? Bu ve benzeri sorular erken tarihte gebelik testi yapacak kadınlar tarafından merak ediliyor. Bu noktada idrar ile yapılacak gebelik testlerinde sabah aç karna yapılması tavsiye ediliyor. Bu şekilde daha kesin sonuçlar verdiği uzmanlar tarafından ifade edilir. Ancak kan testi yapacaksanız bunun için herhangi bir saat dilimi fark etmiyor. Çünkü kan testleri günün her saatinde kesinlikle en net doğru sonucu veren test seçeneğidir.

1 Haftalık Hamilelik Nasıl Anlaşılır

Yüzde Yüz Hamilelik Belirtileri

Hamilelikte Kabızlık Nasıl Geçer

En İyi Hamile Kalma Günleri

Ne Zaman Hamile Kaldım

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu