Etkili Hamileyken Okunacak Dualar – Sağlıklı Bebek İçin Okunması Gerekenler

Hamileyken okunacak dualar hangileri merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Sağlıklı bir şekilde dünyaya gelmesi ve ahlaklı olması için okunacak dualar…

Bebek anne karnında anneyle iletişim kurmaya başlar. Anne karnında bebekler hissetmez ya da bebekler anlamaz gibi düşünceler tamamen yanlış. Bebek anne rahmine düştüğü andan beri anne ile bağ kurmaya başlar. Hamile olduğunu öğrenen anne hamilelik süreci boyunca bol bol Allah’a dua etmesi gerekir. Hem evladını sağlıklı bir şekilde kucağına almak için hem de çocuğun ahlaklı olması için dua etmelidir. Hamilelik süresince alttaki konulara özen göstermeye çalışın.

  • Abdest almalı ve namazlarınızı kaçırmadan kılmaya özen göstermelisiniz.
  • Yemek ve içecek tüketirken abdestli olmaya özen gösterin.
  • Günah işlemekten kaçının.
  • Sadaka vermeli, çocukları sevindirmeli ve iyi amellerle vakit geçirmelisiniz.
  • Negatif, olumsuz ve agresif düşüncelerden uzak durun.
  • Kuranı Kerim okuyamıyorsanız bile evinizde sürekli açın.
  • Elinizi karnınıza koyarak gün içinde Felak, Nas, İnşirah, Ayetel Kürsi ve Fatiha surelerini bol bol okuyun.

Hamileyken Okunacak Dualar Nihat Hatipoğlu

Etkili hamileyken okunacak dualar - sağlıklı bebek i̇çin okunması gerekenler

Anne ve babanın sözünü dinlemesi, hayırlı işlerle uğraşması ve Allah’a yakın olması için hamileyken bol bol çocuğunuz için dua edebilirsiniz. Özellikle hamileyken yapacağınız dualar çocuğunuz için yapabileceğiniz en güzel hazırlıklardan biridir. Nihat Hatipoğlu hamile olan annelerin yapması gerekenleri söyledi.

  • Hamileliğin ilk dört ayında 70 bin kere Subhanellahi ve bihamdihi zikrini çekmeli,
  • Her gün Yasin-i Şerif okunmalı ya da evde dinlemeli,
  • Her gün Kaf suresi, İbrahim, Enbiya ve Yusuf surelerini okumalısınız.

Araf Suresi 54. Ayeti Kerim Arapça Okunuşu

İnne rabbekumullahullezi halakas semavati vel arda fi sitteti eyyamin semmesteva alel arşı, yugşil leylen nehare yatlubuhu hasisen veş şemse vel kamere ven nucume musahharatin bi emrih, ela lehul halku vel emr, tebarekallahu rabbulalemin.

Araf Suresi 54. Ayeti Kerim Türkçe Anlamı

Ey Allah’ım gökleri ve yer altını altı günde yaratan geceyi, takip eden gündüze katan, güneşi ayı ve yıldızları yaratan sadece Allah’tır. Yaratmak ve emretmek sadece ona özgüdür. Alemlerin Rabbi olan Allah’ım.

Sağlıklı Bebek İçin Okunacak Dua

Bebeğinizi sağlıklı bir şekilde kucağınıza almak istiyorsanız hamilelik süresi boyunca dikkatli olmanız gerekir. Hem bazı konulara dikkat etmeli hem de Allah’a bol bol dua etmelisiniz. Bebeğin sağlıklı olması için Araf suresinin 54 ayeti kerimini ve Ali İmran suresini okunacak dua arasında yer alır. Saffat suresinin 100 ayeti de bol bol okunabilir. Sağlıklı bir şekilde bebeğinizi kucağınıza almak için okumanız gereken Saffat suresinin 100 ayeti kerimi şu şekildedir;

Saffat Suresinin 100 Ayeti Kerimi;

Rabbi heb li mines salihine. (Ey Allah’ım bana iyilerden olacak bir çocuk nasip et diye yalvardı.

Araf Suresinin 189. Ayeti Kerimi;

Huvellezi halekakum min nefsin vahidetin veceale minha zevceha liyeskune ileyhas felemma tegaşşaha hamelet hamlen hafifen femerrat bihis felemma eskalet deava Allahe rabbehuma le in ateytene salihan lenekunne mineş şakirin

Sizi tek candan yaratan, ondan da huzur bulsun diye eşini yaratan Allah’tır. Eşi ile birleşince eşine yük bindi ve onu taşıdı. Hamileliği ağırlaşıcında Allah’a bize kusursuz bir evlat ver şüphesiz şükredenlerden olacağız diye dualarda bulundular.

Hamilelikte okunacak dualar hakkında yorumlarınızı, fikirlerinizi ve dua önerilerinizi yorum bölümüne yazarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥