Hız Testi (İnternet Speed Test) Sorgulama 2022

Hız Testi ve İnternet Hızı Test Et nasıl yapılır detaylı bilgilendiriyoruz. Türk Telekom Hız Testi ve Speet Teset Sorgulama işte detayları.

Hız testi (internet speed test) sorgulama 2022, İngilizcede yaygın olarak kullanılan ve speed test olarak adlandırılan, belirli ortam değişkenlerinden etkilenerek İnternet bağlantısının hızını ve kalitesini ölçen bir sistemdir.

Hız testinin sonucunda üç ayrı veri parçası ile karşılaşmaktayız: ping, download ve upload. Bu değerler, herhangi bir interneti görüntülemek, google’da arama yapmak veya videoları dondurmak izlemek için ihtiyaç duyduğumuz internet hızına sahip olup olmadığımızı bize anında söylemektedir.

İnternet Hızı Test Et

İnternet hız test et genellikle size akımınızın hızını söyleyen testlere verilen isimdir. Bu şekilde bağlantınızın ne kadar hızlı olduğunu görebilirsiniz, çünkü kullandığınız hizmet bağlantı hızınızı ödemenize göre sınırlamaktadır. Hız testi sorgulama 2022 buradaki en önemli nokta, ISP’nizin vaat ettiği hız olmaktadır.

İnternet bağlantı hızlarına baktığınızda hemen hemen her seferinde “yukarı” gibi bir ibare olmaktadır. Bu ibare, ISP’ler için bir nebze de olsa hareket alanı sağlamaktadır. Başka bir deyişle, ISP’niz size 30Mbps internet sözü verdiğinde, 28’i doğru alırsanız sağlayıcınızın sözünü tuttuğunu söyleyebilmekteyiz, eğer bir Mbps internet hızıyla karşı karşıya kalındıysa bu durumda internet sağlayıcısı ile iletişime geçilmektedir.

İnternet hız testi yaptığınızda test sonrasında ping, upload ve download hızınız görülmektedir. Yükleme ve indirme hızının ölçülmesi önemlidir, çünkü birçok internet sağlayıcısı bir yükleme ve indirme hızı vaat etmektedir.

Türk Telekom Hız Testi

Türk Telekom hız testi, doğru sonuçları için aşağıdaki işlemleri yapmanızı önermekteyiz.

  • Hız testi sayfası dışındaki tüm sayfaları kapatın
  • Bilgisayarda/mobil cihazda çalışan diğer programları/uygulamaları kapatın

Hız testi sorgulaması 2021 modemin kablosuz bağlantıdaki konumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Daha doğru sonuçlar almak için bilgisayarı bir ethernet kablosu ile modeme bağlayabilir ve testi başlatabilmektesiniz.

Ayrıca hız testiniz internet kullanım yoğunluğuna (aynı anda bulunduğunuz bölgede internet kullanan kişi sayısı), ev kurulumunuzun kalitesine, internete bağlı diğer uygulama ve cihazların sayısına bağlı olarak değişebilmektedir. Ev (Tivibu, Bilgisayar, cep telefonu vb.) ve modem ayarlayabilmektesiniz.

Ttnet Hız Testi

TTnet hız testi, internet bağlantınız ile web sitemizin sunucusu arasındaki dosya alışverişinin hızının bir orantı ile ölçüldüğü bir test formatıdır. Yaptığınız test sonuçlarına göre internet servis sağlayıcınızın kota aşımı değerini görebilmektesiniz. Hız testi sorgulaması 2021 sırasında kullandığınız bağlantı türü ADSL, fiber internet, 3G, 4.5G veya Wifi gibi diğer alternatifler olabilmektedir.

İnternet hızını ölçerken web sitemizden bir dosya indiriyor ve ekranda görüntülenen hız testi kadranını kullanarak dosyayı web sitemize yüklüyorsunuz. Bu işlemin tamamlanma süresi internet bağlantınızın kalitesini ve hızını göstermektedir. Test yapılırken internet veri trafiğine neden olacak herhangi bir işlem yapılmaması daha sağlıklı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Speet Teset Sorgulama

Speet teset sorgulama bir kullanıcının internete gönderdiği isteğin hızına ve buna cevaben alınan veriye denilmektedir. Hız testi sorgulama 2021 sayesinde indirme süresi, indirme hızı ve ping hızı hakkında net bilgiler alınabilmektedir. Bu şekilde İnternet Servis Sağlayıcı olan firmaların size belirtmiş oldukları şekilde internet sağlayıp sağlamadıklarını öğrenmek mümkün olmaktadır.

Günümüzde pek çok internet kullanıcısı internet verilerinden işlem yoluyla kısa sürede bireysel sonuçlar alabilmektedir. İnternet hızı birçok işlem ve uygulama için çok iyi olduğundan, özellikle içinde bulunduğumuz dönemde, internet sağlayıcınızın da size hızı ve istediğiniz internet erişimini sunup sunmadığını kolayca kontrol edebilirsiniz.

Hız testi Vodafone

İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri ve Hindistan başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde faaliyetlerini sürdüren Vodafone hızlı internet çözümlerini ülkemizle müşterileri ile buluşturmaya devam etmektedir. Yeni başlatılan 4.5G mobilizasyonunda en çok ve kesintisiz internet bağlantısına sahip olduğu belirlenen Vodafone’un sabit ve fiber internet paketleri talep görmektedir.

En üstteki hız göstergesinin ortasındaki “Başlat”a tıklayın ve biraz beklemelisiniz.  Arka planda dosya indirme işlemi ile internet hızınız ölçülecek ve internetinizin mbps değerini ne kadar hızlı aştığını size öğretmektedir. Üstelik bu işlem yalnızca bir dakika kadar sürmektedir. Hız testi Vodafone işleminden sonra de beklediğinizden düşük değerler aldıysanız endişelenmenize gerek yok. Bölgenizdeki baz istasyonu kullanılıyorsa, cep telefonunuzun bant genişliği yeterince yüksek değilse, Vodafone hız testinde düşük sonuçlar almanız olası olmaktadır.

Hız testi Turkcell

Turkcell hız testi isteği gerçekleştirerek bölgenizde hizmetin ne kadar hızlı verildiğini öğrenebilmektesiniz. Aktif abone sayısı bakımından Türkiye’nin en yaygını, 4.5G mobilizasyonunun başlamasından bu yana en hızlı internet servis sağlayıcısı olma iddiası bulunmaktadır. 

Bu ifadenin ne kadar doğru olduğunu görmek isteyenler bir Turkcell testi yaparak çözüme ulaşabilmektedir. 4.5G’li Turkcell hattınıza hız testi talebinde bulunarak bölgenizde hizmetin ne kadar hızlı verildiğini de öğrenebilmektesiniz.

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu